10

08.2023

15:33

VIDEO | Naiste Balti liiga finaali pääses Flora

Naiste Balti liiga poolfinaalis läksid eile, 9. augustil vastamisi Tallinna FC Flora ja Saku Sporting. Finaalis läheb Leedu valitseva meistriga vastamisi kaotusseisu seljatanud Tallinna FC Flora.

Tasavägiselt alanud mängu asus 11. minutil juhtima Sporting: rünnakule tõusnud Emma Treibergi vastu tehti karistusalas penaltivääriline viga ning 11-meetri karistuslöögi realiseeris Kairi Himanen. Viigiväravani jõudis Flora veidi enam kui 20 minutit hiljem, kui Sportingu kasti murdnud Mari Liis Lillemäe söödust toimetas palli võrku Egle-Eliise Kurg.

Mängu saatuse otsustas Flora teisel kolmveerandtunnil. Juhtseis haarati 66. minutil, kui kastis üksi jäänud Lisette Tammik võttis tsenderduse osavalt omaks ning saatis palli kindlalt väravasse. Mängu 3:1 lõppseisu vormistas 75. penaltilöögist vahetusest sekkunud Kristina Teern.

Balti liiga finaalis kohtub Flora Leedu meistri Šiauliai FK Gintraga, kes võitis poolfinaalis SFK Rigat (Läti) 7:0. Sporting ja Riga kohtuvad omavahel pronksimängus. 9. augustil peeti Balti liigas ka 5. ja 6. koha mäng, kus 1:0 seisuga pani oma paremuse maksma Vilniuse MFA Žalgiris.