23

08.2022

16:24

VIDEO | Liidri libastumine kasvatas Esiliiga tabeli tipus konkurentsi

Esiliiga 24. mänguvoorus jooksid väljakule kõik kümme võistkonda. Liider Tallinna FCI Levadia U21 ei suutnud võõrsil paremat 1:1 viigist Viljandi JK Tulevikuga, mis muutis tabeliseisu oluliselt pingelisemaks.

Esimene poolaeg möödus Viljandi linnastaadionil väravateta, kuid teise poolaja alguses suutis Rainer Peips võõrustajad juhtima viia. Tuleviku eduseis püsis aga 81. minutini, kui Alex Dunitš mänguseisu viigistas. Kuna rohkem väravaid kumbki meeskond ei löönud, loovutas Levadia U21 tabeli tipus kaks punkti ja võimaldas konkurentidel tabelis lähemale tulla.

FC Elva võttis koduväljakul kindla 4:0 võidu Ida-Virumaa FC Alliance’i üle, milles säras üleväljamehena Devid Lehter. Noormehe arvele jäid kõik neli Elva väravat.

Nõmme United FC sõitis külla Tallinna FC Flora U21 võistkonnale, kuid pidi väljakult lahkuma punktideta. Poolajapausile viis Mark Anders Lepik florakad 1:0 eduseisus, millele lisasid teisel poolajal oma panuse Even Hurt ja Georg Vende. Lõppseisuga 3:0 kirjutas Flora U21 tiitliheitluse seisukohalt tabelisse üliolulised kolm punkti.

Tõelise hävitustöö saatis koduväljakul korda Viimsi JK, kes suutis Paide Linnameeskond U21 koguni 5:0 alistada. Gregor Lehtmetsa kübaratriki ja Oscar Alliku kahe värava toel ei jätnud Viimsi midagi juhuse hooleks. Paide U21 jaoks on tegu teise järjestikuse suure võõrsil kaotusega, kui eelmises voorus jäädi 1:4 alla Nõmme Unitedile.

Vooru lõpetas põnevuskohtumine Pärnu Jalgpalliklubi ja Harju JK Laagri vahel. 32. minutil viis PJK ukrainlasest leegionär Nazar Vyzdryk pärnakad kauni poolelt väljalt löödud väravaga mängu juhtima ning 47. minutil oli neil eduseisu duubeldamiseks kasutada penalti. Martin Pärn ei suutnud aga seda realiseerida ning Pärnu eduseis püsis minimaalsena. Harju sai oma pikalt otsitud viigivärava 73. minutil, kui nende Ukraina ääreründaja Daniil Rudenko külmavereliselt penalti võrku lõi. Mängu lõpp kujunes aga eriti dramaatiliseks, kui Harju suutis tänu Kaspar Rõõmussaare 90+5. minutil löödud väravale kolm punkti tabelisse kirjutada.