17

08.2024

21:37

VIDEO | Kalev tuli Transi vastu välja kaotusseisust ning teenis võõrsil viigipunkti

A. Le Coq Premium liiga jätkus laupäeval 24. vooru kohtumisega, kui JK Narva Trans ja JK Tallinna Kalev mängisid Narva Kreenholmi staadionil 2:2 viiki.

Narvas toimunud kohtumisel haaras kodumeeskond varakult juhtohjad, kui Sergo Kukhianidze realiseeris kaheksandal minutil värava eest Denis Poliakovi söödu. 14. minutil proovis Taaniel Usta kaugelt Transi eduseisu suurendada, kuid tema madal löök läks väravast mööda. Külaliste esimene ohtlik olukord oli 17. minutil, kui Taavi Jürisoo pääses paremalt äärelt terava nurga alt löögile, aga Aleksei Matrossov tõrjus selle ürituse. Kalev oli 25. minutil lähedal viigiväravale, kui Aaro Toivoneni karistuslöök vasakult äärelt leidis üles Enriko Kajari pea, aga tema löögi klaaris väravajoonelt nurgalöögiks Landry Kabore. Poolaja esimest poolt domineerinud Trans läks vaheajale 1:0 eduseisus, kuid kalevlased olid mängus sees.

Teise poolaja alguses olid võõrustajatel head võimalused eduseisu suurendada. Neil oli esmalt 51. Kalevi värava ees topeltvõimalus, kui Kabore löögile karistusalast vastas Oskari Forsman tõrjega, aga Kukhianidzele paarilt meetrilt ette kukkunud pall ei lõpetanud samuti väravas, sest Forsman sai ka sellele löögile näpuotsad vahele. Kaks minutit hiljem sai Trans siiski väravalisa, kui Kukhiandize pikk sööt leidis Kabore, kes mängis end kiire pettega vastasest mööda ning suunas seejärel palli Forsmanist mööda Kalevi väravasse.

Kaheväravalises eduseisus olnud Transi seis muutus 63. minutil kehvemaks, kui Kukhianidze sai häälekalt käega mängu nõudmise eest teise kollase kaardi. 75. minutil oli Toivonen madala löögiga lähedal kaotusseisu vähendamisele, kuid Matrossov tõrjus selle ürituse. Kaks minutit hiljem oli Kalevil vasakult poolt karistusala tagant karistuslöök, mille Matrossov esialgu tõrjus, kuid seejärel lahtiseks jäänud palli lükkas Tristan Toomas Teeväli Ats Purjele, kes lõi mõnelt meetrilt palli väravasse. Videokohtuniku abiga loeti värav määrustepäraseks ning Kalevi kaotusseis oli üheväravaline. German Šlein oli teisel üleminutil lähedal, et Transile kolm punkti kindlustada, kuid tema nurgalöögijärgne kauglöök karistusala tagant läks veidi üle värava. Minut hiljem lõid kalevlased hilise viigivärava, kui Taijo Teniste tsenderdus paremalt äärelt leidis Purje pea, kes lõi mõnelt meetrilt palli võrku.

2:2 tulemusega said piirilinlased tabelisse hooaja seitsmenda ning pealinlased kuuenda viigi. Trans jätkab tabelis 25 punktiga kuuendal ning Kalev 21 punktiga üheksandal kohal.