16

06.2024

23:48

VIDEO | Levadia alistas Joao Pedro penaltitest Tammeka, Kuressaare viigistas vähemuses lõpetanud Unitediga

A. Le Coq Premium liiga 15. voor jätkus pühapäeval, 16. juunil, kui Tallinna FCI Levadia alistas 2:1 tulemusega Tartu JK Tammeka. FC Kuressaare leppis koduväljakul 1:1 viiki FC Nõmme Unitediga.

Kell 12.00 A. Le Coq Arenal alanud kohtumist läksid võõrustajad juba kaheksandal minutil juhtima, kui Levadial oli kasutada penalti. Palli taha asunud Joao Pedro lõi mänguvahendi vasakusse nurka, saates Richard Alandi teisele poole. 13. minutil oli Richie Musaba kauglöök lähedal Levadia eduseisu duubeldamisele, kuid madal üritus läks posti kõrvalt mööda. 25. minutil päästis tartlasi Musaba väravast Alandi korralik jalatõrje. Tammeka esimese poolaja parimad võimalused olid Patrick Genro Veelmal ja Olawale Tanimowol, kuid esimese löök läks rikošetist üle värava ning teise ürituse tõrjus Karl Andre Vallner. Teise poolaja alguses oli Tammeka esiründajal Ahmed Adebayo Basheril kaks head võimalust mänguseis viigistada, kuid kumbki löök ei lõpetanud Vallneri väravas. 58. minutil sai Tammeka siiski viigi kätte, kui Tanimowo löök muutis Rasmus Peetsoni jalapõrkest suunda ning maandus Levadia võrgus. Viigiseisul oli mõlemal meeskonnal šansse mäng enda kasuks pöörata ning lõpuks tegi seda 88. minutil Levadia, kelle kasuks määrasid videokohtunikud mängu teise penalti. Taas 11 meetri karistuslööki sooritanud Joao Pedro tegutses ka seekord eksimatult, lüües palli sarnaselt esimesele penaltile vasakusse nurka.

2:1 tulemusega kirjutas Levadia tabelisse kolmanda järjestikuse ning hooaja 13. võidu. Tammeka pidi leppima hooaja seitsmenda kaotusega. Liigatabelis on Levadia 42 punktiga tabeliliider ning Tallinna FC Flora jääb neist lähima jälitajana maha kümne punktiga. Tammeka jätkab 16 punktiga kuuendal kohal.

Mängu tipphetked:

Richard Alandi intervjuu:

Rasmus Peetsoni intervjuu:

Premium liiga 15. vooru lõpetasid kell 14.00 Kuressaare linnastaadionil alanud kohtumises FC Kuressaare ja FC Nõmme United. Mängu esimesed head võimalused tekkisid külalistel, kui Kaarel Leppsalu pääses kahel järjestikusel nurgalöögil palli peaga suunama, kuid mõlemal korral vastas Kaur Kivila tõrjega. Seejärel oli kodumeeskonnal Unitedi karistusalas mitmeid poolvõimalusi, kuid need ei kujutanud tõsist ohtu Marko Meeritsa väravale. Rahulikus taktis kulgenud esimene poolaeg läks tuliseks 35. minutil, kui Unitedi poolkaitsja Oleksandr Musolitin tegi keskväljakul vea Kuressaare kaitsja Ralf–Sander Suvinõmmele. Intsident jätkus kahe mehe vahelise tõuklemisega, mille tulemusena Suvinõmm sai kollase ning Musolitin punase kaardi, jättes Unitedi ülejäänud kohtumiseks vähemusse. Mõni minut hiljem jäi United ka kaotusseisu, kui Märten Pajunurme 42. minuti kauge karistuslöök vasakult äärelt maandus Meeritsa värava alumises nurgas. Vaatamata vähemusele viigistas Nõmme meeskond kaks minutit hiljem mänguseisu, kui Henri Leokese vasakult äärelt tulnud läbimurdele Kuressaare kasti järgnes Unitedi topeltüritus, mille tulemusena lõi Jevgeni Demidov palli väravasse. Kuigi teine poolaeg möödus enamuses mänginud saarlaste kontrolli all, siis väga häid väravavõimalusi tekkis väljaku peremeestel vähe. Parim šanss tekkis 81. minutil vahetusest sekkunud Gleb Pevtsovil, kes ei saanud palli mõnelt meetrilt raamide vahele. Unitedi parim võimalus teisel poolajal oli 79. minutil, kui Karl Läänelaiu eeltöö järel pääses löögile Samuel Merilali, kelle üritus nõudis Kivilalt tõrjet.

1:1 tulemusega sai Kuressaare tabelisse hooaja viienda ning United neljanda viigi. Kuressaare jätkab liigatabelis 14 punktiga kaheksandal ning United 10 punktiga kümnedal kohal.