28

05.2024

00:27

VIDEO | Kauber vastas Pajunurme penaltitele hilise duubliga, Nõmme derbi lõppes taas viigiga

A. Le Coq Premium liigas jätkus täna 13. voor, kui FC Kuressaare ja Pärnu JK Vaprus leppisid 2:2 viiki. Nõmme Kalju FC ning FC Nõmme United tegid omavahel samuti 1:1 viigi.

Kell 18.00 Kuressaare linnastaadionil alanud kohtumises oli esialgu ohtlikum pool Vaprus. Nii Henri Välja kui Enrico Veensalu said healt positsioonilt võimaluse mänguskoor avada, kuid mõlemal korral vastas tõrjega Kuressaare väravavaht Kaur Kivila. 28. minutil sai aga Kuressaare penalti, kui pärnakate karistusalas tabas pall audisisseviske järel Henri Välja kätt. Märten Pajunurm lõi 11 meetri karistuslöögi kindlalt võrku, saates palli ühele ja Ott Nõmme teisele poole. 37. minutil leidis Veensalu kavala sööduga Kevin Kauberi, kuid valveta jäetud Vapruse ründaja löögini ulatus taaskord Kivila, kelle näppudest läks pall nurgalöögiks. Esimese poolaja üleminutitel sai Kuressaare esimesele väravale sarnase olukorra eest penalti ning taaskord oli käega mängu eest patustajaks Välja. Uuesti palli taha asunud Pajunurm lõi seekord palli paremasse nurka, kuhu hüppas ka Nõmm, kuid Kuressaare kapteni löök oli piisavalt tugev ja täpne, et meeskond poolajapausile 2:0 eduseisus viia.

Kaheväravalises kaotusseisus Vaprus alustras sarnaselt esimesele kolmveerandtunnile ka teist poolaega Kuressaarest paremini. Nii Joonas Sild kui Kristjan Kask proovisid meeskonna kaotusseisu vähendada, kuid mõlemal korral tegi Kivila taas head tõrjed. 83. minutil jäi Vaprusel oma mängu esimesest väravast veidi puudu, kui Kevin Aloe nurgalöögini kerkis kõrgeimale Magnus Villota, kuid Vapruse kapten saatis palli peaga üle värava. Kaks minutit hiljem sai Vaprus värava siiski kätte, kui järjekordse Aloe nurgalöögi järel sai jätkuolukorras löögile Kauber, kes saatis tugeva löögi esiposti kõrvalt väravavõrku. Kui esimese poolaja lisaminutitel sai penalti Kuressaare, siis teise poolaja üleminutitel oli 11 meetri karistuslöök kasutada Vaprusel. Palli taha asunud Kauber lõi mänguvahendi Kivila külje alt väravasse ning tegi mänguseisuks 2:2.

Kolme penaltit näinud kohtumises päästis Kauber kahe hilise väravaga pärnakatele viigipunkti, Kuressaare pidi vaatamata Pajunurme avapoolaja täpsetele penaltitele leppima lõpuks vaid ühe silmaga. Mõlemad said tabelisse hooaja neljanda viigi ning 13. vooru järel on nii Vaprusel kui Kuressaarel tabelis võrdselt 13 punkti. Meeskonnad jätkavad vastavalt seitsmendal ja kaheksandal real.

Mängu tipphetked:

Karl Orreni intervjuu:

Kristjan Kase intervjuu:

Kell 20.00 läksid Hiiu kunstmurustaadionil Nõmme derbis vastamisi Nõmme Kalju FC ja FC Nõmme United. Kodumeeskond läks mängu juhtima juba seitsmendal sekundil, kui avavile järel tekkinud esimese rünnaku realiseeris Promise David. Kanada ründaja jaoks oli tegu hooaja 11. tabamusega. 33. minutil viigistas United mänguseisu, kui Oleksandr Musolitin võitis Reginaldilt Kalju väljakupoolel palli, jooksis sellega värava suunas ning lõi Henri Pergi näppudest väravasse. Poolaja lõpus oli Unitedil mitu head võimalust ka derbit juhtima asuda, kui esmalt konksutas Murad Velijev end 35. minutil Kalju karistusalas löögile, kuid tema sooritus läks raamist mööda. Poolaja lõpus sai United ka penalti, kui Kalju karistusalas põrkas pall vastu Roko Vukušici kätt. Oma teist väravat otsima läinud Musolitin lõi palli vasakusse nurka, kuid Perk aimas poole ära ja tõrjus penalti ühe käega.

Teise poolaja keskpaigas muutus mäng lahtiseks ning mõlemad meeskonnad jahtisid juhtväravat. Esmalt proovis Rommi Siht 64. minutil eemalt jalga, kuid tugev löök läks veidi üle lati. 71. minutil maandus vahetusest sekkunud Nikita Komissarovi karistuslöök valel pool küljevõrku. 87. minutil oli Promise'il suurepärane võimalus Kalju juhtima viia, kui ründaja sai Marko Meeritsaga silmitsi Alexander Kapitan Bergmani eksimuse tõttu. Kalju avavärava autor ei saanud sedapuhku aga palli raamide vahele. Seejärel oli Unitedil omakorda väga hea šanss eduseis haarata, kuid Bruno Vain tabas Kalju karistusalas latti.

Mõlemapoolsete võimalustega kohtumine päädis 1:1 viigiga. Nõmme derbi ajalugu on seni vaid viike näinud, sest märtsikuus toimunud meeskondade esmakordses omavahelises kohtumises väravaid ei löödud. Kalju jaoks oli tegu hooaja neljanda ning Unitedile kolmanda viigiga. Praeguse seisuga on 28 punkti kogunud Kalju teisel kohal, hooaja kuuenda punkti saanud United jätkab kümnendal real.

Alex Matthias Tamme intervjuu:

Kaspar Rõõmussaare intervjuu:

Nõmme Kalju FC ja FC Nõmme United leppisid ajaloo teises Nõmme derbis taas viiki. Foto: Katariina Peetson/Jalgpall.ee