14

07.2024

19:12

VIDEO | Kalevi duubel skooris Esiliigas ulmeväravast, kuid Harju jätkas kaotuseta seeriat

Laupäeval lõppes tänavuse Esiliiga hooaja esimene pool. Tartu JK Welco alistas 4:2 Viimsi JK, Paide Linnameeskonnd U21 võitis 3:1 Tallinna FCI Levadia duubelmeeskonda, Harju JK Laagri tegi 3:3 viigi JK Tallinna Kalevi duubelmeeskonnaga, FC Tallinn sai 4:0 jagu Tallinna FC Flora U21 meeskonnast ja JK Tabasalu ning FC Elva leppisid omavahel 2:2 viiki.

Kell 12.30 Viimsi staadionil alanud kohtumist läks varakult juhtima külalisvõistkond, kui Miikal Roos pani kolmandal minutil värava eest võrku Andre Songisepa paremalt äärelt tulnud madala tsenderduse. Viimsi viigistas mänguseisu 12. minutil, kui Oskar Mägi pani jala vahele Johann Kõre löögile, millest muutis pall suunda ja maandus Welco väravas. 29. minutil läks Viimsi kohtumist ise juhtima, kui Martin Jälle andis vasakult äärelt söödu värava eest läbi, mille lõi tagumisest postist võrku Nevil Krimm, kes sai kirja oma hooaja kuuenda tabamuse. Poolaja lõpp kuulus aga Welcole, kui esmalt viigistas Erki Mõttus mänguseisu Romet Salu pikast söödust kaitseliini taha. Kolm minutit hiljem eksis Viimsi kaitsja Markus Allast, kaotades palli Roosile, kes viis Welco 3:2 mängu juhtima. Teine poolaeg möödus kuni lõpuminutiteni tartlaste üheväravalises eduseisus, kuni Welco sai 87. minutil penalti. Karl-Romet Nõmm tõrjus esimese 11 meetri karistuslöögi sooritanud Tauno Tekko ürituse, kuid peakohtunik Tanel Üprus määras penalti kordamisele, kuna Nõmm oli enne löögi hetke väravajoonelt väljas. Korduspenaltit lõi Mõttus, kes saatis palli kindlalt alumisse nurka ja viis Welco kahe väravaga juhtima. Penalti realiseerimisega sai Mõttus kirja hooaja seitsmenda värava. Mängu üleminutitel sai Viimsi ka punase kaardi, kui Jälle tagasisööt Nõmmele jäi pehmeks, millest tekkinud äreva olukorra tulemusena tegi väravavaht vea palli noolinud Songisepale. See sündmus jäi kohtumise viimaseks märkimisväärseks olukorraks ning Welco sai 4:2 tulemusega tabelisse hooaja üheksanda võidu. Viimsi pidi vastu võtma hooaja kolmanda kaotuse. Viimsil katkes seitsmemänguline kaotuseta seeria, Welcol pikenes sama seeria kaheksamänguliseks.

Mängu tipphetked:

Kell 15.00 Paide linnastaadionil alanud kohtumist alustas paremini kodumeeskond. Kui 11. minutil jäi Matrix Eineril hea võimalus juhtväravaks kasutamata, siis 17. minutil läks Paide U21 mängu juhtima, kui Abega Enyang Ngu tõstis karistusala tagant põrkava palli üle Levadia väravavahi Dmitri Pjatajevi otse külaliste väravavõrku. Kaks minutit hiljem kombineeris Muhammed Suso Nguga, mille järel tabas esimene Levadia värava posti. 31. minutil tegi Suso vigade paranduse, kui suunas peaga ristnurka Herol Riibergi vasakult äärelt kasti tulnud karistuslöögi. Vaheajapausi eel eksisid Paide kaitsjad oma värava lähedal sööduga, mille napsas vahelt Levadia poolkaitsja Artur Sakarias, kes sai seejärel silmitsi Mattias Sapiga ja vähendas 45. minutil külaliste kaotusseisu üheväravaliseks. Teist poolaega alustas teravamalt külalisvõistkond, kes andis 48. ja 53. minutil kuuma Sapi värava suunas, kuid Paide väravavaht tegi mõlemas olukorras eeskujulikud tõrjed. 57. minutil läksid võõrustajad mängu taas kahe väravaga juhtima, kui Suso lõi mõnelt meetrilt väravasse Heroli kauglöögi ja Pjatajevi tõrje järel karistusalas lahtiseks jäänud palli. 90. minutil tegi Sapp veel ühe korraliku tõrje, kui hoidis nurgalöögi järel väravast eemal Jevgeni Tšernjakovi tugeva löögi. Paide U21 sai 3:1 tulemusega teise järjestikuse ning hooaja neljanda võidu. Levadia U21 pidi leppima teise järjestikuse ning hooaja kaheksanda kaotusega.

Laagri kunstmurustaadionil kohtusid algusega kell 15.00 Harju JK Laagri ja JK Tallinna Kalev U21. Kodumeeskonnal oli juba neljandal minutil hea võimalus kohtumist juhtima minna, kuid Sander Liiker tegi Ander–Joosep Kose vastu hea tõrje. Üheksandal minutil läks aga Harju mängu juhtima, kui Karel Eerme lõi Kalevi karistusalast palli alumisse nurka. 26. minutil oli lähedal Eerme mängu teine värav, kuid tema löök karistusala joone tagant veeres napilt väravast mööda. Sellele järgnenud Kalevi rünnakust viigistas Onni Suutari mänguseisu, kes realiseeris Martin Tombergi läbisöödu. 31. minutil oli Soome ründajal suurepärane võimalus viia külalised mängu juhtima, kui Suutari mängis end läbisöödu järel mööda Harju väravavaht Maico Rimmelist, kuid seejärel ei saanud palli tühja väravasse. Harju jäi 44. minutil vähemusse, kui Sander Must võttis karistusala joonel veavääriliselt maha Kenlou Laasneri ning nägi selle tõttu punast kaarti. Vaatamata vähemuses mängimisele läksid võõrustajad kohtumist teise poolaja alguses juhtima, kui Marten Henrik Kelement mängis kokku Eermega ja lõi palli karistusala tagant Kalevi värava suunas. Väravavaht Liiker oli palli püüdmisega raskustes ning mänguvahend kukkus tema käte vahelt väravasse. Harju värava järel viigistas Kalev koheselt taas mänguseisu, kui Suutari lõi otse keskjoonelt peale ning tema üritus põrkas latist väravasse. 59. minutil oli Kalev lähedal mängu juhtima asumisele, kui Laasner tabas Harju värava tagumist posti. 11 minutit hiljem sai aga Laasner palli väravasse, realiseerides värava alt Raiko Ilvese paremalt äärelt tulnud söödu. Teisel üleminutil päästis Harju siiski mängust viigipunkti, kui Kriis suunas peaga vasakult äärelt Kalevi kasti tulnud palli Eermele, kes pani varbaga mänguvahendi väravasse. 3:3 tulemusega tegi Harju hooaja kaheksanda ning Kalevi duubel neljanda viigi. Harju püsib tänavu endiselt kaotuseta, kuid viimasest kuuest mängust viis on viigistatud. Kalev on jäänud viimased kuus mängu võiduta.

Onni Suutari värav:

Lilleküla harjutusväljakul läksid vastamisi Tallinna FC Flora U21 ja FC Tallinn. Mängu initsiatiivi haaras külalisvõistkond, kes oli juba 14. minutil lähedal mängu juhtima asumisele, kuid Mihhail Jumankini löök tabas posti. 22. minutil oli väravale lähedal Albert Taar, kes lõi ühe puutega karistusala joone tagant värava suunas peale, kuid tema madal löök läks napilt väravast mööda. 33. minutil läks Tallinn kohtumist juhtima, kui Vladislav Tšurilkin lõi üle puusa võrku Kirill Nesterovi karistuslöögist tulnud tsenderduse. Flora duubli esimese poolaja parim võimalus oli 36. minutil, kui Sander Alamaa tabas Tallinna värava posti. 38. minutil jäi kodumeeskond vähemusse, kui Maksim Kalimullin sai sukeldumise eest teise kollase kaardi. Teise poolaja alguses oli 10 mehega Floral võimalus mäng viigistada, kuid Artjom Jakovlev tõrjus Andero Kaarese peaga tehtud lähilöögi. 56. minutil pääses Aleksandr Volkov Silver Rebasega silmitsi, kuid Tallinna ründaja ei suutnud palli Flora väravavahist mööda suunata, mistõttu püsis Tallinna eduseis üheväravaline. Kaks minutit hiljem parandas selle vea Kirill Nesterov, kes lõi vasakult äärelt palliga kasti murdes selle madalalt alumisse nurka. 74. minutil lisas Albert Taar Tallinna kolmanda värava, kui Nesterovi sööt jõudis temani ja madal pall maandus Rebase värava paremas allnurgas. Kolmandal üleminutil lõi Taar oma mängu teise ja Tallinna neljanda värava, kui ta lõi Artur Timoska söödu järel palli Rebase näppudest väravasse. 4:0 võiduga naasis Tallinn kolmemängulise vahe järel võidurajale, lisades tabelisse hooaja kümnendad kolm punkti. Floral katkes hooaja neljanda kaotusega kaheksamänguline kaotuseta seeria.

JK Tabasalu võõrustas algusega kell 15.00 Tabasalu Arenal FC Elvat. Külalised olid 23. minutil lähedal avaväravale, kuid Kaupo Koort tõrjus Devid Lehteri lähilöögi. Minuti hiljem läks hoopis Tabasalu mängu juhtima, kui Karl–Erik Ennuste murdis mööda paremat äärt kasti ja lõi palli väravasse. 42. minutil oli Elva ründajal Mauris Villemsil lubav võimalus mänguseis viigistada, kuid Koort tõrjus tema madala löögi. Teise poolaja alguses sai Elva siiski viigivärava kätte, kui Ruuben Jaagant pani jala vahele Henri Härma madalale karistuslöögile, millest läks pall väravasse. Kaks minutit hiljem oli Tomi Linde lähedal, et Tabasalu eduseis taastada, kuid tema kauglöök maandus napilt värava kõrval. Minut hiljem proovis kaugelt jalga Härm, kuid Koort hoidis tema madala ürituse väravast eemal. 66. minutil viis Villems Elva juhtima, suunates peaga väravasse järjekordse Härma karistuslöögi. Tabasalu kaotas lahtilöögi järel kohe uuesti palli, mille tõttu oli õhus Elva kolmas värav, kuid Kristo Põldsaar ei lahendanud ära tekkinud olukorda. 89. minutil päästis Tabasalu mängust viigipunkti, kui lahti mängitud nurgalöögi tsenderdas Linde palli värava ette, kust Kevin Pormeister suunas selle peaga posti kõrvale võrku. Esimesel üleminutil sai Tabasalu kapten Märten Subka teise kollase kaardi, mistõttu pidi kodumeeskond mängima ülemiutid vähemuses, kuid see mängu lõpptulemust ei mõjutanud. 2:2 tulemusega sai Tabasalu tabelisse hooaja seitsmenda ning Elva kolmanda viigi. Elva on viimasest viiest mängust viigistanud kolm.

Esiliiga tabelit juhib endiselt 38 punktiga Harju, Viimsi jääb neist maha kolme, FC Tallinn nelja ja Welco viie punktiga. Flora U21 on 31 punktiga viies ja Levadia U21 26 punktiga kuues. FC Elva on kogunud 16 punkti ning hoiab seitsmendat kohta, Paide U21 on kolme vähema punktiga kaheksandal real. Tabeli lõpus on 10 punktiga Kalev U21 ja üheksa silmaga JK Tabasalu.

Tallinna Kalevi ründaja Onni Suutari lõi Harjule imevärava. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee