26

08.2024

00:54

VIDEO | Hilised väravad löönud United ja Kalev leppisid viiki, Levadia alistas Kalju ning astus suure sammu tiitli suunas

A. Le Coq Premium liiga 25. voor jätkus pühapäeval kahe kohtumisega. Esimeses, kell 17.00 Männiku staadionil alanud kohtumises mängisid FC Nõmme United ja JK Tallinna Kalev 1:1 viiki. Teises, kell 19.00 A. Le Coq Arenal alanud kohtumises võitis Tallinna FCI Levadia 3:0 Nõmme Kalju FC-d.

FC Nõmme United – JK Tallinna Kalev

Mängu esimene olukord tekkis ligi veerandtunnise mängu järel, kui kodumeeskond oli lähedal mänguskoori avamisele. Unitedi äärekaitsja Sacha Martinez leidis läbisööduga Ousmane Ceesay, kelle madal löök läks napilt tagumisest postist mööda. 21. minutil oli pall Unitedi varavas, kui Ramon Smirnov leidis täpse kauglöögiga üles parema allnurga, kuid väravalööjale söödu andnud Taavi Jürisoo oli eelnevalt suluseisus, mistõttu tabamus ei lugenud. 24. minutil oli Unitedil taas suurepärane šanss mängu juhtima asuda, kuid Kalevi väravavaht Oskari Forsman tegi üks-ühele olukorras Murad Velijevi vastu suurepärase tõrje. 38. minutil oli taas võimalus Ceesayl, kui Henri Leoke riputas paremalt poolt tsenderduse karistusalasse, aga Unitedi ründaja suunas palli peaga üle värava. Poolaja lõpus oli võimalus ka Jakub Lukal, kes pääses tagapostist peaga suunama Martineze paremalt äärelt tulnud nurgalööki, aga tema üritus läks napilt väravast mööda.

Teise poolaja esimene ohtlik löögiüritus tuli külalistelt, kui endine Unitedi mängumees Aleksander Švedovski sahistas valelt poolt kodumeeskonna küljevõrku. 58. minutil oli ohtlik taas United, kui Bruno Vain sai karistusalas loögile, kuid taas sekkus Forsman, kes tõrjus Vainu madala löögi. 77. minutil oli Kalev sentimeetrite kaugusel kohtumise avaväravast, kui Švedovski tabas karistusala tagant Unitedi värava latti. Seejärel nõelas aga United vastu, kui Oleksandr Musolitin lõi kaugelt peale ning Taijo Teniste jalast rikošeti vötnud löök maandus Kalevi väravas. 85. minutil tabas Kalev teist korda latti, kui Stanislav Baranovi löök vasakult poolt karistusala tagant ragistas Unitedi värava raami. 89. minutil jäi Kalev vähemusse, kui Vadim Mihhailov sai teise kollase kaardi. Kolmandal üleminutil suutis Kalev siski viigivarava välja võidelda, kui Ismael Garcia rikošetist sündinud Aaro Toivoneni debüütvärav tõi külalistele vigipunkti.

Kohtumise tipphetked:

Kevin Mätase intervjuu:

Tristan Toomas Teevälja intervjuu:

Tulemusega 1:1 lõppenud kohtumise järel said nii United kui Kalev tabelisse hooaja seitsmenda viigipunkti. Meeskondade punktivahe on endiselt üheksane: United on 13 silmaga kümnes ning Kalev 22 punktiga üheksas.

Tallinna FCI Levadia – Nõmme Kalju FC

A. Le Coq Arenal toimunud kohtumist alustas lubavamalt Kalju, kes tekitas viiendal minutil mängu esimese ohtliku olukorra, kuid Nikita Komissarovi madal löök karistusala tagant läks veidi Levadia väravast mööda. 12. minutil oli aga pall vastu mängu käiku Kalju väravas, autoriks Mark Oliver Roosnupp. Siiski tuvastasid videokohtunikud, et mänguvähend läks väravasse Levadia ääreründaja käest, mistõttu värav tühistati ja mäng jätkus viigiseisul. 20. minutil läks Levadia määrustepärasest väravast kohtumist juhtima, kui karistusala tagant söödu saanud Robert Kirss saatis täpse löögi Kalju tagumise posti kõrvale. 29. minutil üritas Ioan Yakovlev karistusala paremalt poolt kodumeeskonna eduseisu suurendada, kuid Henri Perk tõrjus esipostist tema tugeva löögi. Minut hiljem oli olukord taas Kaljul, kui Komissarov sai karistusala keskel Daniil Tarassenkovilt söödu, aga taas ei suutnud Nõmme klubi keskväljamees madal löögiga palli raami saata. Kalju esimese poolaja parim võimalus oli 45. minutil, kui Pavel Marin tsenderdas vasakult äärelt palli viiekasti kohale, kust kerkis õhku Alex Matthias Tamm, aga tema pealöök läks üle värava.

Teise poolaja alguses olid Kaljul paar head võimalust mänguseisu viigistamiseks: 54. minutil murdis Tarassenkov vasakult äärelt palliga kasti ning lõi madalalt esiposti suunas, kuid Karl Andre Vallner oli valvel ning tõrjus Kalju ääremängija soorituse. Viis minutit hiljem kombineeris Kalju Tamme karistusala keskelt löögile, kuid nõmmekate esiründaja saatis palli taas healt positsioonilt üle värava. 63. minutil pääses Marin Tamme pikenduse järel Vallneriga silmitsi, kuid Levadia väravavahi hiilgavast jalatõrjest läks pall postipõrkest väravast mööda. 65. minutil viis Mihkel Ainsalu iluväravast Levadia kohtumist 2:0 juhtima. Rohesärkide keskväljamees sai 25 meetri kaugusel väravast palli ning keerutas selle täpselt paremasse ristnurka. Kaks minutit hiljem otsustas Roosnupp mängu saatuse, kui ta mängis end Til Mavretici läbisöödu järel Pergist mööda ning lükkas palli tühja väravasse. 69. ja 80. minutil olid vahetusest sekkunud Mousta Bah ja Aleksandr Zakarliuka lähedal Levadia neljandale tabamusele, kuid esimesel jäi veidi puudu täpsusest ning teisel tugevusest.

Levadia sai tulemusega 3:0 neljanda järjestikuse ning hooaja 20. võidu, Kaljul katkes hooaja kolmanda kaotusega neljamänguline võiduseeria. Liigatabeli kahe esimese meeskonna punktivahe 11 vooru enne hooaja lõppu on 15 punkti.

Mängu tipphetked:

Alex Matthias Tamme intervjuu:

Mark Oliver Roosnupu intervjuu:

Tallinna FCI Levadia tähistamas Robert Kirsi löödud kohtumise avaväravat. Foto: Brit Maria Tael