04

05.2023

10:35

VIDEO | Levadia jätkab kümnenda mänguvooru järel tabeliliidrina

2. ja 3. mail peeti Premium liigas kümnenda vooru kohtumisi, kus Levadia kindlustas võiduga liidripositsiooni. Võidu teenisid ka JK Narva Trans, JK Tallinna Kalev, Tallinna FC Flora ja FC Kuressaare.

Kümnenda liigavooru avas JK Narva Transi ja Harju JK Laagri vastasseis, kus oma võiduarve taasavas 2:0 skooriga Trans. Avapoolajal väravaid ei sündinud. Mõlemad väravad lõi Transi eest teisel poolajal Tristan Koskor. Oma esimest Premium liiga võitu jahtiv Harju JK ei suutnud end ka seekord realiseerida ja asub ühe viigipunktiga liigatabelis kümnendal kohal.

Nõmme Kalju FC pidi tunnistama lõpuminutite väravast JK Tallinna Kalevi 2:1 paremust. Avapoolaeg möödus mängus väravateta. Teise poolaja lõpp kujunes sündmusterohkeks. Kõigepealt läks Kalev 84. minutil Andreas Kiiviti tabamusest juhtima. Seisu viigistas 90. minutil Kalju eest Henri Järvelaid, ent Kalev võttis teisel lisaminutil Vadim Mihhailov löödud väravast kohtumise 2:1 võidu. Kalev tõusis selle vooruga taas kõrgesse mängu ehk neljandale kohale, kolmanda järjestikuse nulli kirja saanud Kalju langes kuuendaks.

Tallinna FC Flora läks Tartu JK Tammeka vastu jahtima kolme punkti, mis tulemusega 3:0 ka õnnestus. Flora asus kohtumist juhtima juba 7. minutil Rauno Alliku väravast, millele tõi lisa 11. minutil Konstantin Vassiljevi realiseeritud penalti. Kolmanda tabamuse tõi Florale avapoolajal Sergei Zenjov. Teisel poolaajal väravaid ei löödud. Tabelitippu ründav Flora jätkab 23 punktiga teisena, Tammeka on kuue punktiga endiselt üheksas.

Tabeliliider Tallinna FCI Levadia jätkas head hoogu, alistades hea esimese poolaja tabamuste toel 2:0 Paide Linnameeskonna. Mängu avavärav sündis Paide kaitsja Joseph Saliste omaväravast, lõppseisu tõi tabloole Vukashin Latinovich. Paide muutis teisel poolajal küll taktikat ja oli ründavam, kuid võimaluste realiseerimiseni ei jõutud. Levadia kindlustas positsiooni ja jätkab 26 punktiga tabeliliidrina, Paide on kümne punktiga endiselt seitsmes.

Vooru viimases kohtumises alistas FC Kuressaare tulemusega 2:1 Pärnu JK Vapruse. Avapoolajal väravaid ei sündinud. Teisel poolajal viis 55. minutil Mark Anders Lepik Kuressaare juhtima, millele järgnes 65. minutil meeskonnakaaslase Mattias Männilaane tabamus. Viiendal lisaminutil lõi Vapruse eest auvärava ja ühtlasi oma Premium liiga debüütvärava Ranet Ristikivi. FC Kuressaare tõusis liigatabelis kolmandaks, Vaprus langes kolmandalt kohalt viiendale.

Premium liiga 11. voor mängitakse 6. ja 7. mail.