27

09.2024

22:20

VIDEO | Levadia alistas kindlalt Kalevi ja kindlustas kohta Premium liiga tabeli tipus

A. Le Coq Premium liigas algas täna õhtul 30. voor. Tallinna FCI Levadia alistas kell 19.00 A. Le Coq Arenal alanud kohtumises 4:0 JK Tallinna Kalevi.

Levadia läks kohtumist juhtima juba 13. sekundil, kui Richie Musaba lõi väravasse Aleksandr Zakarliuka läbisöödust tekkinud võimaluse. See oli Hollandi poolkaitsja hooaja kaheksas tabamus. 12. minutil oli Bourama Fombal šanss kodumeeskonna eduseis kahekordistada, kuid Oskari Forsman tõrjus tema nurgalöögist tekkinud pealöögi. 23. minutil läks Levadia mängu 2:0 juhtima, kui Kaspar Laur lõi Ioan Yakovlevi terava madala söödu oma väravasse. Viis minutit hiljem jätkusid Levadia head võimalused, kui Frank Liivak lõi paremalt poolt karistusala tagant peale, aga löök läks veidi raamist mööda.

34. minutil oli võõrustajate eduseis kolmeväravaline, kui Michael Schjønning–Larsen lõi karistusala vasakult poolt madala löögi esiposti kõrvale ning mänguvahend läks Forsmani käest ja seejärel postipõrkest väravasse. Kaks minutit hiljem sai Zakarliuka karistusala keskelt peale lüüa, kuid tema sooritus maandus värava taga. Poolaja lõpus oli Zakarliukal veel üks hea võimalus, kuid ta ei suutnud Yakovlevi söötu raamide vahele suunata.

Kalevi esimene hea olukord oli teise poolaja alguses, kui Ats Purje sai Levadia karistusalas 53. minutil löögile, aga Karl Andre Vallner tõrjus kalevlaste kogenud ründaja löögi. 73. minutil oli Levadia lähedal mängu neljandale tabamusele, kuid Forsman tegi hea tõrje Alexandre Lopes Gomese madala löögi vastu.

81. minutil tegi Levadia ise olukorra oma värava all ärevaks, kui Ken Kallaste tagasisööt Vallnerile oleks peaaegu veerenud Levadia väravasse, kuid meeskonna väravavaht jõudis pallini enne otsajoont ja Kalevi ründajat ning söötis selle värava eest eemale. 88. minutil tegi Forsman topelttõrje, hoides esmalt väravast eemal Mihkel Ainsalu kauglöögi ja seejärel Mark Oliver Roosnupu lähilöögi. Kaks minutit hiljem jõudis Roosnupp siiski sihile, kui ta lõi võrku esmalt Lauri blokeeritud jätkuolukorra.

Levadia sai 4:0 tulemusega kolmanda järjestikuse ning hooaja 23. võidu, Kalev pidi leppima teise järjestikuse ning hooaja 16. kaotusega. Levadia jätkab 73 punktiga tabeli tipus, Kalev on 28 silmaga seitsmendal real.