01

05.2023

12:41

VIDEO | Levadia alistas hilise tabamuse toel Kalju

Premium liigas peeti möödunud nädalavahetusel 9. vooru kohtumisi. Tähtsa võiduga kindlustas tabelis liidripositsiooni Levadia, võidukad olid ka Pärnu JK Vaprus, FC Kuressaare ja Tallinna FC Flora.

Tartu JK Tammeka ja JK Narva Trans leppisid tasavägises mängus 1:1 viiki. Võrdsete lahingus oli initsiatiiv kord ühe, kord teise käes. Kui avapoolajal kuulus edu Tristian Koskori tabamusest Transile, siis teisel poolajal tõi viigiseisu tabloole Artur Uljanov, kes avas sellega pärast pikka vigastuspausi liigas oma väravate arve. Liigatabelis eraldab kahte meeskonda jätkuvalt vaid punkt: Trans on seitsme silmaga kaheksandal kohal, Tammeka kuue punktiga eelviimasel positsioonil.

Pärnu JK Vaprus pööras võõrsil Harju JK Laagri vastu kaotusseisu 2:1 võiduks. Oma esimest Premium liiga võitu nooliv Harju JK Laagri asus kohtumist juhtima 21. minutil Roman Sobtšenko tabamusest. Edu suudeti hoida pool tundi, kui Vapruse poolt viigistas penaltist Ronaldo Tiismaa. Mäng püsis viigis kuni 89. minutini, mil Vapruse võiduvärava ja oma hooaja teise tabamuse toimetas postide vahele Mathias Villota. Sel hooajal kõrget lendu näitav Vaprus on üheksa mängu järel kogunud tabelisse neli võitu, kolm viiki ja kaks kaotust, mis annab neile 15 punktiga kolmanda koha. Üheksast matšist ühe viigi ja kaheksa kaotust saanud Harju on tabelis viimane.

Laupäeva, 29. aprilli esimeses mängus võttis FC Kuressaare võõrsil 3:0 võidu JK Tallinna Kalevi üle ning tõusis tabelis neljandale positsioonile. Kalevi puuriluku muukis 34. minutil lahti Karl Rudolf Õigus ning vaheajale mindi Kuressaare 1:0 eduseisul. Teisel poolajal duubeldas meeskonna edu Mattias Männilaan. Mängu kolmas värav vormistati kohtumise kümnendal lisaminutil, kui täpne oli vahetusest mängu sekkunud ning oma Premium liiga debüütvärava löönud Andero Kivi, kes mänguvahendi postide vahele toimetas ning Kuressaare kolmanda järjestikuse võidu kinnistas. Kalev langes kaotuse järel tabelis kuuendale kohale.

Paide Linnameeskond pidi vastu võtma oma hooaja kolmanda kaotuse, kui koduväljakul vannuti 1:3 alla Tallinna FC Florale. Rohesärkide läbimurre sai alguse 40. minutil, kui penaltipunktil oli täpne Konstantin Vassiljev. Vaid kaks minutit hiljem duubeldas seisu 2:0 Henrik Ojamaa. Teisel poolajal õnnestus Paidel Robi Saarma penaltist üks tagasi lüüa, ent kohtumise lõpliku saatuse otsustas Rauno Alliku 80. minuti tabamus. Flora jätkab tabelis 20 punktiga teisel positsioonil, Paide asub seitsmendal kohal.

Üheksanda vooru viimases mängus võttis Tallinna FCI Levadia 1:0 võidu Nõmme Kalju FC üle. Kohtumise ainus värav sündis 86. minutil, kui nurgalöögiolukorras tegid head koostööd Ernest Agyiri ja Bourama Fomba. Pärast esimest mänguringi juhib tabelit Tallinna FCI Levadia, kes pole kirja saanud ühkti kaotust. Levadia lähim jälitaja Tallinna FC Flora jääb maha kolme silmaga ning Pärnu JK Vaprus kaheksa punktiga. Kalju asub 13 punktiga viiendal kohal.

Premium liiga 10. voor mängitakse teisipäeval ja kolmapäeval, 2. ja 3. mail.