24

09.2023

13:38

VIDEO | Levadia jätkab liidrina, Paide tõusis kolmandaks

22. ja 23. septembril mängitud Premium liiga 28. vooru kohtumised tõid tabelisse mitmeid muudatusi. Tabeli juhtpositsioonil jätkab Tallinna FCI Levadia, Paide Linnameeskond tõusis kolmandale kohale, liikumisi oli ka tabeli keskmikus.

Premium liiga vooru avakohtumises alistas Tallinna FC Flora koduväljakul JK Tallinna Kalevi 1:0. Kohtumise ainus tabamus leidis aset 34. minutil penaltist. Sellele eelnenud olukorras kukutas Ragnar Klavan kastis Rauno Alliku. Saadud 11 meetri karistuslöögi realiseeris kindla löögiga vasakusse nurka Konstantin Vassiljev. Ühtlasi tähendas tabamus Vassiljevile 101. Premium liigas löödud väravat. Kalevi väravasuul tegi debüüti 18-aastane Sander Lepp. Nooruke väravavaht tegutses oma positsioonil kindlalt ning päästis mitmel korral oskusliku tegutsemisega Kalevi halvimast. Hooaja 17. võidu kirja saanud Flora on 28 mängu järel kogunud 60 punkti, mis paigutab nad tabelis teisele kohale. Tallinna Kalev langes 36 punktiga kuuendale reale.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Laupäevane mängupäev tõi platsile kõik ülejäänud meeskonnad. Paide Linnameeskond naasis koduväljakul võidulainele, kui avapoolaja väravatest alistati külla sõitnud Pärnu JK Vaprus tulemusega 3:0. Paide asus kohtumist juhtima juba mängu teisel minutil, kui Sergei Mošnikov Thomas Agyepongi söödu järel olukorra 1:0 vormistas. 20. minutil teenis Paide 11 meetri karistuslöögi, kui Vapruse väravavaht Ott Nõmm tõmbas maha Bubacarr Tambedou. Penaltit asuma löönud Mošnikov realiseeris löögi kindlalt. 36. minutil teenis kodumeeskond järjekordse penalti, kui Sander Kapper tegi vea Thomas Agyepongi vastu. Seekordset 11 meetri karistuslööki asus lööma Tambedou, kes suunas palli täpselt posti kõrvale. Teisel poolajal väravaid ei löödud ning nii sai Paide koduväljakul Vapruse vastu olulised kolm punkti. Võidu toel kerkis Paide tabelis kolmandale reale, olles 28 vooru järel kogunud 39 punkti. Vaprus langes sama arv punktidega viiendale kohale.

Harju JK Laagri teenis võõrsil vajalikud lisapunktid JK Narva Transi vastu, kui vähemuses lõpetanud võõrustav meeskond alistati tulemusega 3:1. Transil oli hea võimalus minna juhtima 42. minutil. Harlin Jose Suarez Torrese penaltile sai näpud vahele Ivans Baturins. Eduvärava saavutas kolm minutit hiljem Harju, kes Daniil Rudenko tabamuse järel 1:0 juhtima asus. Teist poolaega alustas teravamalt taas Harju. 52. minutil duubeldas eduseisu Kaarel Usta. Trans lõi küll ühe tabamuse 73. minutil tagasi, kui oma Premium liiga debüütvärava sai kirja 17-aastane Aleksandr Jegorov. Järgnev veerandtund kulges Transi jaoks dramaatiliselt. Esmalt teenis teise kollase järel punase kaardi Jegor Žuravljov ning minut enne normaalaja lõppu jäi Trans väljakule kaheksakesi, kui kahe lühikese kollase kaardi järel pidi väljakult lahkuma ka Alex Markovic. Harju poolt sättis kirsi tordile aga 17- aastane Ander-Joosep Kose, sepistades Harjule 3:1 ning lüües oma Premium liiga debüütvärava. Võidu toel vähendas Harju tabelis üheksandal kohal paikneva Tartu JK Tammekaga kuue punktiliseks. Trans jätkab 32 punktiga kaheksandal kohal.

Nõmme Kalju FC teenis koduväljakul väärtuslikud võidupunktid, kui tulemusega 4:1 oldi paremad Tartu JK Tammekast. Kui avapoolaeg EJL TNTK jalgpalliväljakul lõppes 1:1 viigiga, kui täpsed olid Andre Sherman Fortune II ja penaltist Kevin Mätas, siis teine poolaeg kujunes tõeliseks põnevusmänguks. Teise kolmveerandisse tõi esmalt muutuse vahetusest mängu sekkunud Promise David, kes esimese puutega Kalju 2:1 juhtima viis. Tammeka pidi järgmise palli oma selja tagant välja võtma kuus minutit hiljem, kui Nikita Komissarov eduseisu suurendas. Hetke pärast sahistati nii Kalju kui Tammeka meeskonna võrku, kui täpsed olid Pavel Marin ja Rasmus Kallas, kuid mõlemad väravad tühistati määruste rikkumise tõttu. Kalju jonni ei jätnud ning: 4:1 võidutabamus leidis aset kolmandal üleminutil, kui täpne oli Zyen Thy´fearious Jones. Võidu toel kerkis Kalju tabelis kuuendalt positsioonilt neljandale, paiknedes 39 punktiga sama arvu punkte kogunud Paide ja Vapruse vahel. Tammeka jätkab 24 punktiga tabeli eelviimasel kohal.

Tabeliliider Tallinna FCI Levadia ei andnud kodväljakul külla sõitnud FC Kuressaarele sõnaõigust, alistades külalised kindlalt 4:0. Levadial kulus Kuressaare kaitseliini lahti muukimiseks esmalt aega 20 minutit, kui otsa tegi lahti Felipe Felicio. Kaheksa minutit hiljem suurendas skoori Ioan Yajovlev. Teist poolaega alustas kodumeeskond taas teravalt. 47. minutil suurendas edumaad Guy Merlin Mollo Bessala ning 4:0 tabamuse eest kandis hoolt Mark Oliver Roosnupp. 60 punktiga jätkab Levadia liidipositsioonil, jättes selja taha sama punktiarvuga FC Flora. Kuressaare paikneb 32 silmaga seitsmendal kohal, olles kogunud sama arv punkte JK Narva Transiga.

Premium liiga 29. voor mängitakse 26. ja 27. septembril.