23

10.2023

12:19

VIDEO | Paide kasvatas edu lähimate konkurentide ees viiepunktiliseks

Premium liiga 32. voor pakkus küllaldaselt põnevust. Tabeliliidrina jätkab FCI Levadia, FC Flora pääses ehmatusega, Paide Linnameeskond kasvatas edu lähimate konkurentide ees, JK Tallinna Kalev tegi Vaprusega sotid selgeks ning JK Narva Trans võitis Nõmme Kalju FC-d.

JK Tallinna Kalev teenis Premium liiga 32. vooru avamängus hooaja kolmanda koduvõidu, kui tulemusega 1:0 oldi paremad Pärnu JK Vaprusest. Kohtumise ainus värav leidis aset 11. minutil, kui Kalevi kapten Marek Kaljumäe suunas Arseni Kovaltšuki toimetatud nurgalöögist palli peaga väravasse. Kuigi Kalev jäi avapoolaja lõpus vähemusse, ei jagunud Vaprusel teisel poolajal ressurssi, et võõrustav meeskond üle mängida. Hooaja omavahelised mängud jäid kõik Kalevi kasuks, kes võitis neljast mängust kolm, vaid ühes kohtumises lepiti viigiga. 32 mängu järel tõusis Kalev 43 punktiga neljandale positsioonile, jättes enda selja taha sama arvu punkte teeninud Nõmme Kalju FC ja Pärnu JK Vapruse.

Vaata kohtumise tipphetki:

JK Narva Trans alistas sel hooajal esmakordselt Nõmme Kalju FC, kui koduväljakul võeti 2:1 võit. Senistes omavahelistes kohtumistes kaalukausi enda poole kallutanud Kalju läks võõrsil juhtima, kui 28. minutil oli täpne Igor Subbotin. Vaheajale mindi siiski 1:1 viigiseisul, kuna liiga suurim väravakütt Tristan Koskor realiseeris kindlalt penalti. Transi võiduvärav saabus teise poolaja keskel, kui Harlin Jose Suarez Torres toimetas palli nurgalöögist otse väravasse. Kuigi kodumeeskond jäi teisel üleminutil ühemehelisse vähemusse, ei muutnud see enam nende kindlustatud võitu. Liigatabelis vähendas Trans kuuendal kohal paikneva Pärnu Vaprusega vahet viie punktini. Kalju langes tabelis viiendale kohale, olles teeninud sama arvu punkte Tallinna Kalevi ja Pärnu Vaprusega.

Laupäeval klubi 25. sünnipäeva tähistanud FCI Levadia tegi endale kingituse alistades koduväljakul Tartu JK Tammeka 2:1. Võiduseeria kuue mängu pikkuseks kasvatanud Levadia asus koduväljakul juhtima juba 5. minutil, kui Reio Laabus suunas Edgar Turi madala söödu õnnetult enda väravasse. 28. minutil kinnistas kodumeeskonna võiduvärava möödunud kuul parimaks mängijaks valitud Mollo Bessala. Teise poolaja alguses lõi Tammeka eest Dominic Laaneots ühe tabamuse tagasi, ent järelejäänud mänguajaga enam viigiväravat lüüa ei suudetud. Levadia jätkab tabelis liidripositsioonil, olles 32 vooruga kogunud 72 punkti. Tammeka paikneb 24 silmaga eelviimasel real.

Pühapäeva avakohtumises suurendas Paide Linnameeskond edu lähimate konkurentide ees viiepunktiliseks, kui koduväljakul oldi 1:0 paremad FC Kuressaarest. Kohtumise avapoolaeg kulges Paide kunstmuruväljakul mõlema meeskonna jaoks võimalusterohkeks, ent omad võimalused jäeti kasutamata. Kui tundus juba, et mäng on tüürimas väravateta viigisadamasse, otsustas poolkaitsja Alieu Gibba 82. minutil Premium liiga debüütväravaga mängu 1:0 Paide kasuks. 48 punktiga asub Paide Linnameeskond kolmandal kohal, FC Kuressaare jätkab 33 silmaga kaheksandal real.

Tallinna FC Flora mängis Harju JK Laagri vastu maha kaheväravalise edu, ent suutis üleminutite penaltist võtta 3:2 võidu. Mängu avapoolajal domineerinud Flora asus juhtima Konstantin Vassiljevi 23. minuti tabamusest. 20 minutit hiljem kasvatas edu Nikita Mihhailov. Mängu tõi pöörde Rauno Alliku punane kaart, mis jättis Flora 51. minutil ühemehelisse vähemusse. Viis minutit hiljem tekkis Harjul hea võimalus pääseda mängu tagasi, ent Taaniel Usta 11 meetri karistuslöök ebaõnnestus. Mängu tõi muutuse Karel Eerme, kes minut pärast vahetusest mängu sekkununa lõi Harju poolt ühe tagasi. Vaid kolm minutit hiljem tõi 2:2 viigiseisu Kaarel Usta. Kui tundus juba, et mäng on liikumas viigisadamasse, tõi Flora poolt kastanid tulest välja Vassiljev, kes realiseeris mängu kuuendal üleminutil 3:2 viigivärava. 72 punktiga jätkab Flora tabeli teisel real, Harju on 21 silmaga tabeli viimasel real.

Premium liiga 33. voor mängitakse 27. ja 28. oktoobril.