02

08.2021

17:18

VIDEO | Kalju ja Levadia teenisid kindla võidu

Eile, 1. augustil mängiti Premium liigas 18. vooru kohtumisi. Kalju alistas Legioni seisuga 3:1 ning Transi – Levadia vastasseisust sai külalismeeskond kirja 4:1 võidu.

Kalju avas kohtumise skoori 17. minutil, kui Pavel Marin sai Legioni kasti lähistel palli oma valdusesse ning saatis selle väravaposti kõrvale võrku. Avapoolaja üleminutitel kahekordistas Kalju eduseisu Alex Matthias Tamm, kellele andis resultatiivse söödu Kaspar Paur.

Teisel poolajal jagus võimalusi mõlemale poolele. Normaalaja kolmandal üleminutil jäi pall Legioni väravavahi Ivans Baturinsi tõrjest värava ees lahtiseks ning selle olukorra kasutas ära Maksim Gussev, kes tegi seisuks 3:0. Vaid minut hiljem sai Legioni eest värava kirja Aleksandr Šapovalov, pärast mida kõlas ka kohtuniku lõpuvile ning seisuks jäi 3:1 Kalju kasuks.

29 punktiga jätkab Kalju liigatabelis neljandal kohal, Legion on 24 punktiga nende kannul viies.

JK Narva Transile sõitis selle vooru raames külla Tallinna FCI Levadia, kes teenis 4:1 võidu. Levadia lõi oma avavärava 15. minutil, kui Zakaria Beglarishvili antud nurgalöögist pääses löögile Rasmus Peetson. Ligi 10 minutit hiljem kasvatas Levadia oma eduseisu kahekordseks, kui Robert Kirss mängis end Transi kaitsjate vahel löögipositsioonile ning saatis palli kindlalt tagumise posti kõrvale väravavõrku. 35. minutil tõrjus Maksim Pavlov Kirsi pealelöögi, ent pall jäi mängu ning esimesena oli jaol Frank Liivak, kes tegi mänguseisuks 3:0.

78. minutil kombineerisid Transi kasti lähistel hästi Beglarishvili ja Mark Oliver Roosnupp, kellest viimane andis väravasöödu kasti ees vabaks jäänud ja selle järel oma teise värava vormistanud Robert Kirsile. Kohtumise viimastel hetkedel sai värava kirja ka Trans – Levadia kaitsja Milijan Ilic võttis kastis vea vääriliselt maha Martin Käose ning määratud penalti saatis kindlalt väravavõrku Aleksandr Zakarliuka.

Levadia jätkab 46 punktiga Premium liiga tabeliliidrina, Transi 20 punkti paigutab meeskonna kuuendale kohale.