17

08.2024

16:14

VIDEO | Hilise väravaga mängu lisaajale viinud Flora tõstis klubi esimese Balti liiga võidukarika

Täna, 17. augustil mängiti Lätis naiste Balti liiga finaalkohtumine, kus Tallinna FC Flora seljatas kaotusseisu ning alistas lisaajal SFK Riga naiskonna tulemusega 2:1.

Vastased said esimese ohtliku pealelöögini juba kohtumise kolmandal minutil, kuid pärast seda läks kontroll pigem Flora kätte. Kuigi Flora valdas palli kindlalt, tekkisid eestlannadel vastase väljaku poolel vaid poolvõimalused. Neist parimad sündisid kolmveerandtunni lõpuminutitel, mil Mari Liis Lillemäe kahel korral pealelöögile läks: esimeses olukorras veeres pall väravast mööda, teises oli puurilukk valvel. Ühe kauglöögiga üllatas vastast ka Liselle Palts, kuid kuna nahkkera lendas värava keskele, oli väravavaht jaol. Vaheajale läksid naiskonnad väravateta viigiseisul.

Olenemata Flora domineerimisest, asus teise kolmveerandtunni alguses kohtumist juhtima hoopis Riga naiskond. Tsenderduse järel jäi pall karistusalas lahtiseks ning Anastasija Poluhovica koksas nahkkera 55. minutil võrku. Parimaid viigitabamuse olukordi omas Flora eest Getter Saar, kuid paraku ei ulatunud ta kas pallini või oli Riga väravavaht kindlalt oma kohal. Viigivärava asemel terendas vahepeal ka lätlaste teine, kuid Flora õnneks ragises väravalatt või oli postide vahel seisnud Katarina Elisabeth Käpa oma ülesannete kõrgusel.

1:1 tabamus sündis aga kohtumise kolmandal lisaminutil, kui vastase karistusalas tabas nahkkera Riga mängija kätt ning Flora kasuks penalti määrati. Seda realiseerima läinud Kristina Teern suunas palli alla vasakusse nurka ning kuigi puurilukk arvas suuna ära, lendas pall püüdmatult viimase selja taha. Teerni hiline tabamus saatis naiskonnad lisaajale.

Kohtumise 117. minutil otsustas mängu lõppkäigu kaptenipaela kandnud Lisette Tammik, kes vahetusest sekkunud Anastasia Ivanova tsenderduse järel palli esimese puutega mõnelt meetrilt võrku toimetas. Tammiku värav kindlustas Flora naiskonnale 2:1 võidu Riga üle.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Florale on tegu klubi ajaloo esimese Balti liiga võiduga. Finaalis on võistleldud varemgi, kuid 2019., 2022. ja 2023. aastal pidi naiskond tunnistama Leedu naiskonna Šiauliai FK Gintra paremust.

Tänavusel põhihooajal teenis Flora viiest mängust neli võitu ning paigutus tabelis teisele reale – ainus kaotus tuli tabeliliider SFK Riga vastu, kui lätlastele jäädi alla 0:2. Naiskonnad olid lõpuks võrdsetel punktidel, kuid Läti naiskond edestas eestlasi tänu omavahelises kohtumises saadud võidule. Poolfinaalis kohtus Flora Vilniuse MFA Žalgirisega, kes alistati tulemusega 1:0.

Pildil naiste Balti liiga võitja Tallinna FC Flora. Foto: Kenn Rull/Tallinna FC Flora