01

07.2022

12:33

VIDEO | Levadia U21 võitis miniderbi, Harju leppis Pärnuga viiki

Esiliiga 18. voorus toimus neli mängu, kui Tallinna miniderbis sai võidu kirja Levadia U21. Elva võttis viimaste minutitega võidu Paide Linnameeskond U21 üle, Alliance hävitas Tuleviku ning Pärnu ja Harju leppisid viiki.

Vooru esimene kohtumine toimus Maarjamäe staadionil FCI Levadia U21 ning FC Flora U21 vahel. Olulisele derbile tulid külalised vastu täiendatud koosseisuga, kui lisaks noortele jooksid platsile mitmed esindusmeeskonna mängijad. Mängu algus kulgeski Flora kerge initsiatiiviga, 39. minutil asusid aga väljakuperemehed mängu juhtima, kui Nikita Dronov skooris heast läbisöödust. Teise poolaja alguses suutsid Flora noored Levadiale korraliku surve peale panna ning 54. minutil viigistatigi Kristo Hussari kauglöögiga mäng. Sama seis tablool kaua ei püsinud, sest neli minutit hiljem sai Dronov taas vastase karistusalas palli ning virutas seisuks 2:1. 65. minutil vormistas Dronov oma kübaratriki, kui nurgalöögist tulnud palli peaga vastase väravasse rammis. 69. minutil vilistati Levadia U21 kasuks käega mängu eest penalti, mille Nikita Vassiljev külmavereliselt nurka lõi. Mängu lõpus teenis Levadia kaitsja Oscar Pihela teise kollase kaardi, nii jäi koduvõistkond viimaseks seitsmeks minutiks platsile arvulisse vähemusse. Väravani kumbki meeskond enam ei jõudnud ning  lõppskoor oli 4:1 Levadia kasuks.

Tund aega hiljem pandi pall mängu Pärnu Rannastaadionil, kus võtsid mõõtu Pärnu Jalgpalliklubi ning Harju JK Laagri. Liigatabelis viimasel kohal olev PJK tuli palavas toimunud mängule vastu kõigest kolme vahetusmängijaga. Ometi suudeti liiga väravaküttide edetabelis esimest kohta hoidev Andre Järva ja neljandal kohal olev Roman Šobtšenko kuival hoida ning seisul 0:0 viigipunktiga koju minna.

Vooru kolmas kohtumine toimus Viljandis, kus kohalik Tulevik võõrustas Ida-Virumaa FC Alliance meeskonda. Eelmises voorus liigaliidri FCI Levadia U21 alistanud ida-virumaalased asusid 23. minutil Roland Kardava väravast kohtumist juhtima. Järgmist väravat tuli oodata üle poole tunni, kui 59. minutil oli taas täpne Kardava. Anton Volossatov tegi kaheksa minutit hiljem skooriks 3:0, 80. minutil skooris Alliance eest Mihhail Orlov ning 87. minutil vormistas Roman Kirillov kohtumise lõppseisuks 0:5 külaliste kasuks.

Kolmandas samaaegselt alanud mängus võttis Paide Linnameeskond U21 kodus vastu FC Elva. Tabelis esimest kohta jaganud Paide ning kuuendal real asuva Elva mängu esimest väravat tuli oodata 50 minutit, kui Paide gambialasest ründaja, Ebrima Singhateh nad juhtima viis. Aktiivselt väravat jahtinud Elval avanes 84. minutil suurepärane võimalus seis viigistada, kuid Andre Paju jättis penalti realiseerimata. Suure osa mängust juhtinud Paide noored jäid lõpuks tühjade kätega, kui 90+2. minutil viigistas Alvar Kasak seisu ning 90+4. minutil lõi vahetusest sekkunud Deniss Samoilov külaliste võiduvärava. Nii sõitsid FC Elva pallurid koju üleminutitel teenitud 2:1 võiduga.

Viimsi JK ning FC Nõmme Unitedi 18. vooru kohtumine on edasi lükatud 23. juulile.