14

09.2024

19:14

VIDEO | Kuraksini kübaratrikk vedas Flora Kuressaares võidule, Ceesay lõi üheksaväravalises kohtumises Unitedile neli tabamust (Frolov kordas ajalugu)

A. Le Coq Premium liiga 27. voor jätkus laupäeval, 14. septembril. Kuressaare linnastaadionil läksid kell 14.30 vastamisi FC Kuressaare ja Tallinna FC Flora. Külalisvõistkond jäi väravaterohkes kohtumises peale tulemusega 4:3. Kell 17.00 kohtusid Paide linnastaadionil Paide Linnameeskond ja FC Nõmme United. Võõrustajad said kindla 7:2 võidu.

FC Kuressaare – Tallinna FC Flora

Flora läks kohtumist varakult juhtima, kui Nikita Mihhailov avas juba kolmandal minutil mänguskoori. Ta saatis Danil Kuraksini madala söödu karistusala keskelt alumisse nurka. Minut hiljem oli Tony Varjund lähedal, et Flora kahe väravaga juhtima viia, kuid Kaur Kivila tegi tema tugeva löögi vastu korraliku reaktsioonitõrje. Kuuendal minutil pidi Kivila taas sekkuma, kui ta tõrjus läbisööduga vabaks mängitud Rauno Alliku löögi. Järgnenud nurgalöögist pääses palli lööma Varjund, kuid Märten Pajunurm klaaris selle värava eest. 11. minutil tegi Kivila veel ühe ilusa tõrje, kui ta pani käe ette Mihhailovi tugevale, lati alla suunatud löögile. Kivila tõrjete paraad jätkus 18. minutil, kui ta tõrjus Alliku peaga tehtud lähilöögi.

29. minutil jõudis Flora siiski taas sihile, kui Kuraksin lõi karistusala vasakult poolt madalalt esimesse nurka, viies valitseva meistri kahe väravaga juhtima. Kuressaare vähendas viis minutit hiljem kaotusseisu taas minimaalseks, kui Artjom Jermatšenko löök karistusala joonelt läks Robert Veeringu rikošetist ja latipõrkest Flora väravasse. Poolaja lõpus oli Floral veel kaks võimalust, kuid Vladislav Kreida ja Alliku ei saanud 38. ja 39. minutil palli heast kohast raamide vahele.

Teise poolaja alguses taastas Kuraksin Flora kaheväravalise eduseisu, kui tema löök karistusala joonelt maandus vasakus ristnurgas. Kuressaare vastas taas 62. minutil, kui Evert Grünvald eksis puutega ning Aleksander Iljin karistas Flora väravavahi eksimuse. Kaks minutit hiljem oli Jermatšenko lähedal, et mänguseis viigistada, kuid tema löök karistusala keskelt läks veidi üle ristnurga. 65. minutil tegi Kivila jälle ühe tõrje, kui ta blokeeris Markus Soometsa tugeva löögi karistusalast. 70. minutil säras Kivila jalatõrjega Varjundi madala löögi vastu.

75. minutil oli Flora eduseis jälle kaheväravaline, kui Kuraksin kerkis kõrgeimale Kristo Hussari tsenderduseni ning lõi tagumisest postist palli peaga väravasse. Tabamusega sai Kuraksin kirja kübaratriki ning hooaja seitsmenda tabamuse. 82. minutil tegi tõrjetööd ka Grünvald, kui ta suunas kätega üle otsajoone Karl Rudolf Õiguse löögi karistusala vasakult poolt. Järgnenud olukorrast said saarlased videokohtunike abiga penalti, kui Soomets tabas karistusalas jalaga Mattias Männilaani. 11 meetri karistuslöögi realiseeris Siim Aer, kes saatis palli madalalt vasakule poole, Grünvald hüppas aga teises suunas.

Vaatamata sellele sai Flora väravaterohkes kohtumises tulemusega 4:3 raske võidu, mis oli neile viies järjestikune ning kogu hooaja 15. liigavõit. Kuressaare jäi tänavu 12. korda punktideta. Flora on kolmveerandi hooaja järel kogunud 51 punkti ning tõusis enne homset Nõmme Kalju FC ette teisele kohale. Kuressaare jätkab 25 punktiga seitsmendal kohal.

Mängu tipphetked:

Danil Kuraksini intervjuu:

Marko Lipu intervjuu:

Paide Linnameeskond – FC Nõmme United

Paide läks kohtumist juhtima juba viiendal minutil, kui Abdoulie Ceesay suunas viielt meetrilt peaga võrku Robi Saarma tsenderduse. 19. minutil lõi Ceesay nii enda kui meeskonna teise värava, lüües värava eest peaga võrku Siim Lutsu tsenderduse vasakult küljelt. 23. minutil tekkis Unitedi esimene ohtlik olukord, kui Facundo Stefanazzi sai terava nurga alt löögile, aga Ebrima Jarju tõrjus tema madala ürituse. Minut hiljem pidi tõrjetööd tegema Georg Mattias Lagus, kes tõrjus Dimitri Jepihhini löögi karistusala paremalt poolelt.

32. minutil läks Paide mängu kolme väravaga juhtima, kui Patrik Kristal realiseeris Predrag Medici teenitud penalti. Kodumeeskonna noor poolkaitsja lõi palli vasakusse allnurka, Lagus hüppas teisele poole. Paide väravatepidu jätkus 42. minutil, kui Ceesay sai Kristali meisterliku eeltöö järel kirja kübaratriki. 45. minutil sai Paide kätte ka viienda värava, kui Medic jätas Saarma nurgalöögi värava ette, kust Milan Delevic pani palli peaga võrku.

Teise poolaja alguses lõi Paide oma mängu kuuenda ning Ceesay neljanda värava, kui ta lükkas võrku Delevici hea söödu värava ette. 58. minutil sai Paide veel ühe penalti, kui Luts murdis palliga kasti ja Mihkel Järviste takistas teda veavääriliselt. Taas penaltit löönud Kristal lõi samasse nurka, kuhu esimesel korralgi, kuid Lagus hüppas õigele poole ning tõrjus 11 meetri karistuslöögi. 65. minutil tegi Lagus topelttõrje, kui ta hoidis väravast eemal Herol Ribergi löögiüritused karistusala vasakult poolt.

82. minutil määrati Unitedi kasuks penalti, kui Nikita Baranov astus karistusala nurgas Ousman Ceesay kanna peale. Palli taha astunud Egert Õunapuu saatis palli keskele, kuid Jarju tõrjus jalgadega. Kohtunikud andsid Unitedi kasuks uue penalti, sest Jarju väljus joonelt enneaegselt. Teise penalti lõi Õunapuu vasakusse nurka, Jarju hüppas teisele poole ja United lõi mänguseisuks nende poolt vaadatuna 1:6. 87. minutil lõi aga Paide oma seitsmenda värava, kui Mechini Gomis möödus puutega Alexander Kapitan Bergmanist ning seejärel Lagusega silmitsi jõudes järvakate ründaja ei vääratanud. Mängu viimase värava lõi siiski United: külalised said viiendal üleminutil veel ühe penalti, kui Samuel Merilai tsenderdus tabas Baranovi kätt. Taas penaltit sooritanud Õunapuu lõi uuesti vasakusse allnurka ning kuigi Jarju arvas poole ära, siis ta pallini ei ulatunud.

See jäi ka mängu viimaseks olukorraks. Paide sai tulemusega 7:2 kuuenda järjestikuse ning hooaja 16. võidu, United pidi leppima hooaja 17. kaotusega. Paide tõusis enne homset Kaljust mööda kolmandale kohale, olles kogunud 50 punkti. United jätkab 14 silmaga kümne meeskonna konkurentsis viimasel kohal.

Kohtumise märkimisväärseim vahetus tehti 76. minutil, kui Paide saatis väljakule Andre Frolovi, kes tõusis 517 kohtumisega Andrei Kalimullini kõrvale Eesti kõrgliigas enim väljakul käinud mängijaks. Tal on võimalus rekord ainuisikuliselt enda nimele saada teisipäeval, 17. septembril, kui Paide kohtub Kadrioru staadionil JK Tallinna Kaleviga.