31

08.2024

22:57

VIDEO | Koskor naasis Tammekasse väravaga ning aitas tartlastel alistada Transi

A. Le Coq Premium liiga jätkus laupäeval kell 17.00 Narva Kreenholmi staadionil, kus kohtusid JK Narva Trans ja Tartu JK Tammeka. Külalised võitsid mängu Tristan Koskori täpsest penaltist tulemusega 1:0 ning tõusid viiendale kohale.

Mängu esimene poolaeg möödus rahulikult ja sündmustevaeselt. Mäng muutus elavamaks, kui Tammeka sai 24. minutil penalti – Eriks Santos kukutas kodumeeskonna karistusalas Patrick Genro Veelma ja Eestisse naasnud Tristan Koskor lõi penalti kindlalt lati alla, viies tartlased kohtumist juhtima. Neli minutit hiljem oli Koskoril šanss tartlaste eduseisu suurendada, aga Aleksei Matrossov tegi Veelmalt läbisöödu saanud ründaja vastu jalatõrje.

33. minutil oli külalistel veel üks võimalus, kui Mairo Miili pika audisisseviske tulemusena pääses Transi karistusalas löögile Tanel Tammik, aga tema madal üritus läks postipõrkest üle otsajoone. Kodumeeskond ei suutnud avapoolajal kordagi Tammeka väravale tõeliselt ohtlikuks kujuneda. Nende esimese poolaja märkimisväärseim šanss oli 36. minutil, kui Sergo Kukhianidze pääses vasakult poolt karistusala tagant löögile, aga Tammikust kerge puute võtnud löök oli Richard Alandile lihtne saak.

Teise poolaja alguses oli Trans selgelt teravam kui esimesel kolmveerandtunnil. Nii Denis Poliakov kui Zakaria Beglarishvili lõid karistusala tagant peale, kuid mõlemal korral küündis Aland alumisse nurka ja tõrjus palli nurgalöögiks. Piirilinlased jätkasid ohtlike olukordadega 71. minutil, kui Beglarishvili mängis Landry Kabore silmitsi Alandiga, aga Tammeka väravavaht tegi suurepärase tõrje. Järgnenud nurgalöögist sai löögile Santos, kuid Aland püüdis tema pealöögi.

76. minutil oli Basher lähedal, et Tammeka eduseisu suurendada, võttes karistsualas omaks Herman Pedmansoni tsenderduse, aga Matrossov tõrjus tema madala löögi nurgalöögiks. 81. minutil lõi Beglarishvili taas kaugelt peale, kuid Aland hoidis uuesti hea tõrjega palli väravast eemal. Esimesel üleminutil jäi Tammeka vähemusse, kui Tammik sai teise kollase kaardi.

Vaatamata sellele sai Tammeka võõrsil tulemusega 1:0 hooaja seitsmenda võidu, lõpetades viiemängulise võiduta seeria. Trans sai koduväljakul hooaja 11. kaotuse. Tammeka ja Trans on 26. vooru järel kogunud võrdselt 28 punkti, kuid tartlased tõusid võiduga narvakate ette viiendale kohale. Trans on Tammeka järel kuuendal real.

Mängu tipphetked:

Taaniel Usta intervjuu:

Patrick Genro Veelma intervjuu:

Tristan Koskor (pildil) naasis Tammekasse väravaga. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee