09

05.2021

23:43

VIDEO | Levadia võitis Paidet ja tõusis Premium liiga liidriks

Premium liigas peeti pühapäeval üks kohtumine, kui vooru keskses mängus pakkusid Paide Linnameeskond - FCI Levadia tõelise põnevuslahingu. ETV2 telemängu võitis Levadia tulemusega 2:1.

Levadia asus mängu juhtima 14. minutil. Ernest Agyiri tsenderduse järel suunas Robert Kirss ääretult osavalt palli peaga ning mänguvahend maandus Mihkel Aksalu värava tagumises nurgas.

21. minutil avanes Levadial võimalus oma eduseis kahekordistada, kuid Aksalu suutis tõrjuda Zakaria Beglarishvili penalti. Tagasi põrkunud pallini jõudis esimesena Beglarishvili, kuid ka tema järgnenud löögile oli Aksalul vastus olemas.

Vaheajale mindi 1:1 viigiseisus, sest 38. minutil oli täpne Henri Anier, kes lõi peaga väravasse Hindrek Ojamaa tsenderduse.

Teine poolaeg algas taas hästi külalistele, kui Agyiri söödu järel lõi 55. minutil kohtumise võiduväravaks osutunud tabamuse Beglarishvili, kes suutis terava nurga alt palli Paide võrku lüüa.

Kuigi järgneva teise poolaja jooksul oli võimalusi mõlemal meeskonnal, suutis Levadia sel korral punktid koju kaasa võtta. Meeskondade tänavune esimene omavaheline lahing oli lõppenud Paide kindla võiduga.

Levadia tõusis tabeliliidriks ja on kümne mänguga kirja saanud 25 punkti, mis on kahe võrra Paidest enam. Kolmandal kohal on FC Flora, kes on seitsme mänguga kogunud 17 punkti. Nõmme Kalju on kümnest mängust teenitud 15 punktiga neljas ning esinelikule järgnevad Narva Trans ja TJK Legion, kes on kümne mänguga kirja saanud vastavalt 14 ja 11 punkti. Tammekal ja Kuressaarel on nüüd võrdselt teenitud seitse punkti, kuid Tammeka on pidanud kaheksa ning Kuressaare kümme kohtumist. Viljandi Tulevik on üheksa mänguga teeninud viis punkti ning Pärnu Vaprus kuue mänguga neli punkti.