29

09.2024

20:36

VIDEO | Meistriliiga tabeli esikolmik sai 19. voorust võidu

Naiste Meistriliigas peeti möödunud nädalavahetusel 19. vooru kohtumisi. Võidu said kirja tabeli esimesed kolm naiskonda, Lootos teenis Kalevi vastu hooaja kolmanda viigi.

JK Tallinna Kalev  Põlva FC Lootos 0:0

Tallinnas Nike Arenal toimunud vastasseisus jäi väravate arve avamata: Kalev ega Põlva ei lubanud vastasvõistkonnal oma väravavõrku lahti muukida. Liigatabeli perspektiivis teenis Lootos seeläbi hooaja kolmanda viigi ning tabelisse kolmanda punkti, millega asutakse viimasel real. Kalevi koht liigatabelis ei muutunud, 27 punktiga asub naiskond neljandal kohal.

Viimsi JK  Saku Sporting 3:5

Viimsi staadionil toimunud mängu läks 21. minutil Katriin Sauluse väravast juhtima külalisnaiskond, ent veidi vähem kui veerand tundi hiljem tõi Viimsi tänu Maite väravale tabloole 1:1 viigi. Vaheajapausiks oli Sporting siiski 3:1 ees, sest täpsed olid Renate-Ly Mehevets ja Triin Satsi. Teisel poolajal kasvatas Sporting tänu Grete Grossi ja Kairi Himaneni väravatele eduseisu neljaväravaliseks, Viimsi realiseelis aga lõpuminutitel kaks nurgalöögiolukorda.

Sporting jätkab liigatabelis teisel kohal ning on kogunud 35 punkti. Viimsi on 22 punktiga kuues.

JK Tabasalu  Tallinna FC Ararat 3:2

Tabasalu läks koduväljakul mängu juhtima 30. minutil, kui täpne oli Keidy Pööra, ning 41. minutil viis naiskonna 2:0 juhtima Anne-Grethe Pajuviidik. Vaheajapausiks oli Tabasalu eduseis siiski üheväravaline, sest vahetult enne realiseeris Anastasija Južaninova penalti ning tegi seisuks 2:1. Teise poolaja alguses võttis mäng Ararati perspektiivist positiivse pöörde, sest Tabasalu 47. minuti omavärav tõi tabloole 2:2 viigi, ent Pajuviidiku 70. minuti värav kindlustas kodunaiskonnale võidu.

Tabasalu on 35 punktiga tabelis kolmandal kohal, Ararat paikneb 16 punktiga eelviimasel real.

Tallinna FC Flora  Tartu JK Tammeka 3:0

Kodunaiskond haaras juhtohjad kiirelt enda kätte: 4. mänguminutil mängis Kristina Teern hea läbisööduga Lisette Tammiku väravavahiga üks-ühele ning ründaja ei jätnud võimalust kasutamata, tehes seisuks 1:0. Initsiatiivi suuresti enda käes hoidnud Flora jõudis teise tabamuseni 30. minutil, kui Kelly Rosen realiseeris umbakaudu 35 meetrilt sooritatud kauglöögiga. Lõppseisu vormistas kodunaiskond mängu esimesel üleminutil, kui Mari Liis Lillemäe söödu järel oli täpne Teern.

Flora püsib 52 punktiga kindlalt liigatabeli tipus. Tammeka on kogunud 23 punkti ning paikneb viiendal tabelireal.

Flora teenis oma hooaja 17. võidu. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee