18

04.2024

02:03

VIDEO | Paide alistas Flora ning tõusis tabelis teiseks

Kolmapäeval kohtusid A. Le Coq Premium liiga 19. voorus Tallinna FC Flora ja Paide Linnameeskond. Meeskondade teine omavaheline vastasseis sellel hooajal lõppes Paide 3:1 võiduga.

Mängu läks juba 2. minutil juhtima Flora, kui Kristo Hussar sai segamatult mööda paremat äärt Paide karistusala suunas joosta. Tema madal vasaku jala löök karistusala joonelt lõpetas Paide värava allnurgas, tehes mänguseisuks 1:0. Pärast kaotusseisu jäämist oli Paide mängupilt elavam, millest tekkisid ka mitmed ohtlikud olukorrad Flora värava all. Evert Grünvaldi tõrjed ja Mihhail Kolobovi 19. minuti blokeerimine väravajoonelt hoidsid Flora värava siiski esialgu puhtana. 26. minutil oli Rauno Alliku lähedal Flora eduseisu kahekordistamisele, kuid Ebrima Jarju hoidis jalatõrjega palli Paide väravast eemal. Seejärel läks mängukäik valitsevale meistrile allamäge: Kolobov teenis 31. minutil punase kaardi, kui pani väravajoonel käe ette pallile, mis oli teel väravasse. Rikkumise eest antud penalti realiseeris Robi Saarma 1:1 väravaks. Mängu initsiatiiv läks enamuses mänginud Paidele, kes asus esimese poolaja lõpu eel ka kohtumist juhtima, kui 42. minutil skoois Karl Mööl.

Teisel poolajal lõi Paide 57. minutil oma kolmanda värava, kui täpne oli taas Saarma. Värava kontrollimisel tuvastasid videokhtunikud, et Dimitri Jepihhin tegi enne tabamust vea Marco Lukkale, mistõttu värav tühistati. Teise poolaja lõpus mitmeid häid võimalusi raisanud Paide lõi mängu üleminutitel siiski ka määrustepärase 3:1 värava, kui Saarma jõudis enda latti tabanud löögile esimesena jaole ning sai teise korraga palli üle väravajoone.

Sellel hooajal teist korda Flora alistanud Paide tõusis 15 punktiga liigatabeli teiseks, ühe mängu vähem mänginud Kalju jääb neist maha kahe punktiga. Flora on 11 punktiga neljandal tabelireal ja jääb liider Levadiast maha juba 10 punktiga.