13

07.2024

03:35

VIDEO | Kuressaare ja Tammeka sõudsid Saaremaal taas viigisadamasse

A. Le Coq Premium liiga jätkus reedel 19. vooru nädalalõpu avakohtumisega, kui FC Kuressaare ja Tartu JK Tammeka leppisid Kuressaare linnastaadionil 0:0 viiki.

Kohtumist alustas teravamalt Tammeka, kelle esimene lubav olukord tekkis 12. minutil, kui Olawale Tanimowo murdis vasakult äärelt saarlaste karistusalasse, kuid tema varbalöök läks raamist mööda. Neli minutit hiljem pääses pöörde pealt löögile Ahmed Adebayo Basher, kuid ka tema ei saanud raamile pihta. 24. minutil sai näha mängu esimest tõrjet, kui Kaur Kivila tegi rutiinselt tööd Patrick Genro Veelma pehmet ja keskele suunatud lööki püüdes. Kodumeeskonna esimese kolmveerandtunni parim hetk oli 33. minutil, kui Karl Rudolf Õiguse tsenderdus vasakult äärelt leidis Tammeka karistusalast üles Mattias Männilaane pea, kuid Kuressaare ründaja suunas mänguvahendi üle värava. Üpris rahuliku esimese poolaja jooksul väravaid ei löödud ja meeskonnad läksid vaheajale viigiseisul.

Teise poolaja alguses oli ärev olukord Tammeka värava all, mille põhjustas tartlaste kaptenist väravavaht Richard Aland. Ta viskas käega mängu avades palli vastu Gleb Pevtsovi pead, kust see põrkas ette Artjom Jermatšenkole. Keskväljamees jagas söödu Männilaanele, kuid ohu klaaris selle algataja Aland, kes tõrjus Männilaane pealelöögi. 66. minutil oli suurepärane šanss mängu avaväravaks külalisvõistkonnal, kuid nende esiründaja Basher ei saanud mänguvahendit Kuressaare viiekastist võrku, saates selle heast kohast mitme meetri jagu üle värava. Mängu parim võimalus skoori tegemiseks oli 80. minutil Kuressaarel, kui Männilaan tabas nurgalöögi järel madala üritusega posti.

Raami kolistanud saarlased ei suutnud kohtumisest väravat lüüa, kuid sama ei teinud ka külalised Tartust, mistõttu lõppes meeskondade omavaheline kohtumine teist puhku järjest väravateta viigiga. Kuressaarele läks tabelisse hooaja seitsmes ning Tammekale kuues viik, saarlased tegid hooaja viienda ning tartlased seitsmenda nullimängu. Tammeka jätkab liigatabelis 21 punktiga viiendal kohal, kaks punkti vähem kogunud Kuressaare on Tartu klubist kaks kohta tagapool.

Mängu tipphetked:

Marti Pähna intervjuu:

Roman Kožuhhovski intervjuu:

Mängu parimaks valitud Karl Orreni intervjuu:

FC Kuressaare kaitsja Karl Orren (vasakul) duellis Tartu JK Tammeka ründaja Ahmed Adebayo Basheriga (paremal). Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee