04

08.2024

22:03

VIDEO | Paide pikendas kaotuseta seeria neljavooruliseks, debütandi värav kindlustas Levadiale võidu tabeli punase laterna üle

A. Le Coq Premium liigas mängiti täna, 4. augustil viimased 22. vooru kohtumised, kus teenisid punktilisa Paide Linnameeskond ja Tallinna FCI Levadia.

FC Kuressaare – Paide Linnameeskond 0:2

FC Kuressaarel teenis mängu esimese ohtliku võimaluse 17. minutil, kui Karl Rudolf Õigus vastase söödueksimuse oskuslikult ära kasutas ning palli väravaesisele toimetas. Sealt pääses löögile Mattias Männilaan, kuid viimase löögi klaaris Milan Delevic. Möödus vaid minut, kui Kuressaare taas ohtlikkust näitas: Aleksander Iljin sihtis nahkkera värava ristnurka, kuid Paide puurilukk Ebrima Jarju oli oma ülesannete kõrgusel.

Eduvärava sai kirja Paide Linnameeskond kohtumise 21. minutil, kui Dimitri Jepihhin end kaitsemängijatest mööda keeras, värava ees löögile läks ning palli kindlalt madalalt võrku suunas. Veidi enam kui 10 minuti pärast oli Kuressaarel hea võimalus kohtumine viigistada, kui Männilaan söödu liini taha sai ning üritas palli esimese puutega puuriluku selja taha saata, kuid nahkkera veeres sentimeetrite võrra postist mööda. Kodumeeskonna viigitabamuse asemel sündis 35. minutil Paide teine värav: Michael Lilander saatis nahkkera karistuslöögist otse väravasse.

Teise kolmveerandtunni alguses sai taas Iljin kirja kauglöögi, kuid nahkkera lendas väravast üle. Mida aeg edasi, seda tasavägisemaks mäng läks ning võimalikes olukordades kontrollisid väravavahid enda seljatagust. Teisel poolajal väravaid ei löödud ning Paide alistas esimese poolaja tabamuste toel Kuressaare 2:0.

Liigatabelis jätkab Paide võistlemist tabeli neljandal real: 22 mängu järel on teenitud 38 punkti, lähim jälitatav jääb meeskonnast vaid ühe punkti kaugusele. Kuressaare on sama arvu mängude järel tabeli kaheksas meeskond: teenitud 21 punkti hoiavad lähima jälitaja ühe silma kaugusel, lähimatest jälitatavatest lahutab Kuressaaret kolm silma.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

FC Nõmme United – Tallinna FCI Levadia 0:1

Levadia näitas ohtlikkust juba kohtumise kolmandal minutil, kui Ioan Yakovlev karistusala lähistelt löögile pääses, kuid nahkkera riivas latti. Yakovlevile sarnase löögiga tahtis vastast üllatada ka Michael Schjønning-Larsen, kuid Nõmme väravavaht Marko Meerits oli jaol. Minut hiljem sai pealelöögi kirja Nõmme Unitedi mängija Facundo Martin Stefanazzi, kuid Karl Andre Vallner püüdis palli ning jättis võõrustajameeskonna väravata. Väravateta viigiseisul mindi ka vaheajale.

Kohtumise 57. minutil tabas Levadia taaskord latti: Edgar Tur läks karistusala joonelt löögile ning võrgu asemel sahistas nahkkera väravalatti. Nõmme parim võimalus eduseisu haaramiseks sündis 71. minutil, kui karistuslöögi järel pääses värava all peaga löögile Aleksandr Alteberg, kuid viimane suunas nahkkera pisut üle värava. Kolme minuti pärast haaras edu hoopis külalismeeskond: vahetusest sekkunud Premium liiga debütant Mamadou Moustapha Bah realiseeris Mark Oliver Roosnupu madala söödu ning viis enda debüüttabamusega Levadia napi 1:0 võiduni.

Levadia jätkab liigas tabeli tipus: 22 mänguga teenitud 55 punkti paigutavad meeskonna kindlalt liidripositsioonile, sest lähim jälitaja jääb üheksa punkti kaugusele. Nõmme United paikneb tabeli kümnendal ehk viimasel real, kus kogutud 11 punkti jätavad meeskonna lähimast jälitatavast üheksa punkti kaugusele.

Pildil Heitor Marinho Dos Santos (vasakul) ja Mihkel Järviste (paremal). Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee