20

06.2024

00:50

VIDEO | Levadia näitas Männikul võimu, vähemuses mänginud Kuressaare alistas Transi, võidulisa teenis ka Flora

A. Le Coq Premium liiga jätkus täna 16. vooru kohtumistega. Tallinna FCI Levadia sai 6:0 jagu FC Nõmme Unitedist, FC Kuressaare võitis 1:0JK Narva Transi ja Tallinna FC Flora alistas 3:1 Tartu JK Tammeka.

Kell 18.00 Männiku staadionil alanud kohtumist läksid külalised juba 7. minutil juhtima, kui Mihkel Ainsalu täpne kauglöök maandus Unitedi värava alumises nurgas. 14. minutil avanes topeltvõimalus kodumeeskonnal, kui Henri Leokese pealelöögile vastas Karl Andre Vallner tõrjega ja Kaspar Rõõmussaare järgnenud pealöögi klaaris väravajoonelt Henri Järvelaid. Kui 18. minutil jättis Felipe Felicio hea olukorra kasutamata, siis 22. minutil tegi Brasiilia ründaja vigade paranduse, viies Rasmus Peetsoni söödust Levadia 2:0 juhtima. Seitse minutit hiljem sai Felicio kirja oma mängu teise värava, võttes Unitedi karistusalas omaks Järvelaiu vasakult äärelt tulnud tsenderduse ning saates teise puutega palli väravasse. Levadia domineerimine jätkus teisel poolajal, kui Richie Musaba viis külalised 51. minutil nelja väravaga juhtima. 57. minutil vormistas Felicio kübaratriki, lõpetades efektselt Levadia kombinatsiooni. 66. minutil lõi Levadia kohtumise viimase värava Heitor, kes rammis peaga väravasse Joao Pedro nurgalöögi.

6:0 tulemusega sai Levadia tabelisse neljanda järjestikuse ning hooaja 14. võidu. Levadia jaoks oli tegu kolmanda mänguga, mille nad on tänavu võitnud 6:0 tulemusega. Unitedil katkes hooaja kümnenda ning seni suurima kaotuse järel kolmemänguline kaotuseta seeria. Levadia jätkab liigatabelis 45 punktiga esimesel ja United 10 punktiga viimasel real.

Mängu tipphetked:

Randin Rande intervjuu:

Felipe Felicio intervjuu:

Samaaegselt kohtusid Narva Kreenholmi staadionil JK Narva Trans ja FC Kuressaare. Mängu esimene ohtlik olukord sündis 13. minutil, kui Sergo Kukhianidze tabas Kuressaare värava küljevõrku. Kaks minutit hiljem pidi Kaur Kivila tegema mängu esimese korraliku tõrje, hoides väravast eemale Landry Kabore soorituse karistusala tagant. Transi üritused jätkusid 24. minutil, kui taas pidi Kivila Kukhianidze kauglöögi vastu tõrjetööd tegema, lükates palli üle värava. Kohtumise üks märgilisi sündmusi leidis aset esimese poolaja teisel üleminutil, kui Märten Pajunurm jäi Kukhianidze vastu olukorda hiljaks ning teenis lühikese ajaga teise kollase kaardi. Teise poolaja enamuses mänginud Trans survestas saarlasi terve kolmveerandtunni. 57. minutil oli Kaborel suurepärane võimalus Trans juhtima viia, kuid tema löök karistusalast läks raamist mööda. 72. minutil tegi Kivila järjekordse tõrje, vastates Kukhianidze pealöögile. 87. minutil realiseeris Kuressaare ühe oma vähestest võimalustest terve kohtumise jooksul, kui Joonas Soomre lõi Siim Aeru tsenderdusest kohtumise ainsa värava.

Kuigi Transil oli terve teine poolaeg rohkelt häid võimalusi mäng enda kasuks pöörata, siis lõpuks ei suudetud vähemuses mänginud Kuressare väravasse palli saata. 1:0 võiduga lõpetasid saarlased kaheksamängulise liigavõiduta seeria. Kuressaare tõusis võiduga 17 punkti peale, mis annab tabelis kuuenda koha. Transil katkes neljamänguline võiduseeria ning nemad jätkavad ühe enama punktiga saarlaste ees viiendal real.

Kaur Kivila intervjuu:

Premium liiga 16. vooru lõpetas Tallinna FC Flora ja Tartu JK Tammeka vaheline kohtumine, mille avavile A. Le Coq Arenal kõlas kell 19.00. Flora läks kohtumist 13. minutil juhtima, kui Mark Anders Lepik võitis otsajoone lähistel Rasmus Kallaselt palli, jooksis sellega Tammeka värava suunas ning lõi vasaku jala välisküljega oma hooaja 14. värava. Esimese poolaja lõpus viigistas Tammeka mänguseisu, kui 42. minutil heastas Kallas oma eelneva eksimuse, suunates peaga väravasse Olawale Tanimowo vasakul äärel tehtud eeltöö. Teisel poolajal võttis valitsev Eesti meister siiski oma, kui esmalt viis Sergei Zenjov Flora 52. minutil Tammeka kaitsjate ebakõla tulemusena juhtima ning 66. minutil suurendas rohevalgete eduseisu kaheväravaliseks Danil Kuraksin, kes saatis Tony Varjundiga kombineerimise järel palli paremasse ristnurka.

Flora tõusis hooaja kümnenda võiduga tagasi teisele kohale, olles tänavu kogunud 35 punkti. Liider Levadia jääb kümne silma kaugusele ja Nõmme Kalju jääb Florast maha kolme punktiga. Tammeka on 16 mängust teeninud 16 punkti ning jätkab lõppenud vooru järel liigatabeli seitsmendal real. 16 punkti on kaheksandal ning üheksandal meeskonnal, kelleks on JK Tallinna Kalev ja Pärnu JK Vaprus.

Felipe Felicio (pildil) sai 16. voorus kirja kübaratriki. Foto: Katariina Peetson/Jalgpall.ee