03

03.2024

18:52

VIDEO | Kalju ja Levadia teenisid Premium liiga avavoorus suurimad võidud

A. Le Coq Premium liiga avavooru kohumised jätkusid sel nädalavahetusel, 2.–3. märtsil. Vooru suurimate võitudega lahkusid väljakult Nõmme Kalju FC ja Tallinna FCI Levadia.

Laupäeval, 2. märtsil pandi liigas pall mängu kahes kohtumises, mis mõlemad lõppesid suureskooriliselt. Nõmme Kalju FC alistas võõrsil tulemusega 6:0 FC Kuressaare, liiga hooaja esimese kübaratriki kirjutas enda nimele Alex Matthias Tamm. Tormihoiatuse andis Tamm juba esimese 18 minutiga: esmalt oli ta täpne penaltist ning seejärel pääses Tamm Nikita Komissarovi tsenderduse järel värava ees löögile. Kuressaare mängija oli küll olukorda sekkumas, kuid ebaõnnestunud klaarimise järel kasutas Tamm endale antud võimaluse ära ning viis meeskonna kaheväravalisse eduseisu. 24. minutil vormistas Premium liiga debüütvärava Danyl Mashcenko. Kalju 3:0 eduseisult siirduti pausile. Ka teist poolaega jätkas Kalju tervamalt: 66. minutil kasvatas edu Yoan Mannone, 83. minutil sai omavärava kirja Karl Orren ning neli minutit hiljem vormistas Tamm kübaratriki. Liigatabelis tõusis Kalju avavooru järel esikohale.

Mängu tipphetked:

Päeva teises mängus alistas Tallinna FCI Levadia koduväljakul JK Narva Transi tulemusega 6:0. Sportland Arenal peetud kohtumises viis Rasmus Peetsoni tabamus Levadia juba mängu viiendaks minutiks juhtima. 26. minutil kasvatas edu Mihkel Ainsalu, kes Ioan Yakovlevi söödu järel palli väravasse toimetas. Viis minutit enne avapoolaja lõppu leidis Richie Musaba hea sööduga Felipe Felicio, kes lahendas olukorra 3:0 Levadia kasuks. Teisel poolajal jätkas Levadia domineerimist: 62. minutil teenis Musaba penalti, mille realiseeris kindlalt Til Mavretic. Kulus vaid minut, kui Felicio oli taas tegudel, kasvatades Levadia edu vastaste ees 5:0. I-le pai täpi 70. minutil Richie Musaba, saades Premium liiga debüütmängus kirja värava.

Pühapäev, 3. märts viis vastamisi JK Tallinna Kalevi ja Tartu JK Tammeka ning Pärnu JK Vapruse ja Paide Linnameeskonna. Päeva esimeses kohtumises mängis Kalev 1:1 viiki ühemehelises vähemuses lõpetanud Tartu Tammekaga. Kui Sportland Arena avapoolaeg lõpetati tasavägise mängu järel väravateta viigiga, siis teise poolaja mängukulg tõi muutuse. 50. minutil jäi Tammeka väljakul vähemusse. Viis minutit hiljem sahises küll Tammeka väravavõrk, ent videokohtunik fikseeris olukorras suluseisu. Järgmine võimalus tekkis Kalevil 66. minutil, kui kaks minutit varem vahetusest mängu sekkunud Onni Suutarti oma debüütvärava vormistas. Edu püsis vastaste ees neli minutit, kui Ahmed Basher penalti järel kohtumise viigistas.

Paide Linnameeskond alistas A. Le Coq Premium liiga avavooru viimases mängus võõrsil Pärnu JK Vapruse 3:0. Pärnu Rehepapi kunstmuruväljakul leppisid meeskonnad avapoolaja järel väravateta viigiga. Teise poolaja alguses, 56. minutil viis Robi Saarma Paide meeskonna juhtima, kui mängija realiseeris teenitud 11 meetri karistuslöögi. Avaväravast indu juurde saanud Paide vormistas kaheväravalise edu 73. minutil, kui täpne oli Siim Luts. Kohtumise seitsmendal üleminutil vormistas kohtumise lõpptabamuse ja enda A. Le Coq Premium liiga debüütvärava Dmitri Jepihhin.

A. Le Coq Premium liiga 2. vooru kohtumised mängitakse järgmisel nädalavahetusel, 9. ja 10. märtsil.