15

09.2024

19:14

VIDEO | Kalju alistas Vapruse ning tõusis taas teisele kohale

A. Le Coq Premium liiga 27. voor lõpes täna, 15. septembril Pärnu Rannastaadionil, kus Nõmme Kalju FC alistas 4:0 Pärnu JK Vapruse.

Külalised läksid kohtumist juhtima juba neljandal minutil, kui Rommi Sihi vasaku jala löök karistusala tagant maandus posti kõrval. 11. minutil mängis Guilherme Carvalho end Vapruse karistusala vasakult poolt oskuslikult löögile, kuid tema madal üritus lendas napilt tagumisest postist mööda. Vapruse esimene märkimisväärne moment oli 12. minutil, kui Kristjan Kask sai karistusala tagant jalga proovida, aga rikošeti võtnud löök maandus Maksim Pavlovi käte vahel. 19. minutil proovis Sander Kapper otsajoone kõrvalt peale lüüa, aga Vapruse ääreründaja tabas küljevõrku.

24. minutil olid taas nõmmekad ohtlikud, kui Carvalho ja Pavel Marin lõid karistusalas järjest peale, aga pärnakad blokeerisid mõlemad üritused. Kolm minutit hiljem lõi Kalju teise värava, kui Marin lükkas Sihi söödust palli mõnelt meetrilt tühja väravasse. Nõmmekate tulemuslik kombinatsioon ei kajastunud esialgu tablool, sest väljakukohtunikud fikseerisid suluseisu, kuid videokohtunike abiga loeti värav määrustepäraseks. 37. minutil oli Kalju eduseis kolmeväravaline, kui esmalt edestas Alex Matthias Tamm õhuduellis Uku Kõrret, jätkates palli Marinile. Tema söötis mänguvahendi Carvalhole, kes oli Ott Nõmmega silmitsi jõudes külmavereline.

Vapruse esimene hea võimalus tekkis 46. minutil, kui Markkus Seppik pani Tristan Pajo nurgalöögile meetri kaugusel väravast jala vastu, kuid ta ei tabanud palli piisavalt hästi, et see raamide vahele suunata. 52. minutil pääses Joonas Sild Pajo läbisöödu järel karistusala paremalt poolt löögile, aga tema madal sooritus läks veidi tagumisest postist mööda.

60. minutil sai Daniil Tarassenkov karistusala joonelt vabalt löögile, aga tema üritus lendas mitme meetri jagu üle värava. 65. minutil lõi Sild värava eest palli peaga, kuid Kevin Aloe tsenderdusele ja Pajo peaga värava ette jätkamisele järgnenud lõpplahendus läks väravast mööda. Kalju sai 70. minutil kirja mängu neljanda tabamuse, kui Vapruse väravavaht Nõmm tabas palliga teda survestanud Tamme pead. Kalju esiründajast põrkas pall väravasse ning sellega sai Tamm kirja hooaja 21. tabamuse.

Kalju mängu neljas värav jäi kohtumise viimaseks olulisemaks sündmuseks. Nõmmekad said kahe kaotuse järel tulemusega 4:0 hooaja 15. võidu, Vaprus pidi vastu võtma viienda järjestikuse ning hooaja 15. kaotuse. Nad pole suutnud viimase nelja liigakohtumisega väravat lüüa.

Mängu tipphetked:

Telemängu parimaks valitud Rommi Sihi intervjuu:

Nikita Andreevi intervjuu:

Igor Prinsi intervjuu:

Pavel Marin sai Vapruse vastu kirja värava ja väravasöödu. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee