28

09.2024

19:24

VIDEO | Kuressaare alistas koduväljakul Unitedi ja tõusis seitsmendaks

A. Le Coq Premium liigas jätkus täna 30. voor. FC Kuressaare võõrustas algusega kell 14.30 kohalikul linnastaadionil FC Nõmme Unitedit ning võitis kohtumise tulemusega 4:1.

Mängu esimene hea šanss tekkis külalistel, kui Märten Pajunurm blokeeris Jevgeni Demidovi neljanda minuti löögi karistusalast. Saarlaste esimene šanss tekkis 12. minutil, kui Aleksander Iljin lõi otse õhust karistusala tagant, aga Georg Mattias Lagus oli valvel ja püüdis. 19. minutil tõrjus Unitedi väravavaht Gleb Pevtsovi madala löögi. 26. minutil oli hea võimalus taas nõmmekatel, kuid Kaur Kivila tõrjus Egert Õunapuu lähilöögi. 40. minutil tegi pealelöögi taas Demidov, kuid Kivila tegi veel ühe tõrje.

Teise poolaja alguses läks Kuressaare kohtumist kiirelt juhtima, kui Pevtsov kasutas ära Jakub Luka eksimuse ning lahendas 46. minutil üks-ühele olukorra Laguse vastu. Kaks minutit hiljem oli Unitedil suurepärane võimalus viigistada, kuid Kivila tegi Õunapuu löögi vastu hea reaktsioonitõrje. Jätkuolukorras lõi Karl Läänelaid palli üle värava. 60. minutil eksis Lagus, kui tema pikem pall maandus 25 meetri kaugusel väravast olnud Mattias Männilaane jalal, kes lõi mänguvahendi tühja väravasse. Viis minutit hiljem saatis Iljin 20 meetrilt ohtliku karistuslöögi Unitedi värava suunas, kuid pall läks napilt raamist mööda. 66. minutil vähendas Facundo Stefanazzi nõmmekate kaotusseisu minimaalseks, kui ta jõudis esimesena Kevin Mätase pikema sööduni ning lõi karistusala paremalt poolt täpse löögi tagumise posti kõrvale.

Neli minutit hiljem oli Männilaanel võimalus taastada kodumeeskonna kaheväravaline eduseis, kuid Lagus tegi tema lähilöögi vastu hea tõrje. Kaks minutit hiljem hoidis ta väravast eemal Märten Pajunurme karistuslöögi. Sellele järgnenud nurgalöögist said võõrustajad penalti, kui Martin Adamec rikkus karistusalas määrusi Ralf–Sander Suvinõmme vastu. Palli taha astunud Pajunurme löögile sai Lagus küll käe vahele, kuid tugev löök maandus siiski väravas. 87. minutil oli Lukal hea võimalus Unitedi kaotusseis taas minimaalseks vähendada, kuid tema madal löök karistusala kekselt läks väravast mööda. Esimesel üleminutil vormistas vahetusest sekkunud Kristofer Robin Grün mängu lõppseisuks 4:1, kui ta suunas võrku Unitedi karisrusalas lahtisena olnud palli.

Kuressaare sai kuuemängulise võiduta seeria järel tabelisse hooaja kuuendad kolm punkti, United pidi leppima kolmanda järjestikuse ning hooaja 20. kaotusega. Kuressaare tõusis liigatabelis 28 punktiga seitsmendale reale, United jätkab 14 silmaga kümnendal kohal.