16

08.2024

23:14

VIDEO | Levadia võitis Tammekat ning kasvatas edu tabeli tipus

A. Le Coq Premium liigas algas täna õhtul 24. voor, kui Tallinna FCI Levadia alistas A. Le Coq Arenal tulemusega 3:1 Tartu JK Tammeka.

Mängu esimesed minutid möödusid olulisemate sündmusteta. Esimene löök tuli üheksandal minutil Til Mavretici jalast, kes röövis tartlastelt palli, kuid tema üritus eemalt läks mõne meetri jagu väravast mööda. Neli minutit hiljem tekkis esimene ärev olukord ka Levadia karistusalas, kui Edgar Turi pallikaotuse järel vastas Patrick Genro Veelma läbisööduga Akaki Gvineria, kui Levadia keskkaitsja Bourama Fomba jõudis olukorda paikama, mistõttu ei pääsenud Tammeka noor ründaja löögile.

28. minutil pääses Fomba Yakovlevi karistuslööki peaga suunama, aga tema löök lendas kaarega Tammeka värava katusele. Neli minutit hiljem pääses Fomba uuesti tsenderdusest peaga löögile, aga taas läks pall üle värava. 35. minutil haaras Levadia siiski eduseisu, kui Yakovlev sai väravavaht Karl Andre Vallneri söödust kirja hooaja kolmanda tabamuse.

Poolaja viimasel minutil lasi Michael Schjønning-Larsen vasakult äärelt terava palli värava eest läbi, kuid poolaja silmapaistvaim mängija Yakovlev ei saanud maapõrke võtnud palli raamide vahele. Võrdlemisi võimalustevaene poolaeg lõppes Levadia 1:0 võiduga.

Teise poolaja alguses oli Levadial kohe hea võimalus eduseisu suurendada, kui Richie Musaba pääses Mark Oliver Roosnupu ja Schjønning–Larseni kombineerimise järel karistusala keskelt löögile, kuid Richard Aland päästis tartlased suurepärase tõrjega. 51. minutil lõppes aga Roosnupu ja Schjønning–Larseni koostöö väravaga, kui viimane pääses Tammeka karistusalast löögile ja tema sooritus läks postipõrkest vastu Alandi selga ja sealt omakorda väravasse.

Viis minutit hiljem oli aga Tammeka kaotusseis taas minimaalne, kui Tanel Tammik lõi 25 meetrilt täpse karistuslöögi posti kõrvale. 67. minutil oli taas Levadial võimalus, kui Fomba pääses järjekordselt nurgalöögist löögile, aga tema madalale suunatud pealöök takerdus Mihkel Ainsalu jalgadesse, kust pall läks üle otsajoone. Paar minutit hiljem tuli löögiüritus Patrick Genro Veelma jalast, kuid Tammeka ääreründaja ei tabanud raami.

Veerand tundi enne lõppu oli võimalus taas kodumeeskonnal, kui Tammeka pallikaotuse järel sai Levadia tulla kontrarünnakule. See lõppes Roosnupu madala keskele suunatud löögiga, mille Aland püüdis. 86. minutil pääses löögile vahetusest sekkunud Frank Liivak, kelle madal üritus karistusala tagant läks veidi raamist mööda.

Kolmandal üleminutil vormistas Robert Kirss mängu lõppseisu, kui Aleksandr Zakarliukalt söödu saanud Levadia ründaja mängis end Rasmus Kallasest mööda ning seejärel lõi varbaga esimesse ristnurka. Sellega sai Kirss kirja hooaja teise tabamuse, tema mõlemad väravad on tulnud viimases kahes kohtumises.

Levadia sai 3:1 tulemusega tabelisse hooaja 19. võidu, Tammeka pidi leppima hooaja 11. kaotusega. Levadia on 61 punktiga tabeliliider, vahe lähima jälitaja Nõmme Kaljuga on 15 punkti. Tartlased on 25 punktiga viiendad.