29

05.2023

13:20

VIDEO | Harju üllatas võõrsil Pärnut, Trans lõpetas pika kaotusseeria

Premium liigas peeti möödunud nädalavahetusel 15. vooru kohtumisi, kus Harju JK Laagri sai võõrsil hooaja teise võidu, JK Narva Trans lõpetas neljamängulise võiduta seeria.

Laupäeval peeti kaks kohtumist. Tänavu esimest korda kohtunud Tartu JK Tammeka ja FC Kuressaare leppisid omavahel võimalustevaeses kohtumises 0:0 viigiga. Mängu parimad šansid avanesid Kuressaare mängijatel Mattias Männilaanel ja Märten Pajunurmel, ent oma võimalused jäeti kasutamata. Tammeka ja Kuressaare jaoks oli see kolmas järjestikune omavaheline viik. Tammeka jätkab tabelis kaheksandal kohal, Kuressaare viiendal.

Vaata Tartu JK Tammeka - FC Kuressaare kohtumise tipphetki:

Tallinna FC Flora alistas A. Le Coq Arenal mängitud kohtumises JK Tallinna Kalevi 3:0. Flora viis kaheksandal minutil juhtima Konstantin Vassiljev. 19. minutil suurendas edu Sergei Zenjov, kes tabamuse toel tõusis väravalööjate edetabeli tippu, kus jagab kaheksa väravaga esikohta Ernest Agyiriga. Kindlat edu hoidunud Flora viimase tabamuse saatis kalevlaste väravavõrku kohtumise kolmandal üleminutil Danil Kuraksin. Flora jaoks oli tegu hooaja 12. võiduga, olles püsinud kaotuseta seitse järjestikust mängu. Kalev jätkab tabelis kolmandal positsioonil.

Vaata Tallinna FC Flora - JK Tallinna Kalevi kohtumise tipphetki:

Pühapäeval mängiti liigas kolm kohtumist. Tallinna FCI Levadia sai A. Le Coq Arenal 832 pealtvaataja silme ees avapoolaja väravatest 2:1 võidu Nõmme Kalju FC üle. Levadia asus kohtumist juhtima 18. minutil Edgar Turi väravast, millele 31. minutil lisas juurde oma debüütvärava vormistanud Illya Markovskyy. Teisel poolajal pääses Kalju mängu tagasi, kui 54. minutil lõi seisuks 2:1 Aleksandr Volkov. Võõrustava meeskonna mängule pani pitseri Ilja Antonovi teine kollane kaart, mis jättis meeskonna väljakul 70. minutil vähemusse. Levadia jätkab teisel kohal, Kalju kuuendal kohal.

Vaata Tallinna FCI Levadia - Nõmme Kalju FC kohtumise tipphetki:

Harju JK Laagri teenis võõrsil 815 pealtvaataja silme ees hooaja teise võidu, kui Pärnu rannastaadionil alistati Pärnu JK Vaprus 1:0. Kohtumise ainus värav leidis aset 5. minutil, kui Aleksandr Ivanjušini tsenderduse järel pääses löögile Daniil Rudenko. Pärnu pääses küll üha enam mängu sisse ning teisel poolajal suruti harjulased sügavasse kaitsesse, ent müüri murda ei suudetud. Harju on tabelis üheksa punktiga viimasel kohal, jäädes tabeli üheksandast, Tartu JK Tammekast maha nelja silmaga. Vaprus on tabelis neljandal postitsioonil.

Vaata Harju JK Laagri - Pärnu JK Vapruse kohtumise tipphetki:

JK Narva Trans lõpetas neljamängulise võiduta seeria, alistades võõrsil Paide Linnameeskonna 2:1. Kui kohtumise avapoolaeg lõppes Paide linnastaadionil Mechini Gomise 8. minuti ja Daniil Tarassenkovi 17. minuti tabamusest viigiga, siis teisel poolajal oli otsustavaks momendiks kaks käega mängu eest teenitud penaltit. Esmalt realiseeris Transi poolt 11 meetri karistuslöögi Tarassenkov. Kümme minutit hiljem oli Paidel hea võimalus penaltist kohtumine viigistada, ent Robi Saarma löögi tõrjus Transi väravaht Aleksandr Kraizmer. Trans tõusis tabelis kaheksandale kohale, Paide jätkab seitsmendal kohal.

Vaata Paide Linnameeskond - JK Narva Trans kohtumise tipphetki:

Premium liiga 16. vooru kohtumised mängitakse teisipäeval, 6. juunil ja kolmapäeval, 7. juunil.