11.2023

10:51

VIDEO | Kalev tõusis kolmandaks, Flora astus sammu tiitlivõidu suunas

Premium liiga 34. vooru nädalasisene voor tõi tabelisse mitmeid muudatusi: JK Tallinna Kalev tõusis kolmandale positsioonile, FC Kuressaare seitsmendaks. Tallinna FC Flora kasvatas vahe lähima jälitaja Tallinna FCI Levadiaga viiepunktiliseks.

JK Tallinna Kalev tõusis tabelis kolmandale kohale, kui teisipäeval, 31. oktoobril peetud Premium liiga 34. vooru avamängus alistati võõrsil Harju JK Laagri 2:0. Laagri kunstmurustaadionil peetud kohtumise avapoolaeg kummalegi meeskonnale häid võimalusi ei pakkunud. Mängu tõi muutuse teine poolaeg, kui Kalev sai juhtvärava kirja 60. minutil Jako Kariste õnnetust omaväravast. 81. minutil lõi omavärava Mark Edur. Liigas kolmanda järjestikuse võidu teeninud Kalev kerkis tabelis 49 punktiga kolmandale kohale, jättes enda selja taha sama arvu punkte kogunud Paide Linnameeskonna. Harju JK Laagri jätkab tabelis viimasel positsioonil.

Vaata kohtumise tipphetki:

Päevale andis lõppakordi Nõmme Kalju FC ja Paide Linnameeskonna vaheline väravaterohke kohtumine, kus lepiti 3:3 viigiga. Kohtumine sai kiire avangu, kui esimese viie minutiga lõi Promise David Paide väravavaht Ebrima Jarju selja taha kaks vastuseta väravat. Ehmatusest ärganud Paide lõi ühe tagasi neli minutit hiljem, kui Karl Mööli poole saadetud kauglöök maandus Henri Perki selja taga. 16. minutil kasvatas Kalju edu 3:1 Alex Matthias Tamm, kes realiseeris kindlalt 11 meetri karistuslöögi. Avapoolaja lõpus vormistas Paide teise tabamuse Dominique Celidor Simon. Kui tundus juba, et Kalju on väljakult lahkumas kolme võidupunktiga, leidis Andre Frolov hea sööduga Bubacarr Tambedou, kes olukorra vaevata 3:3 viigisadamasse tüüris. Viigipunkti toel langes Paide tabelis positsiooni võrra madalamale – neljandale reale, olles kogunud sama arvu punkte kolmandal kohal paikneva JK Tallinna Kaleviga. Kalju jätkab tabelis 47 silmaga viiendal positsioonil.

FC Kuressaare alistas võõrsil Tartu JK Tammeka 1:0 ning kerkis võidu toel tabelis seitsmendale positsioonile. Mängu ainsa värava sepistas Pavel Dõmovi söödust Otto-Robert Lipp. Kuigi Tammeka asus vastaseid korralikult survestama, jäid Kuressaare kaitsjad ja väravavaht Magnus Karofeld seekord murdmatuks. Tammeka jätkab tabelis 24 punktiga eelviimasel positsioonil, edestades tabeli viimast Harju JK Laagrit kahe silmaga. Kuressaare edestab omakorda lähimat jälitajat JK Narva Transi ühe punktiga. Tabeli kuuendast positsioonist jäädakse hetkel maha kuue punktiga.

Tallinna FCI Levadia ja Pärnu JK Vaprus mängisid sel hooajal kolmandat korda väravateta viiki. Sportland Arenal toimunud kohtumisel omas Levadia avapoolajal mitmeid häid võimalusi, korra käis pall ka Vapruse võrgus, ent videokohtunike ülevaatus tunnistas Rasmus Peetsoni käega mängu. Teisel poolajal jäi Levadia väljakul vähemusse, kui punase kaardi teenis Heitor Marinho Dos Santos. Vaprus tunnetas seejärel väljakul ülekaalu, ent omad võimalused jäeti kasutamata ja i-le täpp panemata. Ka Levadia oli mitmel korral ohtlikult rünnakul, ent Vapruse kaitsjad jäi lahti harutamata. Viigipunkti järel kasvas vahe tabeliliidri Tallinna FC Floraga viiepunktiliseks. Vaprus on 34 mängu järel kuuendal tabelireal, jäädes eespool paiknevatest Nõmme Kalju FC-st maha kahe punktiga, Paide Linnameeskonnast ja Tallinna Kalevist lahutab meeskonda neli punkti.

Tallinna FC Flora alistas võõrsil JK Narva Transi tulemusega 3:1 ning kasvatas edu lähima jälitaja Tallinna FCI Levadia ees viiesilmaliseks. Flora viis võõral väljakul esmalt juhtima Mark Anders Lepik 18. minutil, kümme minutit enne poolaja lõppu kasvatas edu kaheväravaliseks Premium liiga debüütvärava löönud Robert Veering. Teisel poolajal lõi Tristkan Koskor 11 meetri karistuslöögist ühe värava tagasi, tõustes 15 tabamusega liiga väravaküttide tabelis esikohale. Trans jätkas viigivärava otsimist, ent hoopis külalised Tallinnast olid need, kes mängu otsustasid – 89. minutil lõi florakate 3:1 võidutabamuse Danil Kuraksin. Trans langes tabelis 38 punktiga kaheksandale kohale, jäädes tabeli seitsmendast FC Kuressaarest maha ühe silmaga.

Premium liiga hooaja lõpuni on jäänud kaks vooru. 35. vooru mängud peetakse 4. ja 5. novembril, hooaeg kulmineerub 11. novembril.