29

05.2024

02:20

VIDEO | Levadia alistas taas Paide, Flora pidas vastu Kalevi lõpusurvele ja teenis kolm punkti

A. Le Coq Premium liiga 13. voor lõppes kahe kohtumisega, kui Tallinna FCI Levadia alistas 1:0 Paide Linnameeskonna ja Tallinna FC Flora võitis 3:2 JK Tallinna Kalevit.

Paides toimunud mängu esimeste ohtlike võimaluste eest hoolitses Robi Saarma, kelle 9. minuti karistuslöök ja 16. minuti pealöök läksid veidi üle värava. 19. minutil tekitas Saarma ise võimaluse, kui tema söödust läks löögile Patrik Kristal, kuid ka tema lähilöök läks raamist mööda. Poolaja lõpus sai korra uuesti löögile Saarma, kuid siis vastas tema üritusele tõrjega Levadia väravavaht Karl Andre Vallner. Külalismeeskonna märkimisväärseimad olukorrad esimesel kolmveerandtunnil olid kaks nurgalööki, kuid kumbki ei osutunud kuigi suurt ohtu Paide väravale.

Teise poolaja alguses nõelas aga Levadia teravalt, kui Ioan Yakovlev pääses 54. minutil vaskault äärelt Paide värava suunas jooksu, andis karistusalasse jõudes söödu Richie Musabale, kelle esimese löögi Joseph Saliste blokeeris, kuid teisel korral viis hollandlane Levadia kohtumist 1:0 juhtima. Paide teise poolaja parimad väravavõimalused olid järjestikused olukorrad, kui esmalt blokeeriti Henrik Ojamaa lähilöök ning sellele järgnenud nurgalöögist tõrjus Vallner Abdul Razak Yusifi pealöögi. 69. minutil proovis Felipe Felicio külaliste eduseisu suurendada, kuid tema löök Paide karistusalast läks veidi väravast mööda.

Võrdlemisi võimalustevaese kohtumise järel sai Levadia hooaja kolmanda liigavõidu Paide üle. Kokku on Levadia tänavu võitnud 11 kohtumist. Taaskord Levadiale alla vandunud Paide sai hooaja kuuenda kaotuse. 13. vooru järel on Levadia 36 punktiga liigatabeli liider, Paide 25 punktiga neljandal real.

Mängu tipphetked:

Ivan Stojkovici intervjuu:

Curro Torrese intervjuu:

Mihkel Ainsalu intervjuu:

Kadrioru staadionil mängitud kohtumise esimene suurepärane võimalus tekkis kodumeeskonnal, kui Taavi Jürisoo eeltöö järel saatis Daniil Sõtšugov healt positsioonilt palli üle värava. 10. minutil oli Kalevil taas vasakult äärelt hea võimalus, kuid esmalt tegi tõrjetööd Kristen Lapa ning seejärel blokeeris Mihhail Kolobov Aleksander Švedovski lähilöögi. Flora esimene ohtlik võimalus tekkis 17. minutil, kui Kristo Hussari löök paremalt äärelt lendas veidi üle värava. 18. minutil läks Kalev kohtumist juhtima, kui taas oli rünnaku vedajaks Jürisoo, kes jõudis mööda vasakut äärt palliga karistusalasse, leidis tagumisest postist valveta jäänud Vadim Mihhailovi, kes suunas ühe puutega palli vasaku posti kõrvale võrku. Neli minutit hiljem oli aga mänguseis taas viigis, kui esmalt tegi Oskari Forsman Kalevi väravasuul topelttõrje, kuid kolmandal korral rammis Sergei Zenjov lahtise palli mõnelt meetrilt võrku. 31. minutil oli juba eduseis külaliste käes, kui peaga oli taas täpne Zenjov, kes suunas võrku Nikita Mihhailovi tsenderduse. 34. minutil oli Floral kasutada vabalöök Kalevi viiekasti joonelt, kuid terve võistkonna väravajoonele pannud kodumeeskond blokeeris Flora löögiürituse. Jätkuolukorras tõrjus Forsman Hussari löögi karistusala joonelt. 41. minutil proovis eemalt jalga ka Jürisöö, kelle löök nõudis Lapalt korralikku tõrjet. Minut hiljem lõi Flora oma mängu kolmanda värava, kui Zenjovi söödu lükkas väravasse Mark Anders Lepik, kes sai kirja oma hooaja 12. tabamuse. Poolaja lõpus polnud kaugel ka Zenjovi kübaratrikk, kuid siis hoidis Forsman palli väravast eemal.

Teise poolaja alguses vähendas Kalev kaotusseisu minimaalseks, kui Vladislav Kreida ebatäpne tagasisööt maandus Vadim Mihhailovi jalal, kelle söödust lõi Ats Purje ühe puutega palli Lapa selja taha, tehes 52. minutil mänguseisuks 2:3. Floral oli kahest nurgalöögist võimalus kaheväravaline eduseis taastada, kuid 61. minutil ei saanud rohevalged ohtlikus tsoonis lahtiseks jäänud palli väravasse ning 67. minutil viskus Lepiku pealöögile ette Forsman. 80. minutil oli Kalevil suurepärane šanss mänguseis viigistada, kui Marek Kaljumäe leidis peidetud sööduga Kenlou Laasneri, kes pääses Lapaga silmitsi. Flora väravavaht sai Kalevi vahetusmehe vastu hakkama hiilgava jalatõrjega ning säilitas oma meeskonna üheväravalise eduseisu. Minut hiljem käis pall Flora värava latis, kui Hugo Palutaja paremalt äärelt tulnud madala tsenderduse järel tabas väravaraami Purje.

Flora elas Kalevi lõpuminutite surve üle ja teenis raske 3:2 võidu, mis tähendab neile kolmandat järjestikust ning hooaja kaheksandat võitu. Kalevil tuli vastu võtta hooaja seitsmes kaotus. Liigatabelis on Flora 13. vooru järel 28 punktiga kolmandal kohal, Kalev 16 punktiga viiendal real.