18

09.2023

16:10

VIDEO | Naiste Meistriliigas mängiti väravaterohke voor

Naiste Meistriliiga 18. voorus teenisid punktilisa Tartu JK Tammeka, JK Tallinna Kalev, Tallinna FC Flora ja Saku Sporting. Ühtekokku löödi liigas 21 väravat.

Põlva Lootosparki Põlva FC Lootosele külla sõitnud Tartu JK Tammeka võttis 90 minuti järel vastase üle 3:2 võidu. Kohtumise esimese veerandtunni tulemus kujunes ebatavaliseks – Tammeka oli 13. minutiks kaheväravalises eduseisus, kuid mõlemad väravad sündisid Lootose enda mängijatest. Esimesel üleminutil lõi Tammeka kolmanda Liisa Merisalu, kuid riietusruumi sammusid naiskonnad seisul 3:1 – teisel üleminutil jõudis pall Tammeka kaitsjast omaväravasse. Kohtumise lõppvärava vormistas normaalaja viimasel minutil Helene Lumi. Tammeka jätkab võistlemist kolmandal positsioonil, Lootos seitsmendal.

JK Tallinna Kalev lõi Viimsi JK-le viis vastuseta väravat ning kerkis teenitud võidu toel tabelis koha võrra. Juba esimese kolmveerandtunni lõpuks oli Kalev suutnud kodunaiskonna ees kaheväravalise edu sisse käristada. Teisel poolajal sahistati võrku veel kolmel korral. Kahel korral said jala valgeks Vanessa Grutop ja Maria Orav, ühe tabamuse lisas Anett Kadastu. Neljandal kohal olev Kalev on kogunud 18 vooru järel 28 punkti, Viimsi jätkab 14 silmaga kuuendal positsioonil.

Lilleküla harjutusväljakul toimunud kohtumine Tallinna FC Flora ja Pärnu JK Vaprus ja Viljandi JK Tuleviku ühendnaiskonna vahel lõppes seisul 9:0. Esimesel poolajal saatsid rohevalged vastase võrku kuus palli – liiga parima väravaküti tabeli esikohal paiknev Kristina Teern vormistas kübaratriki, Jaanika Volkov lisas omalt poolt kaks ning Liselle Palts ühe. Teisel kolmveerandtunnil olid täpsed Egle-Eliise Kurg ja Mari Liis Lillemäe. Flora pole sel hooajal kordagi libastunud ning jätkab võistlemist täiseduga liidripositsioonil, ühendnaiskond on tabeli viimane.

Saku Sporting murdis Tabasalu JK Tabasalus peetavate omavaheliste kohtumiste hea seeria, kui vastane alistati 2:0. Viimati eelmise aasta maikuus Tabasalu Arenal võidupunktid noppinud Sporting asus kohtumist juhtima 27. minutil. Karistuslööki toimetanud Kristina Bannikova leidis värava ees Katriin Sauluse, kes nahkkera peaga võrku suunas. Viie minuti pärast toimis sama duo koostöö uuesti – Bannikova jättis palli värava ees Saulusele, kes selle väravavahist mööda mängis, otsustades sellega kohtumise lõpptulemuse. Teisel real paiknevat Sportingut lahutab liidrist kümme punkti, Tabasalu langes kaotuse järel viiendaks.