02

09.2022

11:33

VIDEO | Harju võttis Esiliiga liidriohjad enda kätte

Esiliiga 26. mänguvooru tippkohtumises alistas Harju JK Laagri põneva lahingu tulemusena tabelinaabri Tallinna FCI Levadia U21.

Laagri kunstmurustaadionil toimunud mäng oli liidritele kohane, pigem kinnine ja ettevaatlik. Mängu ainsa värava lõi 45. minutil Harju ründaja Andre Järva, millest piisas kolme punkti tabelisse kirjutamiseks. Selle tulemusega tõusis Harju ka Esiliiga liidriks.

Paide Linnameeskond U21 ja Viljandi JK Tuleviku vaheline kohtumine oli aga oluliselt avatum ja pakkus pealtvaatajatele rohkelt väravaid. Tulevik läks mängu võõral väljakul juba teisel minutil Edvin Tapferi väravast juhtima. 17. minutil suutis Paide U21 mänguseisu viigistada ning 1:1 viigiseisul mindi ka poolajapausile. Teise poolaja keskel läks mäng eriti tuliseks, kui esmalt viis Herol Riiberg Paide U21 tiimi 59. minutil 2:1 juhtima. Kõigest kaks minutit hiljem suutis Rome Veske viigiseisu taas jalule seada. Omakorda aga minut pärast seda sai enda mängu teise tabamuse kirja Simon Usar, mis võimaldas Paidel 3:2 juhtima minna. Kuigi Tulevik otsis viigiväravat, sai 74. minutil teise kollase kaardi nende vasakkaitsja Marius Vister, mis jättis meeskonna vähemusse. Rohkem väravaid kohtumises ei sündinud ja mäng lõppes 3:2 Paide U21 võiduga.

Äärmiselt olulised kolm punkti kirjutas tabelisse FC Elva, kes suutis võõrsil võita tabelinaabrit Tallinna FC Flora U21 võistkonda. Kuigi Flora U21 läks 35. minutil Mark Anders Lepiku väravast 1:0 juhtima ja poolajapausile eduseisus, oli Elval selles mängus veel palju näidata. Elva jaoks muutus olukord soodsamaks 53. minutil, kui Flora poolelt teenis Georg Vende teise kollase kaardi. Sellest innustatuna pani Elva viimase 20. minutiga tõelise väravatepeo püsti. Kaks korda tegi skoori Devid Lehter ning korra Nikita Karasjov ja Andre Paju. Sellega vormistas Elva lõppseisuks 4:1.

Kindla võidu sai kirja FC Nõmme United, kes alistas Ida-Virumaa FC Alliance’i 4:0. Kolm väravat sai enda nimele Esiliiga suurim väravakütt Egert Õunapuu.

Viimsi JK võõrustas koduväljakul liiga punast laternat Pärnu Jalgpalliklubi. Viimsi domineeris mängukäiku ning väravad Oskar Mägilt ja Nevil Krimmilt kindlustasid neile Pärnu üle 2:0 võidu.