10

08.2024

00:29

VIDEO | Kuressaare alistas teise poolaja väravatest Kalevi ning lõpetas võidupõua (Pajunurm skooris otse nurgalöögist)

A. Le Coq Premium liigas algas reede õhtul 23. voor, kui JK Tallinna Kalev võõrustas algusega kell 19.30 Kadrioru staadionil FC Kuressaaret. Külalised võitsid kohtumise teise poolaja väravatest tulemusega 3:0.

Mängu esimene ohtlik võimalus tekkis Kuressaare ääremängija Karl Rudolf Õigusel, kes murdis üheksandal minutil vasakult äärelt karistusalasse, aga tema löök läks üle Kalevi värava. 15. minutil olid esimest korda ohtlikud ka võõrustajad, kui Tristan Toomas Teeväli pääses peaga suunama paremalt äärelt tulnud tsenderdust, aga Kaur Kivila vastas suurepärase reaktsioonitõrjega. Järgnenud nurgalöögist püüdis Kivila Georg Panga madala pealöögi.

Kalevi võimalused jätkusid 26. ja 35. minutil, kui Kuressaare värava suunas saatsid löögiüritused teele Marek Kaljumäe ja Aleksander Švedovski, kuid mõlema mehe esiposti otsinud üritused ei tabanud raami. 42. minutil mängis Ats Purje end oskusliku pettega löögile, aga tema vasaku jala üritus Kuressaare karistusalast läks Kivila suunas, mistõttu oli löök saarlaste väravavahile lihtne saak. Kuigi kodumeeskond Kalev oli esimesel poolajal ohtlikum võistkond, siis 45 minutit väravaid ei pakkunud ning meeskonnad läksid vaheajapausile viigiseisul.

Teisel poolajal oli ohtlikum pool Kuressaare, kes näitas hambaid juba 50. minuti topeltvõimalusega. Esmalt pidi Oskari Forsman tõrjuma Oliver Rassi madala löögi karistusala tagant, jätkuolukorras pääses terava nurga alt löögile Joonas Soomre, kuid ka sellele sooritusele vastas Kalevi soomlasest väravavaht tõrjega. Kuressaare jõudis väravale aina lähemale 68. minutil, kui Õigus tekitas vasakul äärel teravust ning kasti jõudes lõi peale, kuid taas oli Forsman vastas. Jätkuolukorrast proovis palli kannaga väravasse suunata Mattias Männilaan, aga Kuressaare ründaja tabas meetri kaugusel olnud Forsmani.

Minut hiljem jõudis aga Kuressaare sihile, kui Männilaan lõpetas täpse madala löögiga meeskonna kombinatstiooni, viies saarlased kohtumist juhtima. 74. minutil oli Artjom Jermatšenko kauglöök lähedal, et suurendada saarlaste edu, kuid tema üritus vihises veidi väravast mööda. 82. minutil läks Kuressaare kohtumist kahe väravaga juhtima, kui meeskonna kapten Märten Pajunurm andis paremalt poolt madala sissekeriva nurgalöögi Kalevi värava ette, kust see põrkas ilma ühegi mängija puuteta tagumise posti kõrvale võrku.

Mängu lõpptulemuse vormistas 85. minutil Õigus, kes röövis Kalevi keskkaitsjalt Jevgeni Tšernjakovilt palli ning pääses seejärel silmitsi Forsmaniga. Kuressaare mees oli külmavereline ning lahendas olukorra kindlalt, tehes mänguseisuks 3:0.

Kuressaare lõpetas hooaja viienda võiduga kuus mängu kestnud võiduta seeria ning tõusis 24 punktiga viiendale kohale. 24 punkti on ka Pärnu JK Vaprusel, Tartu JK Tammekal ja JK Narva Transil, kes hoiavad vastavalt kuuendat, seitsmendat ja kaheksandat kohta. Kalev pidi vastu võtma kolmanda järjestikuse ning hooaja 13. liigakaotuse, nemad hoiavad 23. vooru järel 20 punktiga üheksandat kohta.

Mängu tipphetked:

Teemu Tainio intervjuu:

Roman Kozhuhhovski intervjuu:

Karl Rudolf Õiguse intervjuu:

Pildil Kuressaare tänased väravalööjad: Mattias Männilaan (vasakul), Karl Rudolf Õigus (keskel) ja Märten Pajunurm (paremal). Foto: Anna Andreas