19

10.2024

18:27

VIDEO | Meistriliiga voorus näitasid võitjanaiskonnad vastase üle üheväravalist paremust

Naiste Meistriliigas mängiti sel nädalalõpul, 18. ja 19. oktoobril viimase ringi esimese vooru kohtumisi, kus kõik võidutsenud naiskonnad alistasid vastase vaid ühe väravaga.

Tartu JK Tammeka – Tallinna FC Flora

Tallinna FC Flora võttis võõrsilväljakul 2:1 võidu Tartu JK Tammeka üle. Väravateta lõppenud avapoolaja järel muukis esimesena väravasuu lahti Flora, kui 57. minutil sahistas võrku Karola Purgats. Viigivärava vormistas 71. minutil Kirkeliis Lillemets. Flora otsustava võidutabamuse kirjutas 86. minutil enda nimele Kristina Teern.

Flora on 22 mängu järel kirjutanud enda nimele 21 võitu, ühe viigi ja 64 silma, mis on nad juba praeguseks  viinud kindlalt meistritiitlini. Tammeka on kogunud 26 silma, mis paigutab nad viiendale kohale. Samapalju punkte on teeninud nende lähim jälitaja Viimsi, lähim jälitatav jääb naiskondadest nelja silma kaugusele.

JK Tallinna Kalev – Saku Sporting

Napi üheväravalise võidu teenis võõrsilväljakul ka Saku Sporting, kes alistas viienda üleminuti väravast JK Tallinna Kalevi 1:0. Kohtumise ainsa tabamuse kirjutas enda nimele Merily Toom.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Sporting kindlustas võiduga enda kohta tabeli teisel real, kuna vahe lähima jälitajaga kasvas viiepunktiliseks. Kalev paikneb pärast 22. vooru tabeli neljandal positsioonil, jäädes esikolmikust kuue punkti kaugusele ning edestades lähimaid jälitajaid nelja silmaga.

Viimsi JK – JK Tabasalu

Voor oli võidukas ka Viimsi JK-le, kes koduväljakul näitas JK Tabasalu üle enda 1:0 paremust. Võiduvärava vormistas kohtumise 33. minutil Maite.

Punktilisa hoiab Viimsi naiskonda endiselt liigatabelis kuuendal real, kuid lähima jälitatavaga tõusti samadele punktidele. Tabasalut, kes paikneb praegu kolmandal positsioonil, lahutab teisest kohast viis punkti ning lähim jälitaja jäetakse kuue punkti kaugusele.
*
Naiste üleminekuturniiril teenis Põlva FC Lootos võidu FC Elva üle, kui Marie Rahel Lail sahistas vastase võrku kahel vastuseta korral.

Järgmises Meistriliiga voorus pannakse pall mängu 1. ja 2. novembril, kui omavahel lähevad vastamisi Tabasalu ja Tammeka, Sporting ja Viimsi ning Flora ja Kalev. Üleminekuturniiri teises voorus, mis toimub 2. novembril, kohtuvad Elva ja Tallinna FC Ararat.

Viimsi teenis koduväljakul 1:0 võidu. Esiplaanil Viimsi mängija Trinity Õismets. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee