29

06.2024

14:46

VIDEO | Paide jõudis Kuressaares kahekohalise arvu võitudeni, Tammeka ja Kalju jagasid punkte, Kalev alistas Purje üleminutite väravast Vapruse

A. Le Coq Premium liigas mängiti eile kolm 17. vooru kohtumist. Paide Linnameeskond sai Saaremaal 2:0 tulemusega jagu FC Kuressaarest, Tartu JK Tammeka ja Nõmme Kalju FC leppisid 1:1 viiki ja JK Tallinna Kalev võitis 1:0 Pärnu JK Vaprust.

Mängu esimene ohtlik võimallus tekkis külalistel, kui Robi Saarma 12. minuti üritus nõudis Kaur Kivilalt korralikku tõrjet. Kaks minutit hiljem leidis Karl Mööl läbisööduga värava eest Thomas Agyepongi, kuid tema üritus läks küljevõrku. 16. minutil läks Paide mängu juhtima, kui Saarma paremalt äärelt tulnud sööt värava ette leidis Dimitri Jepihhini, kes viis külalised kohtumist juhtima. Minut hiljem oli Saarmal hea võimalus mänguseis suurendada, kuid tema löök läks raamist mööda. Kuressaare esimese poolaja parim võimalus oli Siim Aeru 33. minuti karistuslöök, mis lendas üle värava.

Teise poolaja ohtlikud olukorrad tekkisid kolmveerandtunni teises pooles. Daniel Luts sai 72. minutil Kuressaare karistusala tagant jalga proovida, kuid tema löök läks veidi raamist mööda. 76. minutil pääses Kristofer Piht saarlaste värava suunas jooksu, kuid Kivila tegi hea tõrje, mis hoidis võõrustajate kaotusseisu minimaalsena. Saarlaste teise poolaja parim šanss tekkis Mattias Männilaanel, kelle 85. minuti ürituse blokeeris väravasse jõudmast Gerdo Juhkam. Mängu lõpus teenis Henrik Ojamaa külalistele penalti, kui Kaur Kivila võttis ta määrustevastaselt karistusalas maha. Penaltit sooritanud Patrik Kristal oli kindel, lüües palli vasakusse nurka ning saates Kivila teisele poole.

Paide sai 2:0 tulemusega hooaja kümnenda võidu, Kuressaare pidi leppima hooaja kaheksanda kaotusega. Paide on liigatabelis 31 punktiga neljandal ning Kuressaare 17 punktiga seitsmendal real.

Mängu tipphetked:

Henrik Ojamaa intervjuu:

Sander Alex Liidu intervjuu:

Tartu Tamme staadionil kohtusid samaaegselt Tartu JK Tammeka ja Nõmme Kalju FC. Mängu alustas aktiivsemalt kodumeeskond, kellel oli 18. minutil Kalju karistusalas ohtlik olukord. Patrick Genro Veelma pani tagumisse posti tulnud tsenderudse värava eest läbi, kuid keegi ei saanud sellele söödule jalga vahele, mistõttu pall läks napilt raamist mööda. Kalju läks kohtumist 24. minutil juhtima, kui Nikita Ivanov ja Nikita Komissarov mängisid paremalt äärelt teenitud karistuslöögi lahti, leides Daniil Tarassenkovi, kelle söödu lõi peaga väravasse Alex Matthias Tamm. Ahmed Adebayo Basher oli 35. minutil lähedal mänguseisu viigistamisele, kui tema tugev löök karistusala tagant läks küljevõrku. Poolaja eel sai Basher siiski hooaja kaheksanda tabamuse kirja, kui 45. minutil kukkus Veelma parema ääre tsenderdus nigeerlasele õnnelikult ette ja tartlaste ründaja lõi vasaku jalaga palli madalalt väravasse.

Teisel pool oli mõlemal meeskonnal võimalusi mäng enda poole kallutada. Rommi Sihi 59. minuti vasaku jala löök nõudis Alandilt korralikku tõrjet. Kaks minutit hiljem proovis karistusala tagant jalga Ivanov, kes keerutas palli vasaku jalaga napilt üle värava. 65. minutil tekkis võimalus Tammekal, kui Tarassenkovi tagasisööt ebaõnnestus, kuid Maksim Podholjuzin blokeeris Herman Pedmansoni löögi. 71. minutil käis pall postis, kui Olawale Tanimowo karistusala vasakust nurgast teele saadetud löök valmistas Henri Pergile raskusi ning Kalju väravavahi näppudest läks pall vastu väravaraami.

1:1 tulemusega sai Tammeka kirja hooaja viienda ning Kalju kuuenda viigi. Tammeka on 17 punktiga kaheksandal kohal ning Kalju 33 punktiga kolmandal real.

Richard Alandi intervjuu:

Alex Matthias Tamme intervjuu:

Pärnu Rannastaadionil läksid algusega kell 20.00 vastamisi Pärnu JK Vaprus ja JK Tallinna Kalev. Koduvõistkond oli mängu alguses domineerivam pool ning nende esimene šanss tekkis 10. minutil, kui Virgo Valliku pealelöök nõudis Oskari Forsmanilt korralikku tõrjet. 15. minutil oli Vaprusel kasutada penalti, kui Georg Pank astus karistusalas Vallikule jala peale. 11 meetri karistuslööki realiseerima läinud Kevin Kauber ei saanud aga palli võrku, sest Forsman hiilgas väravasuul penaltitõrjega. Pärnakate surve jätkus vaatamata penaltieksimusele: Enrico Veensalu 28. minuti jooks vasakult äärelt lõppes löögiga, mille puhul pidi Forsman taas tõrjetööd tegema. 31. minutil oli ohtlik olukord taas Kauberil, kes saatis karistusala joonelt palli väravast mööda. 43. minutil proovis skoori avada Sander Kapper, kelle üritus võttis Tristan Toomas Teevälja jalast rikošeti, kuid läks raamist mööda. Kalevi esimese poolaja parim võimalus avanes Taavi Jürisool, kelle 44. minuti madala löögi tõrjus Ott Nõmm.

Ka teisel poolajal olid esialgu paremad võimalused võõrustajatel. 68. minutil hoidis Forsman taas Kalevit elus, kui tegi Kristjan Kase ja Kauberi löökide vastu suurepärase topelttõrje. Esimesel üleminutil tegi Soome väravavaht veel ühe suurepärase tõrje, hoides väravast eemal Matthias Limbergi madala pealöögi. Vastu mängu käiku läksid kohtumise kolm punkti siiski Kalevile. Ats Purje pääses Ramon Smirnovi pikast söödust jooksu Vapruse värava suunas ning mängis end karistusalas paari efektse pettega löögile. Postipõrkest väravajoone ületanud pall tagas dramaatilisel moel Kalevile 1:0 võidu.

Kalevlased said nelja järjestikuse kaotuse järel hooaja viienda võidu, Vaprus pidi vastu võtma hooaja üheksanda kaotuse. Kalev tõusis liigatabelis 19 punktiga viiendale kohale, Vaprus jätkab kolme vähema silmaga üheksandal real.

Oskari Forsmani intervjuu:

Daniel Meijeli intervjuu:

Igor Prinsi intervjuu:

Ats Purje palliga hetk enne Vaprus–Kalev kohtumise võiduväravat. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee