21

07.2024

22:39

VIDEO | Levadia ja Kuressaare jätsid väravad löömata, Paide sai jagu Kalevist

A. Le Coq Premium liiga 20. voorus kohtusid tabeliliider Tallinna FCI Levadia ja FC Kuressaare. A. Le Coq Arenal peetud kohtumises ei suutnud kumbki meeskond palli väravasse lüüa, mistõttu lõppes kohtumine 0:0 viigiga. Paide Linnameeskond alistas koduväljakul 3:1 JK Tallinna Kalevi.

Tallinna FCI Levadia – FC Kuressaare

Mängu esimesed ohtlikud võimalused tekkisid pooltunni lõpus, kui esmalt pääses 27. minutil Kuressaare karistusalas löögile Joao Pedro, kuid Kaur Kivila tõrjus tema suunas tulnud löögi. Minut hiljem pääses Til Mavretici läbisöödu järel Kivilaga silmitsi Mark Oliver Roosnupp, kuid väravavahist end mööda mängida üritanud ääreründaja ebaõnnestus, sest Kivila sai käe vahele. 33. minutil tekkis hea võimalus Mihkel Ainsalul, kes pääses umbes 10 meetrilt löögile Joao Pedro ja Edgar Turi kombinatsiooni järel, kuid keskväljamehe jalg saatis palli üle värava. 35. ja 37. minutil saatis palli värava suunas Tur, kuid äärekaitsja mõlemad üritused võtsid rikošeti ning läksid üle värava. Kuigi Levadia oli esimene poolaeg üritavam pool ning kontrollis mängu, siis oma mängulist paremust ei suudetud väravaks realiseerida. Saarlaste esimese kolmveerandtunni parim võimalus oli 22. minutil, kui Oliver Rassi tsenderdus vasakult äärelt leidis Mattias Männilaane pea, kuid ründaja löök läks omajagu üle värava.

Ka teist kolmveerandtundi alustas isukamalt Levadia, kes oli 53. minutil lähedal, et mängu juhtima minna, kuid seda mitte enda jalast. Michael Schjønning-Larsen pani vasakult äärelt terava ja madala söödu värava ette, mille Karl Orren klaaris napilt posti kõrvalt üle otsajoone. 56. minutil sai karistusala joonelt lüüa Joao Pedro, kuid brasiillane ei tabanud healt positsioonilt raami. Mängu parim võimalus sündis 59. minutil, kui lahti mängitud karistuslöögi järel pääses Turi tsenderdusest peaga löögile Bourama Fomba, kuid keskkaitsja pealöök tabas mõnelt latti. Levadia võimalused jätkusid 74. minutil, kui Richie Musaba mängis end meisterliku pöördega löögile, kuid taas oli vastas Kivila, kes tõrjus palli väravast eemale. Viiendal üleminutil pääses veel löögile ka Robert Kirss, kuid tema madal löök maandus Kivila süles ja see jäi ka kohtumise viimaseks hetkeks.

Väravateta lõppenud mängu järel sai Levadia tabelisse hooaja neljanda ning Kuressaare kaheksanda viigi. Tabelisse 52. punkti saanud Levadial katkes koduliigas kuuemänguline võiduseeria, kuid vahe lähima jälitaja, Nõmme Kalju FC ees on endiselt 12 punkti. Saarlased on üks kolmest meeskonnast, kes on tänavu kogunud 20 punkti ning nemad on teiste 20 punkti meeskondade, JK Tallinna Kalevi ja Pärnu JK Vapruse vahel kaheksandal kohal. Saarlastele oli tegu kolmanda järjestikuse viigiga.

Paide Linnameeskond – JK Tallinna Kalev

Kell 19.00 Paide linnastaadionil alanud kohtumise esimene võimalus tekkis 14. minutil koduvõistkonnal, kui Patrik Kristal sai Kalevi karistusalast löögile, aga tema madala soorituseni küündis Oskari Forsman, kes tõrjus palli üle otsajoone. Seejärel tekkisid 19. ja 20. minutil võimalused Thomas Agyepongil ja Dimitri Jepihhinil, kuid kumbki Paide ründemängija ei saanud palli raamide vahele. Paide võimalused päädisid väravaga 23. minutil, kui paremal äärel teravust loonud Daniel Luts leidis karistusalast sööduga Milan Delevici, kes pani mõnelt meetrilt tugeva löögiga palli lati alla võrku, saades kirja oma Premium liiga debüütvärava. Kalev viigistas mänguseisu 36. minutil, kui Ebrima Jarju sööt Hindrek Ojamaale oli ebatäpne, mille järel lõi palli võitnud Aleksander Švedovski latipõrkest mänguseisuks 1:1. Minut hiljem proovis Paide kohe eduseisu tagasi haarata, kui karistusala tagant andis kuuma Oskar Hõim, kuid jällegi sekkus Forsman korraliku tõrjega. Poolaja viimane moment tekkis Martin Tombergil, kes lõi müüri tabanud karistuslöögi järel ise peale, kuid tema löök lendas Jarju väravast mööda.

Teise poolaja alguses sai Paide penalti, kui Sander Sinilaid tabas karistusalas jalaga Henrik Ojamaa jalga. Palli taha asunud Kristal oli 51. minutil kindel ning veeretas külma kõhuga mänguvahendi paremasse nurka, saates Forsmani teisele poole. 59. minutil oli Henrik Ojamaa lähedal, et Paide eduseis suurendada kaheväravaliseks, kuid Robi Saarma madalale tsenderdusele jala vastu pannud ääreründaja löök lõppes Forsmani käte vahel. 66. minutil tekkis hea võimalus Abdoulie Ceesayl, kes pääses Forsmaniga karistusala joone taga silmitsi, aga taas tassis soomlasest väravavaht kalevlasi, tõrjudes Gambia ründaja ürituse. 68. minutil sai Paide vasakult äärelt karistuslöögi, mille kasti tsenderdamise järel pani pea vahele Henrik Ojamaa, kuid Forsman tegi pealöögi vastu korraliku tõrje. Sama olukord tekkis neli minutit hiljem, siis tabas Ojamaa peaga latti. 86. minutil murdis Saarma paremalt äärelt keskele, leidis lõpuks löögikoha Kalevi karistusalast, kuid Forsman tõrjus lati alla, aga keskele läinud löögi. Neljandal üleminutil sai Kalev palli väravasse, kuid kohtunikud fikseerisid skoori teinud Onni Suutari vastu vea väravale eelnenud õhuvõitluses Nikita Baranoviga. Järgnenud rünnaku järel otsustas vahetusest sekkunud Robi Saarma mängu saatuse, kui Ebrima Jarju pikk pall ette leidis Siim Lutsu, kes jätkas Ceesalyle, kes omakorda leidis skoorinud Saarma.

3:1 tulemusega sai Paide kirja hooaja 11. võidu, Kalev 11. kaotuse. Paide on 35 punktiga neljandal kohal, pronksmedalikohta hoidev Tallinna FC Flora edestab järvakaid ühe punktiga. JK Tallinna Kalev on 20 punktiga seitsmes.

Mängu tipphetked:

Taavi Jürisoo intervjuu:

Joseph Saliste intervjuu:

FC Kuressaare väravavaht Kaur Kivila (vasakul) takistab Tallinna FCI Levadia ääreründajal Mark Oliver Roosnupul (paremal) väravat löömast. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee