24

10.2022

11:29

VIDEO | Paide kindlustas üleminutite väravast olulised võidupunktid

Premium liigas pandi pühapäeval, 23. oktoobril punkt 33. mänguvoorule. Vooru telemängus kohtusid Tallinna FCI Levadia ja Paide Linnameeskond ning vastasseis kujunes ülimalt põnevaks, kui Paide kindlustas võidu alles üleminutitel.

ETV2 teleülekandes toimunud mängu alustas paremini mullune meister Levadia, ent mida aeg edasi, seda enam leidis ka Paide oma rütmi. Vaheajapausile siirduti väravateta viigiseisus, ent teise kolmveerandtunni alguses õnnestus Paidel eduseis haarata: Mark Oliver Roosnupu söödueksimuse järel võitis palli Mechini Gomis, kes selle ülitäpse löögiga võrku saatis. Kaotusseisu jäänud Levadia lülitas selle järel teise käigu sisse ning 74. minutil kandis vastasele avaldatud surve ka vilja, kui viigiseisu tõi tabloole Liliu. Mitmeid olukordi raisanud Levadia jäi aga üleminutitel taas kaotusseisu, kui Edgar Turi tsenderduse suunas peaga võrku Kristofer Piht. 2:1 seisuga mäng ka lõppes.

Olulise võiduga lisas Paide enda nimele kolm punkti, millega tõusti kolmandale kohale. Levadia asub 75 punktiga teisel kohal, kust neil enam tõusta ega langeda ei ole võimalik.

Vooru avakohtumises läksid vastamisi JK Tallinna Kalev ja Tallinna JK Legion. Tasavägise, otsiva ja väravateta kulgenud avapoolaja järel avas 67. minutil oma väravatearve Kalev, kui Reinhard Reimaa söödule järgnenud soolo tulemusena saatis palli võrku Ats Purje. Kuus minutit hiljem oli tablool kodumeeskonna kaheväravaline eduseis: nurgalöögijärgses olukorras mängiti löögile Tristan Toomas Teeväli, kelle madal tabamus jõudis võrku läbi Marek Kaljumäe kannapuute.

2:0 võiduga kindlustas Kalev liigatabelis vähemalt kaheksanda koha, mis tähendab, et Premium liigas jätkatakse kindlalt ka järgmisel hooajal. Legion asub 18 punktiga üleminekumängudele viival üheksandal kohal, rea võrra madalamal asuvat Vaprust edestatakse 7 punktiga.

Järjekordselt head võitlust näidanud FC Kuressaare jäi taas Tallinna FC Flora vastu tühjade pihkudega, sest tänavune meister sai kirja 2:1 võidu. Mängu asusid tallinlased juhtima 10. minutil, kui Henrik Ojamaa söödu järel sooritas võimsa kauglöögi Vladislav Kreida. Avapoolajal oli Kuressaarel hea võimalus viigivärava löömiseks, ent Karl-Romet Nõmm tõrjus üks-ühele olukorras Mattias Männilaane löögi. Järgmises olukorras näitas omakorda teravust Flora, kui väravavahiga pääses silmitsi Aleksandr Šapovalov, kes lahendas olukorra kindlalt. 69. minutil lahendas Otto-Robert Lipp rünnaku täpse löögiga, mis vähendas Kuressaare kaotusseisu minimaalseks, ent paraku rohkemaks meeskond suuteline ei olnud.

90 punktiga püsib Flora kindlalt tabeli tipus ning on meistritiitli juba kindlustanud, Kuressaare asub viiendal kohal, kust nad kõrgemale tõusta enam ei saa.

Tartu JK Tammekale piisas kohtumises Pärnu JK Vaprusega võidupunktide teenimiseks ühest väravast. Võrdlemisi võimalustevaese avapoolaja järel hakkasid mõlemad meeskonnad innukalt avaväravat otsima, ent mängu initsiatiiv püsis Tammeka käes. Üheks erandiks oli seejuures Vapruse 64. minuti rünnak, kui Virgo Vallik leidis sööduga värava ette üksi jäänud Taaniel Usta, ent löök tabas väravaraame. 72. minutil jõudis aga kodumeeskond kauaoodatud juhtväravani, kui nurgalöögijärgses olukorras toimetas palli efektselt võrku Tanel Tammik. 1:0 seisuga kohtumine ka lõppes.

Võidu järel asub Tammeka liigatabelis seitsmendal kohal, kusjuures kuuendast Transist lahutab neid kaks punkt ja kaheksandast Kalevist üks punkt. Viimasel kohal asuva Vapruse arvel on 11 punkti.

Vooru tasavägiseim lahing peeti Narvas, kui JK Narva Trans ja Nõmme Kalju FC leppisid 0:0 viiki. Kogu kohtumise vältel särasid mõlema meeskonna puurilukud, kes tegid korraliku tööpäeva ning said kirja rohkelt tõrjeid. Teise poolaja alguses läks Transi elu keerulisemaks, kui Nikita Komissarovile ohtliku vea teinud Sergei Kondrattsev teenis otse punase kaardi, ent Kalju ei suutnud ühemehelist enamust enda kasuks pöörata. 65. minutil sai Trans mängu ühe parima võimaluse värava löömiseks, kui teeniti penalti, ent Denys Dedechko löök tabas posti.

Viigi järel langes Kalju liigatabelis neljandale kohale ning Paidest jäädakse maha kahe punktiga. Trans jätkab 36 punktiga kuuendal kohal.