10

07.2019

10:10

VIDEO JA FOTOD: Nõmme Kalju jäi Meistrite liiga eelringis 0:1 alla Põhja-Makedoonia tšempionile

Nõmme Kalju alustas Kadrioru staadionil eile oma euroteekonda, jäädes Meistrite liiga 1. eelringi kohtumises 0:1 alla Põhja-Makedoonia meistrile KF Shkendijale.

Vihmasel õhtupoolikul oli Kadrioru staadionile esialgsetel andmetel kogunenud ligi 1600 jalgpallihuvilist ning nende silme all osutas valitsev Eesti meister viimasel kolmel hooajal Euroopa liiga play-offi jõudnud Shkendijale ka korralikku vastupanu.

Kalju avapoolaja parima võimaluse eest hoolitses Premium liiga möödunud aasta parim väravakütt Liliu, kes pääses 19. minutil külaliste kaitsjate eest küll jooksu, aga vastase väravavahiga silmitsi olles palli puurilukust mööda saata siiski ei suutnud. Pisut hiljem tabasid külalised omakorda Nõmme Kalju väravaraame, aga enamaks kumbki tiim võimeline ei olnud ja nii mindigi poolajapausile 0:0 viigiseisul.

Ka teine kolmveerandtund algas sarnaselt, kus Shkendija küll enam palli valdas, aga Kalju nende ohtlikumad rünnakud siiski summutada suutis. Paaril korral oli Põhja-Makedoonia meister ohtlik karistuslöökidest, aga needki üritused suutis kodumeeskonna väravasuul seisnud Pavel Londak pareerida. Külalised said lõpuks oma tahtmise 81. minutil, kui Kalju paremkaitsjale Andriy Markovychile fikseeriti kastis käega mängu eest penalti ja 11-meetri trahvilöögil Shkendija ka ei eksinud, kui Agim Ibraimi saatis palli tugeva löögiga allanurka.

Viimase kümnekonna minutiga Kalju vastuväravat ei leidnud ning nii minnaksegi korduskohtumisele vastu Shkendija 1:0 eduseisul. Selle paari teine mäng toimub järgmisel teisipäeval kell 18:00 Põhja-Makedoonias. Paari võitja kohtub Meistrite liiga 2. eelringis Sarajevo - Glasgow Celtic duelli võitjaga (avamängu võitis Celtic 3:1), kaotaja jätkab teekonda Euroopa liigas, kus 2. eelringis on ees ootamas Luksemburgi meistri Dudelange'i ning Malta meistri Valletta vahelise vastasseisu kaotaja (avamäng Luksemburgis lõppes 2:2 viigiseisul).