30

09.2024

02:05

VIDEO | Medalinõudlejad Flora, Paide ja Kalju pühapäeval ei vääratanud

A. Le Coq Premium liigas lõppes täna 30. mänguvoor. Tallinna FC Flora alistas 3:0 Pärnu JK Vapruse, Paide Linnameeskond oli 3:0 parem JK Narva Transist ning Nõmme Kalju FC võitis 3:2 Tartu JK Tammekat.

Tallinna FC Flora – Pärnu JK Vaprus

Mängu esimene hea võimalus tekkis kolmandal minutil kodumeeskonnale, kuid Markus Soomets ei saanud karistusala keskele tulnud tsenderdust raamide vahele. Kümnendal minutil oli ohtlik olukord Flora värava all, kui Evert Grünvald pidi Ronaldo Tiismaa lähilöögi esipostist jalgadega tõrjuma. 27. minutil mängis Tristan Pajo end Vapruse karistusalas löögile, kuid tema madal sooritus läks väravast mööda. Minut hiljem avas Rauno Alliku mänguskoori, kui tema täpne löök vasakult poolt karistusala tagant maandus tagumises ristnurgas. 35. minutil põhjustas Alliku florakate karistusalas penalti, rikkudes Pajo vastu määrusi. Vaprus aga ei viigistanud mänguseisu, sest Grünvald tõrjus vasakust alumisest Tiismaa 11 meetri karistuslöögi. 42. minutil suurendas Tony Varjund võõrustajate eduseisu. Ta mängis end Vapruse karistusalas konksuga löögile ja lõi palli vasakult poolt esiposti kõrvale alumisse nurka.

Teise poolaja alguses oli Flora eduseis kolmeväravaline, kui Sergei Zenjov lahendas karistusala paremalt poolt Varjundi ristsöödust tekkinud võimaluse. 66. minutil oli lähedal ka florakate neljas värav, kuid Nikita Mihhailov tabas penaltipunkti kauguselt pärnakate värava latti. Vapruse teise poolaja esimene hea võimalus tekkis 78. minutil, kui Kevin Kauberi löök karistusala paremalt poolt tabas valelt poolt küljevõrku. 80. minutil jättis Varjund hea võimaluse kasutamata, kui ta mängis end Ott Nõmmest mööda, aga seejärel blokeeris Markkus Seppik palli väravajoonelt nurgalöögiks. Kaks minutit hiljem oli Henri Väljal topeltvõimalus, kuid esimeses olukorras blokeeris Robert Veering Pärnu poolkaitsja löögi ning jätkuolukorras tegi Grünvald hea tõrje.

Teisel üleminutil hoidis Ott Nõmm väravast eemal Vladislav Kreida karistuslöögi, kuid vaatamata sellele sai Flora tulemusega 3:0 hooaja 17. võidu ja Vaprus 17. kaotuse. Florakad on 58 punktiga kolmandal, pärnakad 25 silmaga üheksandal kohal.

Mängu tipphetked:

Telemängu parimaks valitud Evert Grünvaldi intervjuu:

Igor Prinsi intervjuu:

Taavi Viigi intervjuu:

JK Narva Trans – Paide Linnameeskond

Esimene poolaeg Narvas möödus võimalustevaeselt. 23. minutil pääses Shalva Burjanadze Paide karistusalast löögile, kuid tema üritus läks Hindrek Ojamaast üle otsajoone nurgalöögiks. 35. minutil proovis Patrik Kristal karistusala tagant jalga, kuid tema üritus läks napilt väravast mööda. 45. minutil lõikas Sergo Kukhianidze vahelt Joseph Saliste tagasisöödu Ebrima Jarjule, kuid Gruusia ründaja ei suutnud terava nurga alt palli väravasse suunata.

Kukhianidze oli ka teise poolaja esimese hea võimaluse autor, kui ta sai 57. minutil Zakaria Beglarishvili söödust Paide karistusalas löögile, kuid Jarju kattis eeskujulikult esiposti ja tõrjus ürituse. 64. minutil jäi kodumeeskond vähemusse, kui Eriks Santos sai Kristalile tehtud vea eest teise kollase kaardi. Kaks minutit hiljem tekkis Paidel senise mängu parim võimalus, kuid Predrag Medic lõi Henrik Ojamaa eeltöö järel palli paarilt meetrilt üle värava. 69. minutil päästis narvakaid väravavaht Aleksei Matrossov, kes tõrjus Henrik Ojamaa madala lähilöögi. Järgnenud nurgalöögist läks aga Paide kohtumist juhtima, kui Oskar Hõim lõi pikalt karistusalas lahtisena olnud palli Transi väravasse. 77. minutil oli mänguseis 2:0, kui Abdoulie Ceesay lõi võrku Kristali paremalt äärelt tulnud madala tsenderduse. Kui Robi Saarma 79. minuti lähilöögile sai Matrossov käed vahele, siis kuus minutit hiljem keerutas Paide ründaja palli karistuslöögist posti kõrvale väravasse, saades kirja oma hooaja 14. liigatabamuse.

Paide sai nädala sees Transile 2:3 seisuga kaotatud kohtumise järel revanši ning kirjutas 3:0 võiduga tabelisse hooaja 18. kolm punkti. Trans pidi leppima hooaja 12. kaotusega. Paide on liigatabelis 56 punktiga neljandal ja Trans 35 punktiga viiendal real.

Ivan Stojkovici intervjuu:

Ricardo Afonso intervjuu:

Tartu JK Tammeka – Nõmme Kalju FC

Mängu esimene hea moment oli juba kolmandal minutil, kui Alex Matthias Tamm pääses läbisöödu järel pealelöögile, kuid tema üritus maandus Richard Alandi süles. 14. minutil läks kodumeeskond Tammeka kohtumist juhtima, kui Tristan Koskori blokeeritud löök maandus ette Ahmed Adebayo Basherile. Nigeerlase esimese löögi Maksim Pavlov tõrjus, kuid jätkuolukorras sai Basher Pavlovi käest ja Kalju mängija jalgade vahelt palli väravasse. 22. minutil viigistas Tamm Kalju poolelt mänguseisu, kui ta lõi tagapostist otse õhust väravasse Guilherme Carvalho tsenderduse. Sellega sai Kalju ründaja kirja hooaja 27. tabamuse. Kolm minutit hiljem oli Kalju juba eduseisus, kui Ivans Patrikejevs lõi madalalt võrku Daniil Tarassenkovi söödu karistusala keskele. Poolaja lõpus lisas külaliste kolmanda tabamuse Guilherme Carvalho, kes mängis end 44. minutil mõnest tartlasest mööda ja seejärel saatis madala löögiga palli väravasse.

Tammeka oli teise poolaja alguses kohe lähedal, et kaotusseis minimaalseks vähendada, kuid Pavlov sai Tanel Tammiku 48. minuti, ristnurga suunas teel olnud karistuslöögile käed vahele. Järgnenud nurgalöögist pääses Basher peaga löögile, kuid tema lähilöök blokeeriti. 66. minutil jäi Kalju vähemusse, kui keskkaitsja Marlone Foubert-Jacquemin takistas määrustevastaselt Koskoril löögile minemast, hoides teda kinni. Järgnenud penaltist lõi Koskor mängu viienda värava ja vähendas Tammeka kaotusseisu üheväravaliseks. Mängu lõpus olid kodumeeskonnal head võimalused, et mängust viigpunkt saada, kuid vähemuses Kalju pidas lõpuni vastu ja naasis Tartust koju kolme punktiga.

Kalju sai tulemusega 3:2 tabelisse viienda järjestikuse ning hooaja 19. võidu, Tammeka pidi leppima hooaja 14. kaotusega. Nõmmekad on tabelis 64 punktiga teisel ja tartlased 32 punktiga kuuendal real.