14

07.2021

10:26

VIDEO | Kolm kuud võiduta olnud Tammeka alistas Transi!

Premium liigas toimus teisipäeva õhtul üks kohtumine, kui Tartu Tammeka oli pärast 1:0 võidetud avapoolaega tulemusega 3:2 üle Narva Transist. Päeva viimaselt kohalt alustanud Tammeka tõusis tabelis kaheksandaks.

Tammeka avas skoori 32. minutil, kui Mihkel Järviste suurepärane sööt leidis Tristan Koskori, kes ootas kannatlikult ära Andre Paju, viis palli värava ette ning Paju lõi mänguvahendi Richard Alandi väravavõrku.

Trans viigistas mänguseisu 57. minutil, kui taas sündis värav väga kvaliteetsest võtmesöödust kaitseliini taha. Mikhail Belov leidis Nikita Zagrebelnyi, kes lõi oma esimese värava Premium liigas.

Tartu meeskond läks juhtima 66. minuti lõpus, kui Järviste nurgalöögist ründas palli võimsa pealöögiga Tanel Tammik, kelle sooritusele Alandil vastust polnud. 19-aastase Tammiku jaoks oli samuti tegu esimese väravaga Premium liigas.

Tammeka kahekordistas oma eduseisu 79. minutil, kui täpne oli neli minutit varem vahetusest sekkunud Kevin Mätas. Koskor saatis oma väljakupoolelt pika palli teele ja Trans jäi selle kaitsmisega hätta, mille kasutas osavalt ära Mätas. Kuigi Aleksandr Zakarliuka tõi 89. minutil penaltist Transi ühe värava kaugusele, siis enamaks piirilinna meeskond Tamme staadionil võimeline polnud.

Tartu Tammekal oli käsil kehv seeria, sest pärast võite Kuressaare ja Pärnu Vapruse üle oli meeskond olnud võiduta üle kolme kuu. Trans on pärast teravat hooaja algust veidi oma hoogu kaotanud, sest viimasest seitsmest mängust on kaotatud kuus ja võidetud vaid üks.

Tammeka tabeliseis tundub nüüd oluliselt roosilisem, sest seitsmendal kohal asuvast Viljandi Tulevikust jäädakse maha vaid kahe punktiga ning kuuendal kohal olevast Narva Transist viie punktiga. Pärnu Vaprust edestatakse ühe punktiga. Kõik nimetatud meeskonnad on Tammekast pidanud ka ühe kohtumise enam. Sarnaselt Tammekaga 15 matši pidanud Kuressaare on tabelis 10 punktiga viimane ehk jääb Tammekast maha kahe punktiga. Kogu tabeliseisuga saab tutvuda SIIN

Premium liiga jätkub juba reedel, kui Pärnu Vaprus võõrustab Tallinna FC Florat. Laupäeval on vastamisi Viljandi – Narva ja Kuressaare – TJK Legion. Pühapäeval on ETV2 telemängus vastamisi FCI Levadia – Nõmme Kalju ning vooru lõpetab Paide – Tartu kohtumine.