09

10.2023

20:01

VIDEO | Nõmme United kindlustas tõusu Premium liigasse

Esiliiga 31. voorus kindlustas FC Nõmme United liigavõidu ning pääsu Premium liigasse. Medalikohtade eest võistlevatest meeskondadest lahkusid väljakult võiduga Tallinna FC Flora U21 ja Viimsi JK.

Liiga tabelinaabrite Tallinna FC Flora U21 ja Tallinna FCI Levadia U21 miniderbist väljus sel hooajal teist korda võitjana Flora U21, kes alistas koduväljakul peetud duellis vastased tulemusega 3:1. Kui avapoolaeg lepiti Mait Eenmaa ja Maksimilian Skovrtsovi tabamustest 1:1 viigiga, siis teisel poolajal otsustas kodumeeskond mängu saatuse kolme minutiga, kui täpsed olid Tristan Pajo ja Roland Lukas. Esiliiga tabelis paikneb Flora duubelmeeskond 60 punktiga kolmandal kohal, Levadia U21 jätkab 53 silmaga neljandal real.

Paide Linnameeskond U21 naasis võõrsil võidulainele, kui Sportland Arenal peetud mängus alistati Tallinna JK Legion 4:2. Legion avas mängu skoori viiendal minutil Leonid Arhipovi tabamusest. Paide jõudis esmalt viigiväravani 26. minutil, kui täpne oli Kevin Metso, neli minutit hiljem suurendas Paide U21 edu Dmitri Jepihhin, millele omakorda vastas 36. minutil 2:2 viigitabamusega Vladimir Ištšenko. Teist poolaega jätkas teravamalt Paide U21, saavutades 71. minutil Marten Henrik Kelementi tabamusest 3:2 edu, Paide poolt asetas kirsi tordile Radion Trofimov, kes sai kirja enda debüütvärava Esiliigas. Liigatabelis jätkab Paide U21 kaheksandal real, olles 30 mängu järel teeninud 29 punkti. Legion paikneb 18 punktiga üheksandal real.

FC Elva pani võõrsil oma sõna maksma, kui FC Tallinn alistati tulemusega 2:1. Kuigi mängu initsiatiivi haaras enda kätte FC Tallinn, minnes avapoolaja lõpul Maksim Kalimullini tabamusest juhtima, ütles mängu viimase sõna Elva meeskond. 53. minutil viigistas seisu Kristo Põldsaar. 78. minutil oli penaltipunktilt täpne Jasper Reilson, kinnistades selle tabamusega Elvale 2:1 võidu. Elva jätkab 34 punktiga seitsmendal real, FC Tallinn 45 silmaga kuuendal positsioonil.

Viimsi JK alistas Oskar Mägi ja Oskar Jõgi väravatest Ida-Virumaa FC Alliance tulemusega 3:1. Viimsi haaras esmalt edu 54. minutil Mägi väravast. Viimase kümne minutiga sahistas Jõgi kahel korral Alliance´i väravat, kasvatades viimsilaste edu kolmeväravaliseks. Alliance auvärava eest kandis kaks minutit enne normaalaja lõppu hoolt Raivo Saar. Alliance jätkab 16 punktiga tabeli viimasel real, Viimsi asub 62 silmaga teisel kohal.

FC Nõmme United kindlustas viis vooru enne hooaja lõppu liigavõidu, kui tulemusega 2:1 oldi paremad JK Tabasalust. Võiduga kindlustati endale koht järgmiseks hooajaks Premium liigas. Unitedi viis juhtima Esiliiga suurimaks väravakütiks tõusnud Egert Õunapuu. Mängu 70. minutil lõi Alan Nahk Tabasalu poolt ühe tagasi. Kui tundus juba, et mäng on tüürimas viigisadamasse, oli Õunapuul üks vastus varuks – 83. minutil andis Samuel Merilai peaga söödu Õunapuule, kes mänguvahendi väravasse toimetas. JK Tabasalu on 31 mängu järel teeninud 46 silma, mis paigutab nad viiendale positsioonile.