03

08.2024

20:58

VIDEO | Kalju võitis Kalevit ning vähendas vahet Levadiaga, Flora lõpetas Transi vastu võiduta seeria

A. Le Coq Premium liiga 22. voor jätkus kohtumistega Kadrioru staadionil ja A. Le Coq Arenal. Nõmme Kalju FC alistas päeva esimeses mängus JK Tallinna Kalevi 2:0 seisuga, Tallinna FC Flora võitis 3:1 JK Narva Transi.

JK Tallinna Kalev – Nõmme Kalju FC

Avapoolaja esimene pool möödus üsna rahulikus ja otsivas taktis, kus kumbki meeskond vastase väravale ohtlikuks ei kujunenud. Esimesed märkimisväärsed olukorrad tekkisid 27. ja 28. minutil Kaljul, kui Reginald mängis end karistusalast löögile, aga suunaga Oskari Forsmani sülle. Minut hiljem pääses Alex Matthias Tamm peaga löögile, aga tema üritus põrkas väravast mööda. Sama olukord juhtus 31. minutil, siis ei saanud Tamm nurgalööki raamide vahele. Kalevi esimese poolaja parimad võimalused tekkisid 43. ja 44. minutil, mõlema autor oli Ats Purje. Kogenud ründaja murdis esmalt äärevahetuse järel üksinda mitme Kalju kaitsja vastu karistusalasse, kuid tema madal löök läks paari meetri jagu väravast mööda. Minut hiljem läks ta terava nuraga alt löögile, kuid Henri Perk tõrjus.

Teist poolaega alustas Kalju esimesega võrreldes aktiivsemalt. Pavel Marini 53. minuti tsenderdus vasakult äärelt leidis Tamme, kes seekord sai palli peaga raamide vahele, kuid Forsman tegi suurepärase tõrje. Jätkuolukorras tabas Tamm värava ees pikali kukkunud Kaspar Pauri. Pool minutit hiljem lõi Kalevi värava suunas Rommi Siht ning taas pidi Forsman sekkuma, tõrjudes Kalju keskväljamehe madala löögi. Lahtiseks jäänud palli pärast toimunud duellis Tamme ja Taijo Teniste vahel tegi viimane Kalju mängijale vea, mille tõttu said külalised penalti. Ise 11 meetri karistuslöögi teeninud Tamm lõi selle kindlalt paremasse alumisse nurka, saades kirja hooaja 17. tabamuse. 64. minutil tuli penalti põhjustanud Teniste jalast arvestatav üritus mänguseisu viigistamiseks, kuid Perk püüdis tema madala kauglöögi. 68. minutil oli Tamm lähedal oma mängu teisele väravale, kui ta suunas Nikita Komissarovi nurgalöögi peaga posti. 72. minutil tabas väravaraame Kalev, kui Vadim Mihhailovi löök läks latist üle värava. Minut hiljem pääses heast kohast löögile Tristan Toomas Teeväli, aga tema sooritus läks täpselt värava keskele, kus seisis Perk. 85. minutil otsustas mängu saatuse Siht, kes suunas peaga võrku Komissarovi nurgalöögi, saades enda nimele Premium liiga karjääri teise tabamuse.

Kalju sai 2:0 tulemusega kolmanda järjestikuse ning hooaja 13. liigavõidu, Kalev pidi kodustaadionil vastu võtma hooaja 12. kaotuse. Kolmanda järjestikuse ning hooaja 12. nullimängu teinud Kalju on 46 punktiga teisel kohal, vahe mänu vähem pidanud liidri, Tallinna FCI Levadiaga on kuus punkti. Kalev hoiab 20 punktiga eelviimast, üheksandat kohta.

Mängu tipphetked:

Rommi Sihi intervjuu:

Taijo Teniste intervjuu:

Tallinna FC Flora – JK Narva Trans

A. Le Coq Arenal mängitud kohtumise esimesed minutid möödusid rahulikult. Esimene ärevam hetk tekkis 10. minutil, kui Taaniel Usta pääses õhust pöörde pealt lööma Flora karistusalas olnud lahtist palli, aga Evert Grünvald oli Transi ründajal vastas ning tõrjus ürituse. Flora esimene ohtlik olukord sündis 15. minutil, kui Mark Anders Lepik pääses nurgaöögist peaga löögile, aga esiposti juures seisnud Aleksandr Ivanjušin klaaris palli väravajoonelt. Kolm minutit hiljem andis Transi väravale tuld Konstantin Vassiljev, kelle kauglöök läks veidi raamist mööda. 19. minutil oli taas võimalus Ustal, kelle löök võttis Flora mängijast rikošeti ning maandus kodumeeskonna õnneks nende värava katusele. Järgnenud nurgalöögi lõpetuseks lasi Ivanjušin terava palli värava eest läbi, aga keegi ei olnud läheduses, et mänguvahend võrku suunata. 32. minutil käis pall vastu posti, kui Artjom Škinjov oli lähedal, et piirilinlased Flora karistusalast kohtumist juhtima viia. Sellele eelnes Zakaria Beglarishvili madal kauglöök, mille Grünvald tõrjus. See episood jäi esimese poolaja ohtlikuimaks olukorraks, sest vaheajale suunduti väravateta viigiseisul.

Teisel kolmveerandtunnil läks Trans kohtumist varakult juhtima, kui Beglarishvili tsenderdas lahti mängitud nurgalöögist palli kasti, kus sahistas peaga võrku brasiillasest keskkaitsja Eriks Santos, kes sai kirja Premium liiga karjääri esimese värava. 57. minutil oli lähedal Transi teine värav, kui German Šlein pääses pika audisisseviske järel Flora karistusalas löögile, aga tema üritus terava nurga alt läks napilt väravast mööda. Kaks minutit hiljem oli suurepärane võimalus skoori suurendada Ustal, kes pääses Landry Kabore läbisöödu järel silmitsi Grünvaldiga. Duellis jäi peale Flora väravavaht, kes tõrjus Transi ründaja löögi. Seejärel tekkisid võimlaused võõrustajatel, kes pöörasid kiiresti mängu enda kasuks. Esmalt viigistas Lepik 63. minutil mänguseisu, kui ta lõi mõnelt meetrilt peaga väravasse Sergei Zenjovi ja Vassiljevi nurgalöögist tehtud kombinatsiooni. Kolm minutit hiljem viis Flora juhtima vahetusest sekkunud Rauno Sappinen, kellele tegid taas eeltöö ka esimese väravaga seotud olnud mehed. Mängu saatus otsustati 88. minutil, kui Flora läks kohtumist kahe väravaga juhtima. Danil Kuraksin pani vasakult äärel palli värava ette, kuhu Transi keskkaitsja Shalva Burjanadze pani jala vahele, kuid tema kahjuks põrkas pall väravasse.

Flora sai liigas kolme mängu järel taas võidurõõmu maitsta, kirjutades 3:1 tulemusega tabelisse hooaja 11. kolm punkti. Trans pidi neljamängulise kaotuseta seeria järel leppima hooaja 10. kaotusega. Flora jätkab liigatabelis 39 punktiga kolmandal real, Nõmme Kalju jääb seitsme punkti kaugusele ning mängu vähem pidanud Paide Linnameeskond jääb Florast maha nelja punktiga. Trans on 24 punktiga viiendal kohal, sama palju punkte on kogunud ka Tartu JK Tammeka ja Pärnu JK Vaprus, kes on vastavalt kuuendal ja seitsmendal kohal.

Alex Matthias Tamm (pildil) sai Tallinna Kalevi vastu kirja hooaja 17. tabamuse. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee