01

10.2023

20:58

VIDEO | Meistriliiga kolmanda koha heitlus jätkub täie hooga, Viimsi lõpetas pika võidupõua

Naiste Meistriliigas mängiti nädalalõpul ära kõik 19. vooru kohtumised. Tallinna Flora, Saku Sporting  ja Viimsi endale eksimusi sisse ei lubanud ning võtsid kindlad võidupunktid, kolmanda koha eest heitlevad Tartu Tammeka ja Tallinna Kalev leppisid viigiga.

Tallinna FC Flora naiskond kohtus võõrsil Tabasalu JK-ga ning sai kirja 5:0 võidu. Kohtumise kõik tabamused sündisid teisel poolajal, neist kolm üleminutitel. Avavärava kirjutas enda nimele Flora naiskonna eest alles teist mängu kaasa tegev Marta Panova, kes saatis Karina Korki selja taha oma esimese tabamus Meistriliigas. 79. minutil duubeldas külalisnaiskonna eduseisu Kristina Teern. Kohtumisele lisatud üleminutite jooksul said jala valgeks ka Getter Saar, Liselle Palts ja Mari Liis Lillemäe. Löödud väravatega 100 piiri ületanud Flora jätkab tabelis esikohal, Tabasalu on viiendal real.

Vastamisi olnud Tartu JK Tammeka ja JK Tallinna Kalev jätsid kolmanda koha heitluses veel kõik otsad lahtiseks, kuna kohtumine lõppes 1:1 viigiga. Esimese kolmveerandtunni üleminutil suutis Maria Orav Kalevi naiskonna juhtima viia. Mängu lõppfaasis vastas Tammeka viigiväravaga, kui täpne oli Valeria Liik. Kohtumise järel jätkavad Tammeka ja Kalev 29 punktiga vastavalt kolmandal ja neljandal kohal.

Senise hooaja suuruselt teise võidu võtnud Saku Sporting alistas kodumurul Pärnu JK Vapruse ja Viljandi JK Tuleviku ühendnaiskonna 9:0. Ühendnaiskonna väravasuu sai lahti muugitud juba kohtumise kolmandal minutil, kui palli saatis võrku Anna Mariin Juksar. Esmane barjäär ületatud, lisas Sporting poolaja esimeses pooles veel kolm tabamust. Ülejäänud viis palli saadeti võrku teisel kolmveerandtunnil. Kohtumises sai kaks tabamust kirja Anna Mariin Juksar, Emma Treiberg, Lisandra Rannasto ja Grete Gross. Treibergi teine tabamus sündis Sportingule määratud 11 meetri karistuslöögist. Ühe värava lisas Sportinu eest Merily Toom. Sporting jätkab tabelis teisel real, ühendnaiskond paikneb 19 vooru järel kaheksandal positsioonil.

Viimsi JK lõpetas seitse vooru kestnud võiduta seeria, kui Põlva FC Lootos alistati 1:0. Hooaja esimese värava vormistanud Marie Puust vormistas ühteaegu ka kohtumise ainsa otsustava tabamuse. 24. minutil toimetas Kätrin Välba nurgalöögi karistusalasse, mis jõudis Puustini, kes palli peaga väravasse suunas. Viimsi kirjutas tabelisse kolm punkti juurde ning paikneb 17 silmaga kuuendal kohal. Lootos on seitsme punkti kaugusel koht allpool.