18

08.2024

20:04

VIDEO | Kalju võitis suurelt Kuressaaret ning vähendas vahet Levadiaga, Paide ja Flora said koduväljakutel üheväravalised võidud

A. Le Coq Premium liiga 24. voor jätkus pühapäeval kolme mänguga. Päeva esimeses, kell 14.30 alanud kohtumises võitis Nõmme Kalju FC Hiiu kunstmurustaadionil tulemusega 5:1 FC Kuressaaret. Teises, kell 17.00 alanud mängus oli Paide Linnameeskond 1:0 parem Pärnu JK Vaprusest. Tallinna FC Flora võitis kell 19.00 alanud kohtumises samuti 1:0 FC Nõmme Unitedit.

Nõmme Kalju FC – FC Kuressaare

Kalju läks kohtumist varakult juhtima, kui Daniil Tarassenkovi kuuenda minuti tsenderdus karistusala vasakult äärelt leidis Pavel Marini pea, kes lõi mõnelt meetrilt palli võrku. 12. minutil suurendas Danyl Mashcenko karistusala joonelt kodumeeskonna eduseisu, lüües ühe puutega ristnurka Nikita Komissarovi blokeeritud löögist ette põrganud palli. Neli minutit hiljem lõi Marin Rommi Sihi paremalt äärelt tulnud madalast söödust oma mängu teise ning Kalju kolmanda värava. Poolaja lõpus sai värava kirja ka Alex Matthias Tamm, kes sai Ivans Patrikejevsilt läbisöödu, mängis üle Rasmus Saare ja Kaur Kivila ning saatis seejärel palli väravasse.

Kalju väravatesadu jätkus teise poolaja alguses, kui Marini sööt värava ette leidis Tamme, kes lõi vasaku jalaga mõnelt meetrilt palli teist korda Kivila võrku. Sellega sai Tamm kirja hooaja 19. tabamuse. Külaliste ohtlikud momendid tekkisid pärast tunniajast mängimist, kui Aleksandr Iljini 64. minuti karistuslöök nõudis Henri Pergilt tõrjet. Minut hiljem said saarlased kätte auvärava, kui Gleb Pevtsovi löök karistusala paremast nurgast maandus Kalju värava esimeses ristnurgas. 74. ja 79. minutil oli Kuressaare taas väravale ohtlik, kui Kristofer Robin Grüni kauglöögile pidi Perk taas vastama tõrjega ning viis minutit hiljem läks Siim Aeru kauglöök veidi väravast mööda. Mängu lõpus üritasid Guilherme Carvalho ja Tamm lüüa ka Kalju kuuenda värava, kuid mõlemal korral oli Kivila valvel ning püüdis Kalju ründajate löögid.

Nõmme klubi sai seisuga 5:1 neljanda järjestikuse ning hooaja 14. võidu. Nad on jätkuvalt Premium liiga tabelis teisel kohal, olles kogunud 49 punkti. Tabeliliider Tallinna FCI Levadia edestab Kaljut 12 punktiga. Kuressaare pidi leppima hooaja kümnenda kaotusega, nemad on 24 punktiga kaheksandal kohal.

Mängu tipphetked:

Sander Alex Liidu intervjuu:

Alex Matthias Tamme intervjuu:

Paide Linnameeskond – Pärnu JK Vaprus

Paide–Vapruse mängu esimene ohtlik olukord oli juba 50. sekundil, kui Daniel Luts pääses Nikita Baranovi diagonaalsöödu järel pärnakate karistusalast löögile, kuid tema üritusel nappis täpsust, mistõttu läks pall üle värava. 13. minutil asusid järvakad kohtumist juhtima, kui vastase väljakupoolel pallivõitmise järel lõpetas Dimitri Jepihhin vasturünnaku. 36. minutil oli Abdoulie Ceesay lähedal, et Paide eduseisu suurendada, kuid esialgu väravast välja tulnud Ott Nõmmest mööda mänginud ründaja tabas otsajoone lähedalt värava küljevõrku. Poolaja lõpus sai Ceesay veel ühe võimaluse, kuid siis saatis ta Vapruse karistusala keskelt palli üle värava.

Paide jätkas teisel poolajal võimaluste loomist, kui 51. minutil tulid Jepihhini ja Patrik Kristali jalast järjestikused löögiüritused, kuid mõlemal korral tegi Ott Nõmm tõrjed, mis hoidsid Vapruse kaotusseisu minimaalsena. 71. minutil proovis Robi Saarma kauglöögiga Nõmme üle mängida, kuid Vapruse väravavaht küündis ka selle madala soorituseni. Viis minutit hiljem tuli löök taas Kristalilt, kes konksutas end osavalt korralikule positsioonile, kuid saatis seejärel mänguvahendi üle värava. 81. minutil tekkis Vapruse mängu parim võimalus, kui Ronaldo Tiismaa pääses silmitsi Mihkel Aksaluga, kuid Paide kogenud väravavaht tegi lähilöögi vastu korraliku tõrje. 89. minutil oli Muhammed Susol võimalus mängu saatus otsustada, kui ta sai Kristali söödust joosta palliga Vapruse värava suunas, kuid tema löök tabas pärnakate värava esiposti. Neljandal üleminutil tuli Virgo Valliku jalast löögiüritus karistusala tagant, kuid see madal sooritus läks paari meetri jagu väravast mööda. Kohtumise viimane olukord oli Vapruse värava all, kui Saarma sai riske võtnud pärnakate vastu tulla kontrarünnakule, kuid taaskord Nõmmega vastamisi minnes jäi peale Vapruse puurilukk.

Vaatamata sellele, et Paide lõi palju momente ning oli lähedal enam kui ühele väravale, said järvakad tulemusega 1:0 hooaja 13. võidu. Paide on tabelis 41 punktiga neljas, hooaja 12. kaotuse vastu võtnud Vaprus jätkab 24 punktiga seitsmendal real.

Joseph Saliste intervjuu:

Magnus Villota intervjuu:

Tallinna FC Flora – FC Nõmme United

Kell 19.00 A. Le Coq Arenal alanud kohtumine kulges kodumeeskonna initsiatiivi all. Nad lõid rohkelt väravavõimalusi, neist esimene oli kolmandal minutil, kui Tony Varjund lõi palli võitmise järel selle Unitedi karistusalast napilt väravast mööda. Viis minutit hiljem jättis Varjund hea sööduga palli Rauno Sappineniile, kes tabas posti. 24. minutil avanes Varjundi ja Rauno Alliku eeltöö järel uus šanss Sappinenil, kuid Ismael Garcia blokeeris tema lähilöögi jalaga. Sellest järgnenud nurgalöögii olukorras lõi Sappinen palli värava eest peaga raamist mööda. 28. minutil sai taas jalga proovida Varjund, aga Marko Meerits tegi Unitedi väravasuul jalatõrje, hoides mänguseisu viigis. 32. minutil oli väravalöömiskatse järg jõudnud taas Sappinenini, kes lõi palli pöörde pealt vastu Aleksandr Altebergi, kelle rikošetist kukkus mänguvahend Unitedi värava katusele. 38. minutil oli uuesti ohtlik võimalus Varjundil, kes ei tabanud aga kombinatsiooni tulemusenna palli korralikult. 41. minutil päästis Unitedi mängijate taaskordne blokeering neid kaotusseisu jäämisest, kui Danil Kuraksini sooritusel oli ees Samuel Merilai. See jäi ka poolaja viimaseks oluliseks sündmuseks, vaheajale mindi 0:0 viigiseisul.

Teist kolmveerandtundi ei alustanud Flora esimesega võrreldes hoogsalt ning United oli samuti mängus paremini sees. Kumbki meeskond arvestatavate väravavõimalusteni ei jõudnud kuni 69. minutini, mil Tony Varjund avas Sergei Zenjovi söödust Unitedi karistusalas täpse madala löögiga kohtumise väravatearve. 75. minutil oli United lähedal mänguseisu viigistamisele, kui Martin Adameci kauglöök tabas Unitedi värava latti. 86. minutil oli viigivärav taas õhus, kui Ousman Ceesay suunas karistusala keskelt Henri Leokese tsenderduse peaga napilt üle värava. Mängu neljandal üleminutil ei olnud kaugel Marco Lukka omavärav, kes klaaris paremalt äärelt tulnud tsenderduse Flora värava katusele.

Vaatamata lõpuminutitel tekkinud olukordadele ei jõudnud United sihile ning Flora sai tulemusega 1:0 hooaja 12. võidu. United pidi leppima hooaja 16. kaotusega. Valitsev Eesti meister on 42 punktiga kolmas, United jätkab heitlust püsimajäämise nimel, praeguse seisuga on nad 12 punktiga viimasel real, lähim konkurent JK Tallinna Kalev jääb üheksa punkti kaugusele.

Tony Varjundi intervjuu:

Murad Velijevi intervjuu:

Pildil Paide Linnameeskonna tänase mängu värava autor Dimitri Jeppihin. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee