02

05.2023

09:56

VIDEO | Naiste Meistriliigas jäid tabelinaabrite heitluses peale Flora ja Tammeka

Naiste Meistriliigas peeti nädalavahetusel neljanda vooru kohtumisi, kus tabelinaabrite heitluses alistas Tallinna FC Flora 4:1 JK Tabasalu ning Tartu JK Tammeka 2:1 JK Viimsi.

Möödunud reedel toimus Sportland Arenal põnevuskohtumine, kus vastamisi olid tabeliliider Tallinna FC Flora ja JK Tabasalu. Mõlemad olid senised kolm liigavooru läbinud täiseduga, kuid omavahelises kohtumises jäi Flora kindlalt 4:1 peale. Pikalt võimalusi otsides avas skoori Lisette Tammik, kes viis Flora 31. minutil juhtima. Esimesel poolajal jõudis Flora sihini veel ühel korral, Tabasalu vastas 39. minutil Natali Sigijane tabamusest ühe väravaga. Teisel poolajal lisas Flora skoorile omalt poolt veel kaks tabamust. Tabelipildis see kohtumine muudatusi ei toonud – Flora jätkab liidrina ja Tabasalu on teisel kohal.

Laupäeval alistas Põlva Lootosparki külla sõitnud Saku Sporting tulemusega 4:1 Põlva FC Lootose. Avapoolajal sündis vaid üks värav, millega viis Kristina Bannikova 40. minutil Sportingu juhtima. Teise poolaja algus kujunes hoogsaks, kui kõigepealt lõi Sportingu eest mängu 56. minutil ühe värava Sandra Liir ja juba minut hiljem ehk 57. minutil murdis ka Lootose eest vastaste puuriluku Kärt Hüdsi. Teise poolaja lõpus jõudis Sporting sihini veel kahel korral. Sporting jätkab kolme võidu ja ühe kaotusega kolmandal kohal, Lootosel on punktiskoor veel avamata ning seetõttu leiab nad liigatabelist kaheksandalt kohalt.

Pühapäeval pidi Viimsi JK koduväljakul tunnistama Tartu JK Tammeka 2:1 paremust. Tasavägisel esimesel poolajal väravaid ei löödud. Tammeka viis teisel poolaja 62. mänguminutil juhtima Kreete Õun, millele 68. minutil lisas tabamuse Marie Kiivit. Viimsi vastas 85. minutil Kätrin Välba tabamusega. Enamaks sai paraku aeg otsa ja nii teenis Tammeka võõrsil napi 2:1 võidu. Tammeka jätkab teenitud kuue punktiga viiendal kohal, Viimsi on ühe punktiga kuues.

Vaata kohtumise tipphetki:

Tartu JK Tammeka poolkaitsja Kreete Õun tõdes pärast mängu, et kohtumisest võetu vajalikud kolm punkti. „Esimene poolaeg oli veidi rabe, aga rääkisime poolajal riietusruumis asjad selgeks ja saime teisel poolajal oma väravad kätte. Eeldasime, et Viimsi mängib madalas blokis ja eks Taliturniiri mängudel saime seda ka harjutada ja oma vigadest õppida. Senisel hooajal saame võistkonnana väga rahul olla, iga mänguga oleme oma vigadest õppinud ja siit saab ainult paremaks minna. Vajalikud punktid oleme kõik ära võtnud,“ ütles Õun.

Viimsi JK peatreener Martin Reim ütles pärast kohtumist, et suures osas nende taktika töötas. „Olime muidugi keerulises olukorras, sest ega meil mängijatepink väga pikk pole ja tänagi oli meil 4-5 ründavat mängijat puudu. Teadsime, et Tammeka on väga ründav võistkond ja tahab väga palju kiiruse peale mängida, seega pidime ise kaitsest lähtuvalt alustama. Tulemuse mõttes väga hullu polnudki, heal päeval oleks olnud võimalus ka punkt võtta, aga kahjuks me vastase värava all teravaid olukordi ei suutnud luua. Lõpuks sai ka väsimus võitu ja m ei suutnud vastasega sammu pidada ka enam kaitses,“ rääkis Reim.

Pühapäevases Sportland Arenal peetud vastaseisus teenis JK Tallinna Kalev tulemusega 3:0 võidu Pärnu JK Vaprus ja Viljandi JK Tulevik ühendnaiskonna üle. Kalevi viis avapoolaja 24. minutil juhtima Žanna Smirnova. Esimesel poolajal jõudis Kalev sihini veel ühel korral. Teise poolaja ainsaks tabamuseks jäi Kadri-Ann Valgeväli värav, mis viis Kalevi 3:0 juhtima. Kalev jätkab üheksa punktiga liigatabelis neljandana, ühendnaiskond ühe teenitud punktiga on seitsmes.