01

06.2022

10:14

VIDEO | Levadia U21 tõusis Esiliiga liidriks

Esmaspäeval mängiti viimased Esiliiga 16. mänguvooru kohtumised. Levadia U21 alistas koduväljakul 3:1 Paide U21 võistkonna.

Maarjamäe staadionil peetud kohtumises läks Levadia U21 28. minutil MuradVelijevi väravast juhtima. Sellele suutis aga Paide U21 vastata ning viigiseis saavutati Bubacarr Tambedou 49. minuti võimsast pealöögist. Kõigest kolm minutit hiljem taastas Levadia U21 enda eduseisu tänu järjekordsele Velijevi väravale. Paide ei lasknud end sellest heidutada ning näitas Levadiale enda ründearsenali võimekust. Selle tulemusena teeniti ka 69. minutil penalti, mida aga Tambedou väravasse lüüa ei suutnud. Mängu saatuse otsustas 82. minuti Maksim Laskovi iluvärav ning 3:1 seisul kohtumine ka lõppes.

Viimsi JK sõitis enda 16. mänguvooru vastasseisuks külla Viljandi Tulevikule. Külaliste jaoks algas mäng edukalt, kui Ken-Marten Tammeveski juba 3. minutil väravaarve avas. 31. minutil duubeldas Viimsi eduseisu nende suurim väravakütt Nevil Krimm. 3:0 mänguseisu vormistas Juhan Jograf Siimu teise poolaja alguses löödud värav. Tulevik jäi lõpuminutitel ka vähemusse, kui teise kollase kaardi teenis Marius Vister. Selle võiduga kindlustas Viimsi tabelis neljandat kohta.

FC Nõmme United võõrustas Männiku staadionil Ida-Virumaa FC Alliance’i. Unitedil õnnestus mängu Andreas Tiitsi väravast juhtima minna ning eduseisu hoida esimese poolaja lõpuni. Alliance nõelas aga teisel poolajal kaks korda, kui Vadim Velikanovi ja Mihhail Orlovi väravate abil mindi mängu 2:1 juhtima. Viimane sõna jäi aga Unitedile, kes 87. minutil Lars-Indrek Aigro väravast mängu viigistas. Bohdan Mytsyk teenis kohtumise 90. minutil ka punase kaardi. Mäng lõppes 2:2 viigiseisul.

Harju JK Laagri ja FC Elva pidasid omavahel põneva kohtumise. Esimese poolajaga läks Harju kaks korda juhtima, kui esmalt lõi 11. minutil värava Andreas Kaevats ja 22. minutil oli täpne Roman Sobtšenko. Elva suutis aga mõlemal korral vastata, kui 16. minuti Jürgen Kuresoo ja 27. minuti Tarvo Timmi väravatest kaks korda viigiseis jalule seati. Mängu lõpus otsustasid aga tulemuse kaks Sobtšenko väravat, millega võttis Viimsi koduväljakult 4:2 võidu ning tõusis sellega tabelis teisele kohale.

Vooru lõpetas FC Flora U21 ja Pärnu Jalgpalliklubi vaheline kohtumine. Andreas Kiiviti kaks kiiret väravat viisid Flora juba 22. minutiks 2:0 ette. Kiiviti näol on tegu Esiliiga teise parima väravalööjaga, jäädes alla vaid Harju JK ründajale Andre Järvale. Teisel poolajal lõi värava ka Henri Leoke, mis kindlustas Florale 3:0 koduvõidu.

Järgmised Esiliiga mängud leiavad aset 18. 19. ja 20. juunil. 4. juunil peetakse tagantjärele ka 13. vooru kohtumine Paide U21 ja Viljandi Tuleviku vahel.