28

07.2024

23:43

VIDEO | Kuressaare ja Vaprus mängisid taas viiki

A. Le Coq Premium liiga 21. voor lõppes pühapäeval, 28. juulil, kui FC Kuressaare ja Pärnu JK Vaprus tegid Kuressaare linnastaadionil 1:1 viigi.

Vapruse esimene ohtlik šanss avanes 18. minutil, kui Tristan Pajo nurgalöök leidis Uku Kõrre pea, kuid pärnakate keskkaitsja saatis palli üle värava. 27. minutil pääses Pajo ise löögile, mängides kokku Kristjan Kasega, kuid Vapruse poolkaitsja saatis saarlaste karistusalast löögi väravast mööda. Neli minutit hiljem tekkis Pajol Vapruse esimese poolaja parim võimalus, kui ta pääses Kevin Kauberi söödu järel silmitsi Kaur Kivilaga, kuid saarlaste väravavaht jäi duellis peale ning tõrjus Pajo lähilöögi.

Kuressaare mängu esimene ohtlik võimalus tekkis 61. minutil ning sellest sündis ka kohtumise avavärav. Aleksander Iljini madal löök karistusala vasakust nurgast nõudis Ott Nõmmelt tõrjet, kuid seejärel lahtiseks jäänud pallini jõudis esimesena Mattias Männilaan, kes libistas mänguvahendi paarilt meetrilt väravasse. Kaks minutit hiljem proovis Märten Pajunurm karistuslöögist saarlaste eduseisu suurendada, kuid seekord Nõmm püüdis madala soorituse. Vapruse vastus jõudis end oodata vaid kaheksa minutit, kui mänguseisu viigistas Sander Kapper, kes realiseeris täpse löögiga Matthias Limbergi meisterliku eeltöö paremal äärel. Mängu lõpus jäi kodumeeskonnal veidi puudu, et mängu hilisest väravast juhtima minna, kui Karl Rudolf Õigus andis madala söödu värava eest läbi, aga Rasmus Saar ei ulatunud tagumisest postist palli piisavalt kontrollitult sihtida, et seda raamide vahele suunata.

Võrdlemisi võimalustevaeselt kulgenud kohtumine lõppes 1:1 tulemusega, mis andis saarlastele hooaja üheksanda ning pärnakatele kuuenda viigipunkti. Meeskondade eelmine omavaheline kohtumine lõppes 2:2 viigiga. Kuressaare jaoks oli tegu neljanda järjestikuse ning Vaprusele teise järjestikuse viigiga. Mõlemal võistkonnal on 21. vooru järel tabelis 21 punkti, Vaprus on seitsmendal ning Kuressaare kaheksandal real.

Mängu tipphetked:

Mattias Männilaane intervjuu:

Sander Kapperi intervjuu:

Mattias Männilaan (pildil) lõi Vapruse vastu hooaja viienda värava. Foto: Anna Andreas