11

08.2024

03:04

VIDEO | Levadia alistas Vapruse ning kasvatas edu tabeli tipus

A. Le Coq Premium liiga jätkus 23. vooruga laupäeval, kui kell 19.00 kõlas Pärnu Rannastaadionil avavile Pärnu JK Vapruse ja Tallinna FCI Levadia vahelises kohtumises. Tabeliliider Levadia naasis pealinna kindla 4:1 võiduga.

Vihmasajus leetud kohtumise esimene poolaeg oli võrdlemisi võimalustevaene, kuid üksikutes tekkinud olukordades oli Levadia peaaegu halastamatu. Esimene märkimisväärne sündmus tekkis 23. minutil, kui Frank Liivak tsenderdas paremalt äärelt palli karistusalasse ning Vapruse väravavaht Ott Nõmm hüppas palli alt läbi. Mark Oliver Roosnupp jätkas tsenderduse peaga Robert Kirsilie, kes lõi palli tänavu esimest korda väravasse ning viis külalised kohtumist juhtima.

Levadia eduseis suurenes kiiresti kaheväravaliseks, kui 26. minutil skooris Mihkel Ainsalu. Liivak edestas lahtise palli olukorras Sander Kapperit ning jätkas palli Ainsalule, kes lõi pärnakate karistusalast tugeva ja täpse löögi Vapruse värava tagumisse nurka. Poolaja lõpus oli Levadial paar lubavat võimalust minna vaheajale kolmeväravalises eduseisus, kuid 38. minutil läks Kirsi üritus tagapostist natuke mööda ning 43. minutil sirutas Nõmm käe Richie Musaba madala kauglöögini, hoides palli värava allnurgast eemal.

Teise poolaja alguses oli Musabal hea võimalus Levadia eduseisu suurendada, kui Nõmm sai paremalt äärelt karistusalasse tulnud madalale tsenderdusele käe vahele, kuid pall jõudis vaatamata sellele tallinlaste keskpoolkaitsjani, kes ei suutnud aga tasakaalust väljas olles palli raami suunas lükata. 51. minutil mängisid Ioan Yakovlev ja Musaba vasakult poolt nurgalöögi lahti, mille tulemusena läks esimene kastijoonelt löögile, kuid ääreründaja keerutas palli napilt tagumisest postist mööda.

Kui esimesel kahel juhul pääses Vaprus kolmandast väravast, siis 54. minutil tuli neil taas pall väravast välja korjata, kui Ainsalu sai kauglöögist kirja oma mängu teise värava. Kristjan Kasest kerge rikošeti võtnud sooritus läks postipõrkest väravasse, tehes mänguseisuks 3:0. 65. minutil olid võõrustajad lähedal, et kinkida vastastele mängu neljas värav, kui Kevin Aloe söötis oma karistusala lähistel palli otse Yakovlevi jalale, kes jätkas omakorda Musabale. Vapruse kaitsjad jõudsid olukorda niivõrd lappida, et nende jalast veeres pall lõpuks väravast mööda nurgalöögiks.

88. minutil sai Levadia siiski mängu neljanda värava kirja, kui vasakult poolt karistusalasse tulnud nurgalöök leidis tagumsest postist Rasmus Peetsoni, kes jättis palli kõrge kaarega värava ette. Langenud palli peale kerkis kõige kõrgemale Bourama Fomba, kes suunas palli paarilt meetrilt peaga väravasse.

Vaprus sai 90. minutil kirja auvärava, kui Virgo Vallik vedas pikalt kastis palli, misjärel kukkus see ette Joonas Sillale, kelle sööt värava eest läbi leidis markeerimata Ronaldo Tiismaa. Vahetusest sekkunud ründaja lõi palli suurema vaevata Levadia värava võrku, saades enda nimele hooaja teise tabamuse.

Vaatamata lõpus lastud väravale sai Levadia võrdlemisi ühepoolseks kujunenud kohtumises tulemusega 4:1 tabelisse hooaja 18. kolm punkti ning kasvatas vahe lähima jälitaja, mängu vähem pidanud Nõmme Kalju FC–ga 12–punktiliseks. Vaprusel tuli leppida hooaja 11. kaotusega, neil on endiselt tabelis 24 punkti, mis annab 10 meeskonna konkurentsis praeguse seisuga kuuenda koha. 24 punkti on kogunud ka FC Kuressaare, Tartu JK Tammeka ja JK Narva Trans, neist teine mängib oma 23. vooru kohtumise homme tabeli viimase meeskonna FC Nõmme Unitedi vastu.

Mängu tipphetked:

Mihkel Ainsalu intervjuu:

Magnus Villota intervjuu:

Mihkel Ainsalu (pildil) lõi laupäeval Pärnu Vapruse võrku kaks väravat. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee