22

05.2024

23:23

VIDEO | Kalju ründeduo säras Paide vastu, Levadia päästis lõpuminutite penaltist viigi

A. Le Coq Premium liiga 12. voor jätkus kolmapäeval, 22. mail, kui Nõmme Kalju FC alistas 2:0 Paide Linnameeskonna ning Tallinna FCI Levadia leppis 2:2 viiki JK Tallinna Kaleviga.

Kell 19.00 Paide Linnastaadionil alanud kohtumises tekkis esimene hea šanss mänguskoori avamiseks külalistel, kui Promise David mängis 11. minutll Pavel Marini silmitsi Paide väravavaht Ebrima Jarjuga, kuid Kalju mängija löök tabas Jarjut. 18. minutil oli omakorda võimalus Paidel, kui Patrik Kristal leidis Kalju karistusalas Thomas Agyepongi, kes saatis palli napilt väravast mööda. 26. minutil oli taas võimalus Kaljul, kui Aleksandr Nikolajevi madal tsenderdus vasakult äärelt jõudis Alex Matthias Tammeni, kes sai küll palli raamidesse, kuid lõi terava palli Jarju suunas värava keskele. 36. minutil proovis karistuslöögi kombinatsiooni tulemusena oma jalga Paide kapten Andre Frolov, kelle madal löök nõudis Henri Pergilt pikaliviskumist ning tõrjet. Esimese poolaja lõpus murdis Tamm mööda otsajoont Paide karistusalasse ning läks lühikeselt distantsilt taas löögile, kuid Jarju kattis eeskujulikult esiposti ning peatas Kaljul eduseisu haaramast.

Teise poolaja alguses läks Kalju mängu juhtima, kui Agyepongi ning Nikita Baranovi ebakõla tulemusena kaotas Paide palli ning Kalju vasturünnaku lõpetas 54. minutil väravaga Promise David, kes sai kirja oma liigahooaja kümnenda tabamuse. 66. minutil oli Promise lähedal Kalju eduseisu suurendamisele, kuid tema tugev löök läks veidi tagumisest postist mööda. Mängu lõpus tegi Kalju teine tipuründaja Tamm külaliste eduseisu ikkagi kaheväravaliseks. Paide söödueksimusest tekkinud pallikaotuse järel sai Kalju taas vasturünnakule joosta ning Mihhail Orlovi söödust lajatas Tamm 89. minutil palli esiposti ja Jarju vahelt väravasse. See oli 22–aastase ründaja hooaja kaheksas tabamus.

Paide 2:0 tulemusega alistanud Kalju sai hooaja kaheksanda võidu ning on 12. vooru järel 27 punktiga teisel kohal. Liigatabeli liider Levadia on pidanud kaks mängu rohkem ning edestab Kaljut kuue punktiga. Paide jääb Kaljust kahe enama mängu juures maha kahe punktiga ning langes tänase järel liigatabelis kolmandale kohale.

Mängu tipphetked:

Ivan Stojkovici intervjuu:

Nikita Komissarovi intervjuu:

Samaaegselt läksid A. Le Coq Arenal vastamisi Tallinna FCI Levadia ja JK Tallinna Kalev. Mängu esimene ärev olukord tekkis kalevlaste värava all, kui Oskari Forsman oli veidi hädas Michael Schjønning–Larseni karistusala joonelt teele saadetud löögi püüdmisega. Mängu läks aga 15. minutil juhtima Kalev, kui karistuslöögist sepistatud kombinatsiooni tulemusena lükkas paarilt meetrilt palli võrku Ats Purje. Neli minutit hiljem oli Kalevil taas kasutada ohtlik karistuslöök, kui Daniil Sheviakovi sooritus nõudis Karl Andre Vallnerilt korralikku sirutust. 27. minutil oli Levadia lähedal mänguseisu viigistamisele, kuid Forsmani reaktsioonitõrje hoidis Kalevi värava selles olukorras puhtana. Poolaja lõpus sai lubava koha pealt jalga proovida ka Felipe Felicio, kuid tema sihik polnud paigas ning löök läks üle värava.

Teise kolmveerandtunni alguses seadis Levadia tabloole viiginumbrid, kui Mark Oliver Roosnupp keerutas 51. minutil karistusala tagant segamatult palli Forsmanile alumisse nurka. Ühtlasi sai Roosnupp teist mängu järjest jala valgeks. Tunniajase mängu järel oli Levadia selgelt initsiatiivi enda kätte saanud ning neil tekkis mitmeid häid võimalusi kohtumist juhtima asuda. 64. minutil pääses Richie Musaba mõnelt meetrilt palli peaga suunama, kuid Forsman püüdis selle ürituse. Minut hiljem läks Mihkel Ainsalu Kalevi karistusalas pöörde pealt löögile, kuid pall veeres veidi raamist mööda. Levadia surve jätkus veelgi, kui veel omakorda minut hiljem üritas palli väravasse keerutada Schjønning–Larsen, kuid tema vasakult poolt karistusala teele saadetud löök läks veidi tagapostist mööda. 68. minutil jäi täpsusest puudu Feliciol, kes suunas Ainsalu tsenderduse pealöögiga valele poole väravaposti. Vastu mängu käiku karistas Kalev 75. minutil Levadia kehva realiseerimise järjekordse meisterliku karistuslöögiga, kui Marek Kaljumäe saatis 20 meetrilt palli parema posti kõrvale väravavõrku. 77. minutil oli taas võimalus Feliciol, kuid tema akrobaatiline sooritus oli suunaga värava keskele, mistõttu suutis Forsman taas palli tõrjuda. Kaks minutit hiljem proovis kauglöögiga viigiväravat leida Levadia keskkaitsja Rasmus Peetson, kuid tema üritus läks napilt väravast mööda. Levadia viigivärav sündis lõpuks 90. minutil, kui Levadia realiseeris nende kasuks määratud penalti. Grigori Ošomkov tuvastas videokohtunike abiga, et Ioan Yakovlevi nurgalöök tabas Kalevi karistusalas Kaljumäe kätt ning selle tulemusena lõi Joao Pedro 11 meetri karistuslöögist mänguseisuks 2:2.

Kuigi Levadia avaldas lisaminutitel survet, et teenida mängust võidupunktid, siis lõpuvile järel said mõlemad meeskonnad tabelisse vaid ühe viigipunkti. Levadiale oli tegemist kolmanda mänguga viimasest neljast, mida ei ole suudetud võita. Ühtlasi oli see neile hooaja kolmas viik. Kalev sai tabelisse hooaja neljanda viigipunkti ning pikendas oma kaotuseta seeria kolmemänguliseks. Levadia jätkab 12. vooru järel 33 punktiga esikohal, Kalev on 16 punktiga viiendal real.