05

07.2022

14:29

VIDEO | Harju tõusis teiseks, Tuleviku mõõn jätkub

Esiliiga 19. voorus toimus viis mängu. FCI Levadia U21 jäi alla Viimsi JK-le, esmaspäevased mängud võitsid võõrustajad.

Pühapäeval, 3. juunil kohtusid Maarjamäe staadionil Tallinna FCI Levadia U21 ning Viimsi JK. Levadia noortele oli tegu kolmanda järjestikuse kodumänguga, kusjuures siiani oldi kodus kaotanud vaid korra. Mängu asus 33. minutil juhtima Viimsi, kui täpne oli Johann Kõrve. Poolajapausile suunduti aga viigiga, kui Nikita Vassiljev 45. minutil võrku sahistas. Viimane sõna jäi siiski Viimsile, kes mängu Ats Joandi 75. minuti väravast 2:1 võitis. Liigatabelit juhib endiselt Levadia, Viimsi langes võidule vaatamata tabelis viiendaks.

19. vooru ülejäänud kohtumised algasid esmaspäeva õhtul kell 19. Ida-Virumaa FC Alliance võõrustas Kohtla-Järve Spordikeskuse staadionil kaugelt kohale sõitnud Pärnu Jalgpalliklubi. Kui klubide kaks eelmist selle hooaja kohtumist võitsid idavirumaalased 1:0, siis seda mängu läksid 42. minutil Risto Pärnati väravast juhtima hoopis külalised. Pikka pidu tabeli punasel laternal siiski polnud, kui 50. minutil viigistas seisu Ramaz Kardava. 77. minutil patustas oma karistusalas Mirko Mardiste, määratud penalti realiseeris Mihhail Orlov. Kolmanda järjestikuse võidu teeninud Alliance asub tabelis seitsmendal kohal, 19 vooruga seitse viiki ning kaksteist kaotust kogunud PJK on jätkuvalt liigas viimane.

Samaaegselt pandi pall mängu Laagri kunstmurustaadionil, kus liigatabeli teise koha eest võitlesid Harju JK Laagri ning Paide Linnameeskond U21. Sel hooajal olid meeskonnad varasemalt kohtunud kahel korral, kui Harju võttis 5:1 ning 5:0 võidud. Leegionärideta mänginud Paide asus mängu 35. minutil juhtima, värava autoriks Carmo Toomet. Enne poolaja lõppu lõi aga Karel Eerme 41. ja 45. minutil kaks väravat ning Harju sai puhkama minna 2:1 eduseisult. 56. minutil kasvatas Roman Sobtšenko koduvõistkonna edu veelgi. Kolm minutit hiljem teenis Harju keskkaitsja Jako Kariste oma teise kollase ning pidi väljakult lahkuma, pööret see mängu aga ei toonud, sest ainsana tegi mängus veel skoori Harju poolel vahetusest sekkunud Kristjan Kriis. Lõppskooriks jäi 4:1 võit Harjule. Selle võiduga tõusis Harju tabelis Paide ette teisele kohale.

Soccernet.ee otsemängus võtsid Lilleküla harjutusväljakul omavahel mõõtu FC Flora U21 ning Viljandi JK Tulevik. Flora noortele esindusest appi tulnud Aleksandr Šapovalovil kulus kõigest 5 minutit, et end vastase kaitseliini taha mängida ning pall rahulikult võrku lükata. 21. minutil leiti hea kombinatsiooniga karistusalast Andreas Kiivit, kes triblas Viljandi kaitsjast mööda ning lõi palli kindlalt alla nurka. Rünnakute laviini alla jäänud Tuleviku jaoks halvenes seis 29. minutil veelgi, kui kaitsja rumala vea tagajärjel skooris Šapovalov enda teenitud penalti. Kohtumise lõppskoori vormistas 58. minutil Andreas Kiivit, kes kasutas ära Tuleviku kaitsja ebaõnnestunud söödu ning lükkas palli tühja väravasse. Ühepoolse mängu võitis FC Flora U21 4:0.

Vooru viimases kohtumises võttis FC Elva tabeli keskmike lahingus vastu FC Nõmme Unitedi. Võõrustaja tuli mängule vastu heas hoos, sest viimasest neljast kodumängust oldi kogutud kolm võitu ja viik, Nõmme Unitedi saldo viimasest viiest liigamängust oli kolm punkti. Mängu alustasid paremini külalised, kes 41. minutil Aleksandr Altebergi kauglöögist juhtima asusid. Teist poolaega alustas eksimusega Nõmme kaitsja Samuel Merilai, kes enda karistusalas Elva ründaja pikali tõmbas. Remi Kõivik realiseeris penalti kindlalt. Seejärel kulus Elval kõigest kolm minutit, et õnnelikus olukorras üksi värava ette jäänud Ekke Lõbu nad juhtima viiks. 77. minutil lõi Nikita Karasjov suurepärasest tsenderdusest mängu lõppseisuks 3:1 Elvale. Tabelis asub FC Elva kuuendal ning FC Nõmme United kaheksandal kohal.

Järgmised Esiliiga kohtumised leiavad aset 16. ja 18. juulil.